התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה

עושים רילוקיישן? את המאמר הזה אתם חייבים לקרוא!
מאת: אור לאור שטרן | פורסם: 01.03.2017 14:14
כמעט כל מי שעשה רילוקיישן לארה"ב הצטער שלא ידע כמה דברים לפני שעלה על המטוס. ניסינו לרכז את כל הדברים החשובים שכדאי לדעת לפני המעבר בכתבה הבאה

רילוקיישן

בכל שנה, ישראלים רבים עוזבים את הארץ ועושים רילוקיישן לארה"ב ולמדינות אחרות, בין אם מתוך רצון לבנות עתיד כלכלי טוב יותר, בין אם בשל יוקר המחייה ובין אם בעקבות קבלת הצעת עבודה שלא ניתן לסרב לה בארה"ב. תהליך המעבר אמנם מרגש, אך גם טומן בחובו לא מעט אתגרים. אספנו עבורכם מספר טיפים חשובים, שישראלים רבים שעברו את התהליך לפניכם שיתפו עימנו.

בצעו מחקר מקדים על הסביבה

במרבית המקרים תדעו מראש להיכן אתם עומדים לעבור. בניגוד לישראל, בה המרחקים קצרים ביותר, בארה"ב מומלץ לבחור מקום מגורים קרוב למקום העבודה. בערים הגדולות, כמו ניו יורק ולוס אנג'לס יש לא מעט פקקים, ובערים הנידחות יותר התחבורה הציבורית עדיין לא מפותחת.

בחירה של מקום מגורים קרוב למקום העבודה, ובית ספר קרוב תוכל לחסוך לכם הון על הסעות פרטיות. כמו כן, מומלץ לברר אילו שכונות טובות יש באזור, והכי חשוב – היכן הישראלים שהיגרו לפניכם מרוכזים. כמעט בכל עיר תוכלו למצוא ריכוז של ישראלים או יהודים בשכונות מסוימות. חברים דוברי עברית יכולים לעזור גם לכם וגם לילדים להתאקלם בקלות.

מצאו קהילה יהודית תומכת באזור

כאשר מדברים על קהילה יהודית בארה"ב, הדבר לא תמיד מתבטא בזיקה לדת. בתי הכנסת האמריקאים הם נקודת מפגש של הישראלים והיהודים באזור, ולעיתים נמצאים גם בסמוך למרכזים קהילתיים של הקהילה היהודית הכוללים חוגים, מופעים ואפילו מכון כושר (מומלץ בחום לבדוק האם יש JCC באזור שלכם). תוכלו ליצור קשר עם השליח של הסוכנות היהודית בעיר שלכם (קל מאד למצוא אותם בפייסבוק) ולקבל הכוונה ראשונית.

רכשו ביטוח רפואי

גם אם עשיתם את הרילוקיישן בזכות העבודה שלכם או של בן הזוג, והובטח לכם ביטוח רפואי, לא תמיד הוא תקף מהרגע שטסתם. כאשר אתם תיירים, ביטוח טיולים יכול להתאים, אך עבור ישראלים שיורדים מהארץ לתקופה העולה על חצי שנה, רכישת ביטוח רפואי לחו"ל היא בחזקת חובה.

בניגוד לישראל, בה אתם מכוסים בביטוח דרך קופת החולים, בארה"ב ביקור רופא או פרוצדורה רפואית בסיסית ללא ביטוח יכולים לעלות הון. רגל שבורה למשל, גבס ובדיקה בסיסית, יכולים להגיע גם לחמשת אלפי דולרים (מחיר של מכונית בסיסית בארה"ב). במידה ותרכשו ביטוח רפואי מקיף, תשלמו השתתפות עצמית נמוכה בלבד באותה הסיטאוציה בדיוק.

הילדים לא יודעים אנגלית? מומלץ להתכונן מראש

אחד הקשיים שכולם מתארים בהתחלה הוא המכשול השפתי. במיוחד עבור הילדים, המעוניינים לתקשר בקלות עם ילדים בבית הספר, יכולת דיבור בסיסית לפחות בשפה האנגלית תוכל לעזור. אל תסמכו רק על הכישורים הנלמדים בבית הספר בארץ – מומלץ לחזק את הקטנטנים שלכם מראש בשיעורים פרטיים, כבר לפני המעבר – וכמובן אחריו.

אנחנו מקווים שעכשיו אתם מוכנים קצת יותר. אל חשש, רבים עשו זאת לפניכם – ברחבי ארה"ב תמצאו היום קהילה יהודית ענפה וגדולה של כמעט אותה כמות יהודים שיש בארץ. אפילו בעידן טראמפ ושינוי המדיניות כלפי מהגרים, ישראלים עדיין מתקבלים בזרועות פתוחות.

מעבר קל!

הוסף תגובה חדשה