התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

תעסוקה: מי מרוצה יותר מעבודתו?
שרות ILUSA | פורסם: 30.03.2013 21:54
מחקר יוצא דופן, שנערך ב-207 חברות אמריקניות, מצא כי עובדים לא טובים מרוצים מעבודתם יותר מאשר עובדים הנחשבים טובים, שנמצאו מתוסכלים

עובד מרוצה

 

 

 

 

העובדים הטובים ביותר אמורים להיות גם המאושרים ביותר?

בכלל לא. מחקר חדש, שבמהלכו נסקרו 207 חברות אמריקניות שמנהלות מעקב מפורט של הערכות ביצועים ומחוייבויות של עובדיהם, מצא כי ב-42% מהחברות עובדים שנחשבים פחות טובים דיווחו על הנאה גדולה יותר מכפי שביטאו עובדים בעלי ביצועים טובים.

יותר מכך, מארק מרפי, שניהל את המחקר, טוען כי חברות נוטות 'לוותר' לעובדים הפחות טובים ולדרוש יותר מהעובדים היותר טובים. "מתברר, כי העובדים הפחות טובים מקבלים לרוב את העבודות הקלות ביותר, כי לא מצפים מהם לביצועים גבוהים. כתוצאה מכך, הם שלווים יותר, פחות לחוצים ויותר מרוצים. במקרים רבים, הם אפילו לא מוּדעים שכך שהם נחשבים לעובדים לא טובים", אומר מרפי בסיכום מחקרו.

"לעומתם, העובדים הטובים יותר צריכים למלא ציפיות גבוהות יותר, מוטלת עליהם אחריות גדולה יותר ולרוב הם גם עובדים יותר שעות, בין היתר כדי 'לתקן' של העובדים הפחות-טובים. מצב כזה מוליד תסכול של העובדים הטובים יותר שמרגישים פחות הערכה. ובמקביל נמצא בחברות רבות ניתוק בין העובדים הטובים לפחות טובים".

הצד השני של המטבע: עובדים טובים יותר עוזבים חברות למישרות טובות ומשלמות יותר הרבה יותר מאשר עובדים פחות טובים, שנוטים להשאר בחברה... כי טוב להם.

מרפי מצא עוד, כי בחברות רבות המנהלים לא מעירים לעובדים הפחות טובים על איכות עבודתם וביצועיהם, כך שאין סיכוי שישפרו בעצמם את ביצועיהם... כי טוב להם ככה.

נתון מעניין נוסף, שמצא מחקרו של מרפי, הוא שעובדים פחות טובים נוטים יותר להמליץ על החברה שלהם כמקום עבודה טוב, בהשוואה לעובדים הטובים יותר.

 

הטורים האישיים של ILUSA:

* טור העורך הראשי, מאיר דורון: על הרוצחים מקולורדו ומניוטאון והמלחמה על הנשק בארה"ב

* השבוע של השחקנית הניו יורקית ירדן שובל: בדרך למעלה (פרק רביעי) - כשאני צריכה לבכות בסרט

* סיפורי ניו יורק: חיים גרינפלד על המעון לילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם באפר איסט-סייד

* הטור הפרובוקטיבי של יוסי אגמון: מדוע אין מוסלמים ביפן?
 

לעמוד הראשי

חדשות השעה האחרונה - מתעדכן כל הזמן! - לא רק מבזקים!

 

צילום אילוסטרציה: freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה