התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אלה הדברים שצריך לדעת כשבוחרים חברת שילוח בינלאומי
מערכת ILUSA | פורסם: 29.12.2021 07:04
כיום, כאשר שרשרת האספקה תקועה ומעדיפים לשלם מחירים סבירים על משלוח של חפצים גדולים, כדאי לעבור לשילוח ימי. גלו את האפשרויות השונות העומדות לרשותכם

 

Image by Niklas9416Pixabay

במהלך השנים אפשר לראות עלייה ניכרת במסחר הבינלאומי. הדבר נובע מסיבות רבות ומגוונות, החל מנפילת חומות בין מדינות ופתיחת הגבולות, כולל הגדרות של אזור סחר חופשי שהפכו את המסחר בין מדינות להרבה יותר משתלם מבחינה כלכלית, וכן עצם העובדה שיש היום הכרה בכך שמוטב לסחור עם מדינות אחרות על מרכיבים מסוימים במקום לנסות ולייצר אותם באופן עצמאי בתוך המדינה. 

אחת הסיבות בגללן מסחר בינלאומי הפך להיות דבר מאוד משמעותי וגדול, הוא כמובן האינטרנט. כמעט בכל מקום בעולם, כל מי שמחובר לרשת האינטרנט ויש לו אפשרות כלכלית, אזי שהוא מזמין מוצרים דרך האינטרנט, בין אם זה באופן פרטי ובין אם זה באופן עסקי, ולא פעם הוא עושה זאת דרך אתרים ועסקים אשר ממוקמים מחוץ למדינה בה הוא חי. הדוגמאות הבולטות הן כמובן אמזון, עלי אקספרס, אך יש עוד הרבה מאוד אתרים אשר דרכם ניתן לבצע מסחר בינלאומי. 

לצורך כך, אחת החוליות החשובות בשרשרת של תהליך הסחר, היא חברת שילוח בינלאומי. זו החברה שאחראית לבצע את המשלוח מבית העסק אל בית הלקוח. ייתכן ותעשה זאת באופן אווירי וייתכן ותעשה דרך הים. החשיבות של חברת שילוח היא גדולה הן ללקוחות פרטיים ובוודאי ללקוחות עסקיים. 

מהי החשיבות ומה צריך לבחון כשבוחרים חברת שילוח?

לפני שנסביר כיצד בוחרים חברת שילוח בינלאומי, חשוב להבין את החשיבות של בחירה בחברה כזו או אחרת, החשיבות של בחירה נכונה ואחראית. 

כשאנחנו בוחרים חברת שילוח בינלאומי, אנחנו מפקידים בידיה את המוצר אותו אנחנו מבקשים להביא לארץ או לייצא לחו"ל. לא רק בתור לקוחות נרצה לעבוד עם חברת שילוח שתבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר, בתור בעלי עסקים נרצה לעבוד עם חברת שילוח שתוכל לספק את המוצר ללקוחות בצורה המהירה, הטובה והאחראית ביותר. לכן יש חשיבות רבה לבחירה שלנו.

אנחנו נבחר חברת שילוח בינלאומי על פי 4 פרמטרים עיקריים:

פרמטר ראשון, היכן החברה עובדת ובאיזה אופן. האם היא אחראית על כל התהליך בעצמה, ללא שימוש במיקור חוץ.

פרמטר שני, כיצד היא מבצעת את התהליך, באוויר או באונייה, כמה מהר היא יכולה להבטיח שהמוצר יגיע אל היעד. 

פרמטר שלישי, האם היא מספקת לנו את כל השירותים מסביב, כולל טעינה ופריקה, עמילות מכס וכדומה. 

פרמטר רביעי, האם יש לנו אפשרות לעקוב אחרי המשלוח בצורה מסודרת, דרך האינטרנט וכמובן לקבל מענה לכל צורך. 

כיצד מבררים ומזמינים חברת שילוח בינלאומי?

לשמחתנו, היום מאוד קל להיחשף למידע על חברות שילוח בינלאומיות. אנחנו יכולים למצוא אותו באינטרנט, כולל המלצות וחוות דעת של לקוחות אחרים. דרכם נוכל להחליט עם מי לעבוד, כיצד, וכמובן נוכל לבצע הזמנה מסודרת מול צוות החברה, בין אם זה בטלפון או דרך האתר. 

 shutterstock :קרדיט

 

הוסף תגובה חדשה