התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

כל האמת בזמן אמת

ראש השב"כ: 60% מהאסירים הביטחוניים שמשוחררים שבים לטרור מבצעי
מאת: שגריר (בדימוס) יורם אטינגר | פורסם: 02.08.2013 19:20
השגריר בדימוס יורם אטינגר בוחן את השאלה, האם שחרור טרוריסטים הוא שמן או מים למדורת הטרור, ומציג את עמדות רה"מ נתניהו עצמו בסוגיה

מכונית בבאר שבע שנפגעה מרקטת גראד שירו מחבלים פלסטיניים מרצועת עזהמכונית בבאר שבע שנפגעה מרקטת גראד שירו מחבלים פלסטיניים מרצועת עזה

 

ראש השב"כ יורם כהןראש השב"כ, יורם כהן (בתצלום מימין), טוען ש-60% מטרוריסטים שמשוחררים שבים לטרור מבצעי.

ואכן, 1,150 משוחררי "עסקת ג'יבריל" בקיץ 1985 הפכו לשדרה המרכזית של האינתיפאדה הראשונה.

למעלה ממחצית מ-7,000 הטרוריסטים ששוחררו בעקבות "הסכמי אוסלו" השתלבו במנגנוני טרור פלשתינים ולקחו חלק באינתיפאדה השנייה.

נחישות מחמוד עבאס (אבו מאזן) לחבק - ולא לגנות - טרוריסטים מדגישה את ערכי היסוד של יו"ר הפתח, אש"פ והרש"פ, כפי שנחשפו בעבודת הדוקטורט שלו המכחישה את השואה; בהשתלמותו בק.ג.ב. הסובייטי; בפיקודו על הקשר בין אש"פ לבין המשטרים האפלים בגוש הקומוניסטי; בתיאום לוגיסטי של טבח 11 הספורטאים הישראלים באולימפיאדת מינכן; בסיוע לפלישת סדאם חוסיין לכוויית; ובחתרנות והטרור שהביאו לגירושו ממצרים, סוריה, ירדן ולבנון. 

מחמוד עבאס מנציח זכר טרוריסטים, אשר בניגוד ללוחמי חופש תוקפים אזרחים בכוונה ובשיטתיות. הוא קורא על שמם גני ילדים, בתי ספר, רחובות, כיכרות, מרכזי קהילה, תחרויות ספורט, ועוד.  שחרור טרוריסטים מאדיר את מעמדם בחברה הפלשתינית החשופה להסתה וחינוך לשנאת יהודים במערכות הדת, החינוך והתקשורת שהוקמו ב-1994 על ידי מחמוד עבאס. מערכות אלו הן קו-יצור של טרוריסטים ומתאבדים ומבטאות באופן אותנטי - בניגוד לשיחותיו עם ישראלים ואמריקאים - את תפישת עולמו של עבאס.

 

רוח גבית למורל וליעד האסטרטגי של הטרור

היעד המרכזי של הטרור הפלשתיני אינו רצח אזרחים אלא ערעור אמון אזרחי ישראל ביכולת ממשלתם להגן עליהם מפני איומים קיומיים.

הטרור הפלשתיני חותר להשפלת ישראל, לכרסום ביטחונם העצמי של אזרחיה וממשלתה, לערעור האמון במערכת המשפטית, לצמצום כושר ההרתעה של ישראל, לניתוץ תדמיתה הבינלאומית כנכס אסטרטגי וכאב-טיפוס ללוחמה בטרור, ולהשרשת תחושת חוסר אונים שתוביל לוויתורים סוחפים.

כניעה ללחץ ושחרור טרוריסטים מעניקה רוח גבית למורל וליעד האסטרטגי של הטרור ורוח נגדית למורל ולביטחון הלאומי של ישראל.

מטרוריסטים מבצעיים הופכים הטרוריסטים המשוחררים למכפלני טרור, מודל לחיקוי עבור הדור הצעיר, בוגרי "האקדמיה לטרור אסלאמי" המתנהלת על ידי מנהיגי הטרוריסטים תחת עינו הפקוחה של שירות בתי הסוהר הישראלי.

רוב מכריע של המשוחררים משתלב בשדרוג תשתיות הטרור: גיוס כוח אדם ומימון, הגברת המוטיבציה לטרור ותכנון מבצעי טרור. השחרור מקצץ את גורם ההרתעה הישראלי ומתמרץ הצטרפות למעגל הטרור.

 

"ממשלה הנענית לסחטנות הטרור משתפת עמו פעולה"

ואלו דברים שאמר ראש הממשלה בנימין נתניהו עצמו בספרו Terrorism: How the West Can Win (עמוד 201, 219, 226):

"שחרור טרוריסטים... מעניק ניצחון לטרור... וסולל את הדרך לטרור נוסף ולסחטנות... מטרת הטרוריסט אינה מו"מ אלא הכנעה... ממשלה הנענית לסחטנות הטרור משתפת עמו פעולה... אזרחים הלוחצים לשחרור טרוריסטים חוטאים לחובתם האזרחית... הטרור מנסה לטעת מורך לב; התכונה החיונית למלחמה בטרור היא אומץ-לב..." 

נתניהו הוסיף בספרו "מקום תחת השמש":

"מלכתחילה ראיתי בעסקת ג'יבריל מכה אנושה לכל מאמציה של ישראל לגבש חזית בינלאומית נגד הטרור. כיצד תוכל ישראל להטיף לארה"ב ולמערב לאמץ מדיניות אי-כניעה לטרור כשהיא נכנעת בצורה מבישה?  הייתי משוכנע ששחרור כ-1,000 מחבלים... יביא בהכרח להסלמה איומה של אלימות... היום ברור ששחרור 1,000 המחבלים היה אחד מהגורמים שסיפקו מאגר מתסיסים ומנהיגים שהציתו את אש האינתיפאדה..."

ב-2013 פועל נתניהו בניגוד לספריו, נאומיו, מערכות הבחירות שלו ומורשת "מבצע יונתן".

שחרור טרוריסטים על ידי ישראל והדרישה לשחררם וחיבוקם על ידי מחמוד עבאס מחד, ומלחמה בטרור וחתירה לשלום מאידך - הם דבר והיפוכו.

לחץ אמריקאי על ישראל לשחרור טרוריסטים, כאשר ארה"ב נמנעת - בצדק - משחרור טרוריסטים (כגון מבצעי פיגועי 9/11, ו'הפסיכולוג' הצבאי נידאל חסן שטבח 13 חיילים אמריקאים בטקסס), מהווה צביעות מוסרית המוסיפה שמן למדורת הטרור.

 

יורם אטינגר מגיש בארה"ב הרצאות בנושאי יחסי ישראל-ארה"ב, דמוגרפיה ערבית-יהודית, העניין הפלסטיני והמזרח התיכון. לפרטים הקישו כאן

 

יהודי וישראלי ארה"ב לא ממש מתרגשים מחידוש המו"מ הישראלי-פלסטיני... הימין חושש מפני הלחצים שיופעלו על ישראל תוך כדי התהליך, השמאל לא מאמין שאיזשהו הסכם יעבור משאל עם בישראל, והרוב פשוט התייאשו. "היו כבר הרבה התחלות של שיחות וכלום לא קרה, למה שזה יקרה הפעם?" תמהים מנהיגי ארגוני מרכז יהודיים בארה"ב. האם השליח האמריקני לשיחות השלום, מרטין אינדיק, יחייך גם בעוד 9 חודשים

 

מרגיז: ארגון יהודי עורך בניו יורק סמינר איך לארגן החרמות נגד ישראל באוניברסיטאות בארה"ב... ארגון השמאל היהודי-אמריקני "קול יהודי לשלום" (Jewish Voice for Peace), יחד עם ארגון נוצרי אנטי-יהודי, הזמינו סטודנטים מקמפוסים בכל רחבי ארה"ב ל"מחנה קיץ" בכנסיה ב-Stony Point, שבו מובטחים להם כיף וחברותא לצד הדרכה אינטנסיבית כיצד לארגן בקמפוסים שלהם פעילויות אנטי ישראליות

 

לעמוד הראשי

 

צילום: Israel Defense Forces / ויקיפדיה

 

הוסף תגובה חדשה