התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

עשרות פצועים בתאונת מעבורת במנהטן, שניים במצב קשה מאוד
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 10.01.2013 00:30
המעבורת שהגיעה מניו ג'רזי ועליה למעלה מ-300 נוסעים, פגעה מסיבה לא ברורה במזח בדרום האי: "כולם עפו מהמושבים, זה הרגיש כמו התנגשות בשיא המהירות"

ferry_accident_475.jpg

עדיין לא ברור מה גרם להתנגשות. זירת התאונה ב-pier 11

מעבורת שעשתה את דרכה מאזור ההיילנד'ס בניו ג'רזי לעבר מנהטן התנגשה ביום רביעי בבוקר במזח מספר 11 בדרום האי, בתאונה שגרמה לפציעתם של 74 מנוסעיה. שניים מהפצועים אושפזו במצב קשה מאוד.

עדי ראייה סיפרו כי מעוצמת ההתנגשות הועפו חלק מהנוסעים באוויר ואחרים התגלגלו במורד גרם המדרגות שבתוך המעבורת. "כולם פשוט עפו החוצה מהמושבים שלהם", סיפר שון בויל, שהוסיף כי התחושה הייתה כאילו המעבורת "התנגשה במזח בשיא המהירות".

עשרות נפגעים פונו לבדיקות וקבלת טיפול רפואי וכאמור שניים מהם אושפזו במצב קשה מאוד. "התעוררתי אחרי שעפתי שני מטרים באוויר, למזלי אני בסדר ולא קשורה לאלונקה כמו רבים אחרים פה", סיפרה הנוסעת אשלי פורמן.

עדיין לא ברור מה הוביל להתנגשות במזח. תנאי מזג האוויר היו טובים ולא ידוע על אזהרות ימיות כלשהן שהיו עלולות לגרום לתאונה. קפטן המעבורת עבר לאחר התאונה בדיקות לאיתור אלכוהול וסמים בדמו – כחלק מההליך הקבוע במקרים מסוג זה.

בחברה המפעילה את המעבורת, Seastreak, ציינו כי הקפטן עובד בחברה כבר 10 שנים וכי הוא משתף פעולה עם צוות החקירה המיוחד, המונה מטעם המועצה הלאומית לבטיחות תחבורתית. 

צילום מסך: יוטיוב

הוסף תגובה חדשה