התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

דו"ח חדש שנערך עבור הקונגרס האמריקני שובר עוד מיתוס: קיצוץ מיסים לעשירים לא עוזר לצמיחה
מאת: שלומי אמיר | פורסם: 28.09.2012 22:27
"קיצוץ שיעורי המס לעשירים כלל לא מגביר את שיעור החיסכון, ההשקעה, או התפוקה... נראה כי מהלך כזה גם לא ישנה את 'העוגה הכלכלית'", קבעו חוקרי CRS.

500px-Congressional_Research_Service.svg_.png
מחקר חדש, שנערך ע"י ה-CRS - Congressional Research Service, מכון מחקר עצמאי, המבצע 'בדיקות שוק' עבור הקונגרס האמריקני, קובע כי קיצוץ מסים לעשירונים העליונים אינו תורם להאצת הצמיחה.

"לא נראה כי קיימת קורולציה בין הפחתת המיסים לעשירונים העליונים לבין צמיחה כלכלית". נכתב בדו"ח. "קיצוץ שיעורי המס לעשירים כלל לא מגביר את שיעור החיסכון, ההשקעה, או התפוקה... נראה כי מהלך כזה לא ישנה את 'העוגה הכלכלית'".

הדו"ח מזהיר, כי הפחתת המס לבעלי ההון עשויה תגדיל את פערי ההכנסות בין שכבות האוכלוסיה.

הרעיון שקיצוץ במסים ימריץ את הכלכלה, הוא עקרון בסיס במצע המפלגה הרפובליקנית ב-30 השנים האחרונות, מדיניות שהחלה עוד בממשל רייגן.

המחקר שפורסם גורס שעקרון זה אינו בהכרח נכון.

בבסיס מדיניות המיסים של הנשיא אובמה עומדת התוכנית להרחיב את מדיניות קיצוץ המיסים של ממשל בוש לכלל האוכלוסיה, מלבד אלו שהכנסתם השנתית נאמדת ביותר מרבע מיליון דולר.

מיט רומני, לעומת זאת, מעוניין להוציא לפועל תכנית אגרסיבית של קיצוץ מסים, כולל העשירונים העליונים בעלי ההכנסה הגבוהה.

2 המועמדים מחזיקים בעמדה, כי קיצוץ מיסים מסייע לתמרץ את הכלכלה ולעודד צמיחה ע"י עידוד הצריכה הפרטית.

כרגע על הפרק: המס השולי העליון בארה"ב הוא 35% על הכנסה פרטית ו-15% על רווחי הון ודיבידנדים, אולם אם הקונגרס לא ישנה זאת יעלו אחוזי המס ל-39.6% על הכנסה  ו-20% על רווחי הון ודיבדנדים (זה המס ששילמנו בתקופת ביל קלינטון).

 

צילומים: wikipedia,  freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה