התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

"מהגרים טובים לארצות הברית", אז למה לא פותחים את השערים לישראלים?
מאת: רון ניב ומאיר דורון | פורסם: 05.07.2013 01:55
מחקר חדש, שפורסם ב-4 ביולי ע"י "מכון ג'ורג' בוש הבן", קובע כי אחת הדרכים המוכחות לצמיחה כלכלית מואצת וליציאה ממיתון, הוא עידוד הגירה לארה"ב

חירות וזיקוקים - 4 ביולי יום עצמאותנוחירות וזיקוקים - 4 ביולי, יום עצמאותנו

 

נשיא ארה"ב, ברק אובמה, קרא בנאומו לאומה ביום העצמאות ה-237 לחיות לאורה של הכרזת העצמאות של ארצות הברית. "זו היתה הכרזה שהדהדה בכל רחבי העולם - איננו מתנחלים, איננו מתיישבים. אנחנו אמריקנים וגורלנו לא ייקבע ע"י אחרים, אלא אנו נקבע אותו בעצמו", אמר אובמה. "אם נחיה בהתאם למילות הכרזת העצמאות של ארצנו שנאמרה ב-4 ביולי 1776, נבטיח חירות והזדמנויות לילדי ארה"ב ולדורות הבאים".

נשיא ישראל, שמעון פרס, בירך גם הוא את העם האמריקני לציון ה-4 ביולי, כשהחמיא כי ”ב-237 השנים האחרונות, ארה"ב היתה הניסוי המוצלח ביותר בהיסטוריה. חירותה של ארה"ב היא חגיגה לעולם החופשי. המהגרים שהגיעו לארה“ב והמייסדים שכתבו את החוקה האמריקנית, מימשו את חזון הנביאים".

”היום", הוסיף פרס, "הקשר האסטרטגי עם ארה“ב הגיע לשיא חסר תקדים. ישראל, קטנה ככל אשר תהיה, תשמר את נאמנותה לחברות עם ארה"ב. לא היתה לישראל בת ברית טובה מארה"ב והמסע המשותף שלנו לתיקון העולם ימשיך, עד שהארץ המובטחת תהיה לארץ של הבטחה".

 

בעד הגירה כתרופה למיתון

יום העצמאות האמריקני היה גם המועד שבחר "מכון ג'ורג' בוש הבן" לפרסם תוצאות מחקר מקיף שעשה בשיתוף "הלשכה האמריקנית-היספאנית למסחר", המצביע על תרומתם של מהגרים לכלכלת ארה"ב.

המחקר החדש טוען כי אחת הדרכים המוכחות לצמיחה כלכלית מואצת וליציאה ממיתון, הוא עידוד הגירה לארה"ב, כאן המהגרים מהווים כ-13% מהאוכלוסייה וכ-16% מכוח העבודה.

המחקר מצא, למשל, כי כ-40% מהחברות המטבילות בארה"ב וכלולות ברשימת "פורצ'ן 500”, הוקמו על ידי מהגרים או דור ראון של בני מהגרים. הרשימה כוללת חברות ענק כמו יאהו, אי-ביי וגוגל.

עוד מצא המחקר, כי המהגרים בארה"ב הם המנוף העיקרי ליצירת עסקים קטנים ובינוניים - שהם "הלחם" של כלכלת ארה"ב. כ-83% מהמהגרים עבדו בשנת 2011 כעצמאים.

המחקר מחשב, שאם יינתנו אפשרויות הגירה נוחות יותר ממדינות ידידותיות לארה"ב, כמו זו שמציעה רפורמת ההגירה שאושרה לאחרונה בסנאט, הכלכלה האמריקנית תוכל לצמוח בקצב של 4% בשנה ולהגיע לתוצר המקומי הגולמי גבוה ב-2 טריליון $ בשנה מכפי שהינו עכשיו.

 

נגד מעקב ופגיעה בפרטיות

קמפיין אחר שמושק לרגל יום העצמאות האמריקני הוא דווקא נגד. ארגוני זכויות אזרח ואלפי אתרי אינטרנט מוחים היום נגד תכנית המעקב האמריקנית השנויה במחלוקת. הקמפיין מצטט את ההתיקון הרביעי לחוקה תחת הסיסמה Restore the Fourth. בין האתרים שמשתתפים במחאה: Reddit, בו נולדה היוזמה, WordPress ומוזילה.

 

צעד "היסטורי": גם ישראלים-אמריקניים בלתי חוקיים ירוויחו מרפורמת ההגירה... 11 מיליון מהגרים בלתי חוקיים יזכו לאזרחות במסגרת רפורמת ההגירה - תכנית החנינה הגדולה בהיסטוריה- שאושרה בסנאט

 

בשורה למבקרים הישראלים בארה"ב: כבר לא צריך למלא טופס כניסה... טופס הכניסה לארה"ב, הידוע בכינויו I-94, מבוטל. עד ה-15 במאי כל שדות התעופה הבינלאומיים בארה"ב יעברו לשיטת מעקב חדשה אחר תנועת הנכנסים והיוצאים מהיבשת

 

לעמוד הראשי

 

צילום: aipac.org
 

הוסף תגובה חדשה