התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

כל האמת בזמן אמת

סיוע אמריקני לפלשתינים: עידוד לטירור
מאת: יורם אטינגר, שגריר (בדימוס) | פורסם: 25.02.2013 20:38
האם סיוע פיננסי לרשות הפלשתינית מקדם את השלום? השגריר (בדימוס) יורם אטינגר מוכיח למה זה עובד הפוך ומעודד יוזמות שמתארגנות בקונגרס האמריקני להשעייתו

הפגנה בגדה בעקבות מותו של אסיר ביטחוני בכלא ישראלי. שביתת רעב של אסירים ביטחוניים הציתה את הגדההפגנה בגדה בעקבות מותו של אסיר ביטחוני בכלא ישראלי. שביתת רעב של אסירים ביטחוניים הציתה את הגדה

אם יש הסכמה בין נשיא ארה"ב וממשלת ישראל היא התנגדותם המשותפת ליוזמות בקונגרס האמריקאי להשעיית הסיוע הפיננסי האמריקאי לרשות הפלשתינית (רש"פ). הם טוענים שהסיוע מקדם דו-קיום בשלום בין ישראל לרש"פ.  האמנם?

מחקר של ספרי לימוד מבית היוצר של מחמוד עבאס וסלאם פייאד – המתבצע ע"י יוצאי אמ"ן – מעניק סימוכין לקביעה ש-4.5 מיליארדי הדולרים שהוענקו לרש"פ ע"י ארה"ב מ-1994 פוגעים בדו-קיום בשלום, מקדמים חינוך לשנאה, טרור והפרה שיטתית של התחייבויות ומכרסמים בתמיכת הציבור הפלשתיני בדו-קיום בשלום עם המדינה היהודית.

המחקר מאשר שמערכת החינוך הפלשתינית מטפחת תשתית אנושית לדור שלם של טרוריסטים; מאדירה את הג'יהאד נגד המדינה היהודית; מעודדת אימהות להתגאות בבנים ההופכים למתאבדים; מציגה את ההשתלטות על תחומי "הקו הירוק" כליבת המאבק הפלשתיני; מגדירה את הקמת וקיום המדינה היהודית כהתפתחות בלתי-מוסרית שיש להעבירה מהעולם; וטוענת שאין שורשים יהודיים בשטח בין הירדן לים התיכון.

מערכת החינוך הפלשתינית נמנעת מטיפוח הדו-קיום בשלום ומקדמת את עקרונות האמנה הפלשתינית של אש"פ שאינה חותרת לצמצום שטח ישראל, אלא לקטיעת הקיום של המדינה.  

 

קו-יצור המוני של הסתה

לדוגמא, הספר "שפתנו היפה", חלק ב', עמ' 11-13, כיתה ז':
"נזרע את אדמת פלשתין בשלדים וגולגלות, נצבע את פני פלשתין בדם..." 

בחלק א', עמ' 28-29 נכתב:
"אנו חוזרים הביתה למישורים ולהרים [ב"קו הירוק"] בעקבות דגלי הג'יהאד, דם המאבק והנכונות להקריב חיינו כמתאבדים..." 

"האסלאם", עמ' 46, כיתה ח', מלמד את הרלבנטיות של היסטורית כיבושי האסלאם – כגון הניצחון על השבט היהודי, בני קונייקה "שנשחט, נאנס ונכלא" – לאתגרי ההווה. 

"שפתנו היפה", חלק א' מציין:
"פלשתין האהובה קוראת לי, הערים היתומות [בקו הירוק"] עורגות לשיבתי ולתיקון המחדל [של 1948] בעזרת ברקים ורעמים..." 

"לימודים אסלאמים", חלק ב', עמ' 62-75, כיתה ח', מעצב את תפישת עולמם של הקוראים הצעירים:
"לצעירים יש תפקיד מפתח בג'יהאד, כפי שהיה למתאבדים בתקופת [מלחמות] מוחמד..."

4.5 מיליארד $ מממנים את מערכת החינוך לשנאה של מחמוד עבאס וסלאם פייאד המתנהלת במערכות החינוך, התקשורת והדת הנשלטות ע"י הרש"פ. מערכת החינוך לשנאה היא קו-יצור המוני של שנאה, הסתה, טרור ומתאבדים.

החוק האמריקאי אוסר על הקונגרס – שהוא "בעל המאה" – להקציב כספים לחינוך לשנאה בארה"ב.  אבל כל הנשיאים האמריקאים וכל ראשי ממשלת ישראל לוחצים מ-1994 על הקונגרס לתקצב חינוך לשנאה קטלני ברש"פ, המעודד ללמוד את "הפרוטוקולים של זקני ציון" מבית היוצר הקומוניסטי ואת "מיין קאמפף" מבית היוצר הנאצי.

 

הנחלת חינוך לשנאה

ב-1994 הנחה ערפאת את סגנו ונאמנו מאז שנות ה-50', מחמוד עבאס, להקים את מערכת החינוך לשנאה.

מאז הפיכתו ליו"ר הרש"פ בינואר 2005 משריש עבאס את האינדוקטרינציה לשנאה אנטי-יהודית, אנטי-ישראלית ואנטי-אמריקאית, במקביל להתנהלותו המתונה-לכאורה במגעיו עם גורמים ישראלים ואמריקאיים. 

עבאס מקבל השראה מהדוקטורט שעשה באוניברסיטת מוסקבה המכחיש את השואה, מהשתלמותו בק.ג.ב., מניהולו את הקשרים בין אש"פ לבין המשטרים האפלים הקומוניסטים במוסקבה ובמזרח אירופה ומפעילותו בתא הפלשתיני של "האחים המוסלמים" בקהיר בשנות ה-50'.

הסיוע הפיננסי מאפשר לעבאס להעניק קצבאות חודשיות למשפחות המתאבדים והטרוריסטים, להקים מוסדות ומחנות קיץ לנוער המנציחים את שמות המתאבדים, ולשדרג כיכרות ורחובות הקרויים על שם המתאבדים.

המורשת החינוכית של עבאס ופייאד היא הביטוי האותנטי ביותר של אישיותם, תפישת עולמם, ערכיהם, חזונם ויחסם לדו-קיום בשלום ולישראל.

המשך הענקת הסיוע הפיננסי לרש"פ משכנע את מחמוד עבאס וסלאם פייאד שהם יכולים להימנע מעונש על הנחלת חינוך לשנאה, ואפילו לקבל פרס על כך.

השעיית הסיוע הפיננסי תבהיר לרש"פ שתהליך שלום מחד וחינוך לשנאה מאידך מהווים דבר והיפוכו בניגוד לערכי היסוד של העולם החופשי.

יורם אטינגר מגיש הרצאות בנושאי יחסי ישראל-ארה"ב, דמוגרפיה ערבית-יהודית, העניין הפלסטיני והמזרח התיכון. לפרטים הקישו כאן

 

הלוח הפתוח נפתח לשירותכם - שימו מודעה חינם! (ראו בראש העמוד, מימין למעלה) דרושים-דירות-יד שנייה-ועוד

לעמוד הראשי

לחדשות השעה האחרונה - מתעדכן כל הזמן!

גם ישראל תשלם את מחיר הקיצוץ בתקציב ארה"ב

האם הסנקציות נגד איראן אפקטיביות?

 

צילום מסך: MinWashingtonNews / יו טיוב

הוסף תגובה חדשה