התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים

Beatube - סדנת התנועה החדשה שהישראלים מלמדים את אמריקה
מאת: טל פרי | פורסם: 26.01.2017 23:45
טכניקה המשלבת תנועה, קצב, הקשה, ומעל הכול תקשורת שוטפת וזרימה מול משתתף אחר. אז מה הסוד? שני צינורות כתומים שגורמים לכם לזוז...

 

 

"החלומות העתידיים שלי לא כוללים בהכרח עושר ופרסום, אבל בהחלט הייתי רוצה לראות את Beatube הופך למותג. שם מוכר בכל בית", אומר אור מעוז, אחד משני מייסדי שיטת Beatube שנוצרה בישראל ומתחילה, בחודשים האחרונים, לצבור תאוצה גם בארצות הברית. מדובר בטכניקה המשלבת תנועה, קצב, הקשה, ומעל הכול תקשורת שוטפת וזרימה מול משתתף אחר. מעוז (29) מתגורר בימים אלה בעיר טוסון במדינת אריזונה, בה הוא עובד קרוב לשנתיים כשליח של הסוכנות היהודית. משרה שמקמה אותו בנקודת מוצא אידיאלית ממנה הוא מפיץ כאמור בחודשים האחרונים את בשורת Beatube לאמריקנים.

 

 

"אני אמור לחזור לישראל בסוף קיץ 2017", מסביר מעוז, "בשנתיים האחרונות אני והשותף שלי ליצירת Beatube, עמית חדד, עבדנו במקביל בשני השווקים. הוא התמקד בקידום הישראלי ואני עסקתי בעיקר ביצירת קשרים מקומיים שיסייעו לנו למנף את השיטה בשוק האמריקני, בתקווה שעד שתסתיים השהות שלי בטוסון יהיה לנו כאן בסיס יציב שימשיך לתחזק את עצמו וכמובן לגדול ולהתפתח למדינות נוספות".

 

-אז מה זה בעצם Beatube?

 

"ההגדרה הכי מדויקת שאני יכול לחשוב עליה היא 'שפה'. זה מיזם הממשיך להתפתח ולגדול כל הזמן. כשאני ועמית התחלנו לפתח את השיטה בישראל, לשנינו לא היה מושג לאן זה יגיע. עקרונית מדובר בתרגול פיזי ומנטאלי המבוסס על אינטראקציה שוטפת מול שותף. אתה לא יכול לעשות Beatube לבד. התרגול כולל שימוש בשני צינורות פלסטיק כתומים, כך שאין מגע פיזי אבל יש קשר עין לכל אורך התרגול ונדרש ריכוז מקסימאלי ותשומת לב מתמדת לתנועות והקצב של מי שעומד מולך כדי שתוכל להגיב בהתאם".

מעוז גדל בעיר כרמיאל, ובין השאר היה בעברו מוזיקאי וחובב אמנויות לחימה לפני שהחליט לעבור לתל אביב וללמוד חינוך גופני בסמינר הקיבוצים. שם פגש את עמית חדד, סטודנט קולגה שהיה, בעצמו, חובב מושבע של אמנויות לחימה (ועובד כיום גם כמאמן קראטה, ט.פ). השניים הפכו חברים קרובים במהלך תקופת הלימודים, ובאופן טבעי בחרו לעבוד במשותף עם פרויקט סיום שנה ג' בסמינר.

"רצינו לעשות משהו שונה מעוד תרגיל התעמלות סטנדרטי משעמם", נזכר מעוז, "היות ושנינו חובבי אמנויות לחימה, החלטנו לנסות לערבב התעמלות ולחימה כמו בקפוארה, וליצור מאין סדנת תנועה שתשלב את כל האלמנטים שאהבנו. זה היה מאד ראשוני ובסיסי, אבל כשהצגנו את הסדנה במסגרת תרגיל הסיום הייתה תחושה מיידית של קסם באוויר, כי התגובות היו מדהימות. אני זוכר שמורים בסמינר וסטודנטים קולגות רצו במסדרונות וקראו לאנשים להגיע ולראות מה אנחנו עושים. היה ברור שעלינו על משהו, אז החלטנו להמשיך לפתח את זה".

 

-השוק בכלל, והאמריקני בפרט, מוצף סדנאות תנועה ושיטות התעמלות. איך מתחילים לקדם מיזם חדש כמו Beatube בז'אנר כה צפוף, ועוד בשוק כל כך גדול?

 

"זה נכון שיש הרבה סדנאות וטכניקות, אבל אם בוחנים את מצב השוק לעומק מגלים שמעט מהן מבוססות על עבודה מול שותף או בקבוצה. זומבה היא, אולי, השיטה המוכרת ביותר כיום לאימון קבוצתי והתחושה היא שהם מתחילים לדעוך, כך שבהחלט זיהינו חלל ואנחנו באים מתוך רצון למלא אותו. Beatube, בגלגול העכשווי שלו, הוא כבר תוצר של שלוש שנות פיתוח ומחקר במהלכן עבדנו, בין השאר, עם מומחה לפעילות המוח האנושי במטרה ליצור גירוי מקסימאלי ותרגול אינטלקטואלי שיישר קו עם התרגול הפיזי. כאשר אתה עושה Beatube אתה מאמן בו זמנית את הגוף והמוח, ואני ועמית עדיין מפתחים את השיטה כל הזמן. הרעיון הכללי הוא להתחיל במשימות פשוטות יחסית, ולהמשיך מהר יותר ומאתגר יותר. זיהינו צורך גדול של אנשים לעשות משהו באינטראקציה אנושית, ומתברר שצדקנו. בארצות הברית כבר העברנו סדנאות לקבוצות של עד 600 איש, בין השאר בניו יורק ובלאס ווגאס ללקוחות מתחום ההיי טק, שהעובדים שלהם מתפקדים רוב היום בישיבה מול מסכי מחשב בחלל קטן וסגור. היה מדהים לראות באיזו התלהבות הם נענו לפעילות שחייבה אותם להביט האחד לשני בעיניים ולעשות משהו יחד".

 

-מיהו הלקוח האידיאלי ל Beatube?

 

"כולם, אני מקווה (צוחק). אין הגבלת גילאים. להיפך, אנחנו רוצים לעבוד גם עם ילדים וגם עם אוכלוסיה בוגרת, כולל נפגעי מחלות כמו פרקינסון ואלדסהיימר הנדהמים לגלות עד כמה הגוף שלהם עדיין מסוגל להגיב ולתפקד".

 

-השאלה היהודית הקלאסית: כמה זה עולה?

 

"אין מחירון קבוע לסדנה. תלוי בכמה אנשים מדובר, כמה רחוק צריך לנסוע, כמה ציוד צריך להביא. אנחנו מנסים להתאים עצמנו לצרכים והיכולות של הלקוח ולהגיע לעמק השווה, אבל עד כה לא קרה שמישהו היה מעוניין ולא הסכמנו על תעריף. מה שכן, קיימת האופציה להירשם דרך האתר הרשמי שלנו ולהפוך חבר קבוע במועדון Beatube. מה שמאפשר לך לקבל ערכת הדרכה אונליין ולהפוך מדריך מוסמך של השיטה, ואז לבנות חוג לקוחות ולעבוד עצמאית. כרגע העלות של שירות כזה היא 25 דולר לחודש, בהחלט מחיר שווה לכל נפש, וזה גם משרת את הרצון שלנו לראות את מיזם Beatube ממשיך לגדול ולהגיע גם למקומות שאני ועמית עדיין לא יכולים לפעול בהם פיזית".

 

 

-ושאלה הכרחית: של מי היה הרעיון להשתמש בצינורות הכתומים, שכבר הפכו לסמל המסחרי המזוהה עם Beatube?

 

"כמו רוב הפרטים הקשורים בשיטה הזו, גם הצינורות הכתומים הם תוצר של מקריות. אני ועמית רצינו צינורות פלסטיק, כי זה גם יעיל וגם בטיחותי, ושמענו על מקום בירושלים שיכול לספק סחורה כזו. הלכנו לשם, ובאותו יום היו להם במלאי שני צבעים: כחול וכתום. בחרנו בצבע היותר חם ובהיר וזה תפס. האמת היא שגם כיום מפתיע אותי באיזו התלהבות אנשים מגיבים לצינורות הכתומים. החלק הכי קשה בסיום כל סדנה היא לשכנע אנשים להחזיר לנו את כולם".

מידע נוסף על שיטת Beatube, כולל הרשמה למועדון וקבלת ערכת לימוד אונליין להדרכה עצמאית, ניתן למצוא באתר http://www.beatube.com.

 
 

הוסף תגובה חדשה