התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה

השכרת רכב בארה"ב: אל תחכו עד שתגיעו לאמריקה
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 04.06.2017 12:17
ישראלים שמגיעים לארה"ב לטיול מחוף לחוף ומעוניינים לשכור רכב, נתקלים פעמים רבות באטימות האמריקאית ובסבך הבירוקרטיה. מדוע מומלץ להזמין כבר בארץ?

 

avis

סיפורם של אור ומיכאל כה מוכר. הם תכננו באביב חופשה מפנקת מחוף לחוף בארה"ב, עם הילדים. בתי המלון כבר הוזמנו, הטיסה סגורה אך את הרכב החליטו להזמין רק כשיגיעו לארה"ב, על מנת לקבל את הדיל הטוב ביותר. הזוג הגיע בטיסה לארה"ב, ואז חשכו עיניו.

 

חברה אחת סרבה להשכיר רכבים למי שאין רישיון אמריקאי, אחרת דרכה עשרות דולרים לביטוח יומי - וחברה שלישית הסכימה להשכיר - אך לשבוע בלבד, בתנאי שהרכב יוחזר באותה העיר (ולא במדינה אחרת בארה"ב).

 

לא חוזרים על הטעות הזו

 

אור ומיכאל מצאו פתרון יצירתי. הם רכשו רכב משומש בסוכנות רכב מקומית, ונעזרו בחברים שירשמו אותו על שמם, ולאחר מכן השאירו את הרכב אחרי שלושה שבועות בהם סיירו מחוף לחוף. החברים? הם אספו את הרכב, בתשלום כמובן, במרחק שלושה ימי נסיעה מהיעד שבו נרכש. לא נעים.

 

ביורוקרטיה ממנה ניתן להמנע

 

זוג אחר, יונית ומאור החליטו להיזהר מעט יותר. גם הם טיילו מחוף לחוף עם הילדים, אך בחרו דווקא להזמין את הרכב באמצעות חברה ישראלית המעניקה שירותי השכרת רכב בארה"ב. השירות בעברית, המחירים האטרקטיביים והחיסכון העצום בזמן החופשה היו שווים הכל. כשהגיעו לארה"ב הרכב חכה להם, עם שלל אפשרויות נוספות כמו דיבורית BlueTooth, GPS מובנה ואפילו חלון קטנטן בגג, שהפך את חופשת החלומות בקיץ האמריקאי למושלמת.

 

מדוע כל כך מסובך להשכיר בארה"ב?

 

חברות ההשכרה בארצות הברית נאלצות להתמודד עם רגולציה מחמירה, כמו גם מיסוי מיוחד, גבוה יותר ממרבית התעשייה בארה"ב. חברות השכרה הממוקמות בשדה התעופה צריכות למשלם מיסים גם למדינה בה הם ממוקמים, גם לשדה התעופה וגם מסים לממשלת ארה"ב - וההוצאות? מתגלגלות על שוכרים הרכב המקומיים.

 

אובר בוקינג שעשוי לעלות לכם ביוקר

 

נוסף על המיסוי הגבוה, חברות ההשכרה בארה"ב נוטות לקבל הזמנות רבות יותר מכמות הרכבים הנמצאת במקום בפועל. פעמים רבות, לקוחות שהזמינו רכב מגלים כי לחברה אין מספיק רכבים, ונאלצים להמתין לעתים 24 שעות עד שיגיע רכב ממקום אחר. בעונת השיא, פעמים רבות חברת השכרת הרכב תבטל את ההזמנה, גם אם שולמה מראש, ותזכה את הלקוחות המאוכזבים. לעומת זאת, כאשר מזמינים רכב מחברה ישראלית, ההזמנה בטוחה, ללא אובר בוקינג, ולא תבוטל ברגע האחרון.

 

לסיכום, תכננו היטב את החופשה בארה"ב - הזמינו את הרכבים כבר בארץ, ולא תתאכזבו!

 

הוסף תגובה חדשה