התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

צעיר שסינוור מטוס בקרן לייזר, יישב שנתיים וחצי בכלא
מאת: אורנית חיון | פורסם: 31.03.2013 23:57
שופט בית המשפט בלוס אנג'לס החליט להחמיר במיוחד במקרה זה, שבמהלכו סוּנוור ג'ט פרטי שעמד לנחות, כדי להתריע מפני 'הספורט' המסוכן הפופולארי בקרב צעירים

כך נראה 'סינוּור' באמצעות קרן לייזר ירוקה בצילום מהמטוס המותקףכך נראה 'סינוּור' באמצעות קרן לייזר ירוקה בצילום מהמטוס המותקף; ולמטה: ה'מסנוור' על הקרקע

כך נראה 'סינוּור' באמצעות קרן לייזר ירוקה: ה'מסנוור' על הקרקע

 

אדם גרדנהייר, צעיר בן 19 מנורת' הוליווד, יבלה שנתיים וחצי בבית הכלא, לאחר שהואשם והורשע ב'סינוור' מטוס באמצעות קרן לייזר ששיגר מן הקרקע. למרות שהתובעת במשפט, מליסה מיילס, לא דרשה עונש כבד כל כך, שופט בית המשפט בלוס אנג'לס, סטפן ווילסון, החליט להחמיר במיוחד במקרה זה, כדי להתריע מפני 'הספורט' המסוכן הפופולארי בקרב צעירים.

זהו העונש הכבד ביותר שהוטל עד היום בארה"ב על מקרה כזה. "מדובר בהתנהגות חמורה ואני רוצה באמצעות גזר הדין לוודא שאנשים יבינו שלא מדובר בבדיחה", כתב השופט בנימוקים לגזר הדין, והזכיר כי העונש המכסימלי הקבוע בחוק לעבירה מסוג זה הוא 5 שנות מאסר.

כל פי כתב האישום, גרדנהייר 'ירה' בשני נסיבות קרני לייזר לעבר מטוסים. במקרה אחד הצעיר כיוון לייזר בצבע ירוק לעבר מטוס 'ססנה' פרטי, שעמד לנחות בנמל התעופה בוב הופ בברבנק שבוואלי. הקרן פגעה בעיני הטייס וסינוורה אותו זמנית.

הטייס דיווח על 'התקפת הלייזר' לפקחי שדה התעופה, שהזעיקו את המשטרה.

 

התקפה שנייה: על מסוק משטרתי

מסוק הועלה לאוויר והחל לסרוק את סביבות שדה התעופה. ע"פ כתב האישום, בשלב זה 'ירה' גרדנהייר עוד קרן לייזר ירוקה לעבר המסוק המשטרתי, אלא שהטייס הבחין בקרן והתחמק ממנה.

השיגור השני איפשר איתור מהיר של מיקומו של גרדנהייר. "ישנם שני סוגי לייזרים – ירוק ואדום. בלייזר האדום ניתן לראות רק את הנקודה הסופית, בעוד שאת הלייזר הירוק אפשר לראות לכל אורכו... וכך איתרנו את הנאשם", סיפק טייס המסוק המשטרתי. תוך דקות אחדות הוזעקו ניידות למקום ועצרו את יורה הלייזר.

סניגורו של הנאשם הודיע שיערער על גזר הדין החמור.

השימוש במצביעי לייזר הוא רב, לצרכי הדרכה כמו גם לצרכי שעשוע, אך חל איסור מוחלט לכוון את הקרן לתוך עיניים בלתי מוגנות - מחשש לעיוורון ופגיעה במערכות הראייה; איסור שבארה"ב גם מעוגן בחוק.

הצצה לעמוד היו-טיוב של Adam Gardenhire תגלה צעיר אובססיבי ללייזרים.

הטורים האישיים של ILUSA:

* טור העורך הראשי, מאיר דורון: על הרוצחים מקולורדו ומניוטאון והמלחמה על הנשק בארה"ב

* השבוע של השחקנית הניו יורקית ירדן שובל: בדרך למעלה (פרק רביעי) - כשאני צריכה לבכות בסרט

* הטור הניו יורקי של ניב קייקוב: איך חיים כאן בלי ביטוח בריאות?

* דיעה מאת נורית גרינגר: צריך להתנצל בפני לוחמי השייטת, לא בפני התורכים (וידאו)

 

לעמוד הראשי

 

צילומי מסך: MaxRideAE / יו טיוב

 

הוסף תגובה חדשה