התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

כל האמת בזמן אמת

צריך להתנצל בפני לוחמי השייטת, לא בפני התורכים (וידאו)
מאת: נורית גרינגר | פורסם: 25.03.2013 02:19
דיעה: ההתנצלות בפני התורכים אינה מוסיפה יוקרה לישראל, בלשון המעטה. נורית גרינגר מזכירה שאין זו הפעם הראשונה שישראל מוחלת על כבודה ומתפלאת שהעולם נגדה

סכינים, מסורים וכלי נשק חדים שנמצאו על המרמרהסכינים, מסורים וכלי נשק חדים שנמצאו על המרמרה

 

עוד לא ברור אם התנצלותו המבישה של ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, בלחץ נשיא ארה"ב, ברק אובמה, בפני ראש ממשלת תורכיה, רסיפ טאיפ ארדואן, על ההתקפה הישראלית על הספינה "מרמרה" שביקשה לפרוץ את הסגר הימי לעזה - אכן תחזיר לנורמליזציה את היחסים בין שתי המדינות.

וגם לא הראיון המלוקק שנתן נשיא המדינה, שמעון פרס, לכלי תקשורת בתורכיה. (ראו וידאו למטה)

האם ארדואן ותורכיה יסתפקו בהתנצלות ובפיצויים שישראל התחייבה לשלם ל-9 התורכים שנהרגו בפשיטה הישראלית על אניית פעילי השמאל לפני 3 שנים?

בכלל לא ברור. התבטאות אחרונה של ארדואן מעלה סימן שאלה, האמנם יהיה פיוס אחרי 3 שנות נתק? ראש ממשלת תורכיה הודיע שהשמחה מוקדמת - שלא תתרחש נורמליזציה עד שישראל לא תסיר את המצור מעזה.

היחיד שקפץ כנגד ההתנצלות - לדעתי, בצדק - הוא האיש שאמור להכיר את התורכים הכי טוב, שר החוץ לשעבר ובעתיד, אביגדור ליברמן. ההתנצלות, כפי שאמר, הירידה על הברכיים, היא בראש ובראשונה פגיעה בחיילי צה"ל שביצעו את משימתם נגד שליחי ותומכי ארגון הטרור השולט בעזה, החמאס.

האם שכחנו כיצד הותקפו החיילים שביקשו לעצור את האנייה בלי שימוש בכוח? (וידאו תזכורת למטה)

הספינה הגדולה ביותר מבין הספינות שהשתתפו במשט לעזה, "מאווי מרמרה"הספינה הגדולה ביותר מבין הספינות שהשתתפו במשט לעזה, "מאווי מרמרה"

היענותו של נתניהו ללחץ של אובמה, מעידה על חוסר חוט שידרה. האם זה מה שישראל רוצה לעצמה? להיות בובה של וושינגטון במזרח התיכון?

תשלום הפיצויים מקוֹמם עוד יותר. איך היו מגיבים האנשים שהיו על סיפון "מרמרה" שהתקיפו את חיילי צה"ל באלימות ובנשק קר, ופצעו אחדים מהם - כולל פצוע קשה, לדרישה לשלם פיצויים לחיילים הפגועים? הם היו צוחקים בקול מתגלגל.

ההתנצלות בפני התורכים אינה מוסיפה יוקרה לישראל, בלשון המעטה. אין זו הפעם הראשונה שישראל מוחלת על כבודה, ואחר כך מתפלאת שהעולם מתערב ומתמרן בענייניה הפנימיים והבינלאומיים. במו ידיה ישראל טיפחה את יאסר ערפאת לראש הרשות הפלשתינית וחימשה את חייליו ובני משפחותיהם. באותם כלי נשק נהרגו עשרות ישראלים הרוגים. ובהסכמים שחתמו עם ישראל, הפלשתינים לא עמדו אפילו בסעיף אחד.

מדינות רבות בעולם, כולל ארה"ב, עושות מה שנוח ומתאים להן. ישראל עושה מה שמתאים למדינות אחרות גם אם זה בא על חשבונה. (להזכיר שוב את פינוי גוש קטיף?) וכך חיה המדינה במלחמת התשה מתמדת ומעייפת מול העולם.

ומה יוצא למדינת ישראל מזה? היא מוקפת באלפי רקטות, דרוכות לירוֹת. רוב העולם מתנהג אלינו בסלידה ונוטף אנטישמיות. מדיניות החולשה אינה מרככת את היחס לישראל.

נתניהו, כמו אובמה, הוא נואם בחסד. אבל כמו אובמה, הוא מוציא לפועל גרוע. לדעתי, מנהיגות שניהם מסוכנת לארצותיהם.

בשם ישראל, אני רוצה להתנצל בפני לוחמי השייטת שנחתו לעיני כל לתוך מאורת מחבלים עם אקדחי צבע להגנתם. להם אנחנו חייבים התנצלות - לא לתורכים.

פרס מתראיין ל-CNN Turk:

וסרטון התזכורת של מה שהיה:

 

 

עוד כתבות במדור הפוליטי "האמת בזמן אמת":

* סיוע אמריקני לפלשתינים: עידוד לטירור

* האם הסנקציות נגד איראן אפקטיביות?

* מי מפחד מביקורת ואיומים בינלאומיים?

* התנחלויות: טעויות ועובדות (לקסיקון הסברה לישראלי-אמריקני)

 

לעמוד הראשי

 

וידאו וצילום כלי הנשק הקרים שנמצאו על המרמרה: idfnadesk / ויקיפדיה; צילום המרמרה: Free Gaza movement / ויקיפדיה; וידאו פרס: Peres / יו טיוב.

הוסף תגובה חדשה