התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

למי שיחיה עד 2100...
מאת: נצח שלמון | פורסם: 04.08.2013 02:23
מחקר חדש חישב ומצא, כי כתוצאה מהתחממות כדור הארץ ייבלעו בים ב-83 השנים הקרובות קליפורניה, ניו יורק, פלורידה וטקסס, ותושביהם יצטרכו 'לזוז' למקום אחר

התחממות כדור הארץ

 

 

משקיעי הנדל"ן לטווח הארוך, ראו הוזהרתם! מחקר חדש קובע, כי כתוצאה מהתחממות כדור הארץ - בין אם בגלל פליטות גזי חממה מעשי אדם או מתהליכים אוניברסליים טבעיים - ייעלמו חלקים ניכרים מארה"ב מתחת לפני הים.

חוקרי ארגון Climate Central מפרינסטון, ניו ג'רזי, חישבו ומצאו כי עד שנת 2100 ייעלמו מעל פני האדמה כ-1,700 ערים, בהם כרכי ענק כמו לוס אנג'לס בחוף המערבי, ניו יורק, בוסטון ומיאמי בחוף המזרחי, רוב ערי מפרץ הגולף ואפילו הבית הלבן יצטרך 'לזוז' למקום אחר.

התהליך האפוקליפסי לא יקרה בן-לילה. פלורידה, ובכללה הכרכים מיאמי וטמפה, יתחילו לשקוע בין 2040 ל-2050. קליפורניה תתחיל לצלול בין 2060 ל-2070. מיד אחריה ניו יורק וניו ג'רזי, ומספר שנים אחר כך מסצ'וסטס, ובוסטון בתוכה. בין 2080 ל-2090 יתחילו גם טקסס ומיסיסיפי להיעלם מתחת לפני הים. ועד 2100 רוב החוף המזרחי של ארה"ב ורוב החוף המערבי, כפי שאנו מכירים אותם, יימצאו מתחת לפני הים.

 

היכנסו מכאן למפה אינטראקטיבית, הממחישה את 'שקיעת' חופי ארה"ב עד שנת 2100, כולל שמות הערים שגורלן כבר נגזר

 

המדענים מזהירים, כי כיבוש הים יהיה מהיר ורחב יותר ועשוי להתרחש מוקדם יותר  מכפי שחוזה המחקר אם יימשכו פליטות גזי החממה ברמתם הנוכחית.

מאידך, גם הפסקה כמעט מוחלטת של פליטות גזי החממה לא תמנע את התהליך האקלימי, וגורלן של רוב הערים המצויות בקירבת האויקנוסים משני עברי היבשת, כבר נחרץ למעשה.

המחקר מסתמך על ההנחה הרווחת, שלפיה כל עלייה של מעלת צלזיוס אחת בטמפרטורה הממוצעת על פני כדור הארץ תוביל לעלייה של 2.3 מטר בגובה פני הים.

השינוי האקלימי הצפוי תוך פחות ממאה שנה יחייב למעלה מ-25% מאוכלוסיית ארה"ב למצוא לעצמם מקום מגורים חדש... ורצוי לא על שפת הים.

עד כמה המחקר הזה רציני, תעיד העובדה שהפנטגון אימץ את הנחותיו בתכנית ענקית שמפותחת בימים אלה להעברת כל הבסיסים הצבאיים לפנים היבשת. אחד המבצעים הגדולים ביותר שיידרשו יהיה להזיז את הבסיס הגדול ביותר של הצי האמריקאי מנורפולק, וירג'יניה, שצפויה להתחיל לשקוע בעוד כ-30 שנה.

בסיכום מחקרם קובעים מדעני "מרכז האקלים": "מאות ערים אמריקאיות כבר חצו את הקו וצפויות למצוא את עצמן מתחת פני הים, וככל שמתגברת פליטת גזי חממה מכדור הארץ יצטרפו אליהם עוד מאות ערים אחרות".

במקביל קוראים עורכי המחקר לממשל האמריקאי להיערך מבעוד מועד עם מערכות מאסיביות של סכרים, חפירות ותעלות, שיוכלו אולי להגן על חלק מאיזורי ההצפה.

 

מדהים: גשם של אש על פני השמש (וידאו)... סוכנות החלל האמריקנית Nasa מציגה סרטון מרהיב ונדיר שצולם ע"י לוויין תצפית, של התפרצות אדירה על השמש, כולל גשם של פלזמה

 

יהיו חיים אחרי כדור הארץ, רק איך נגיע לשם (וידאו)... בעוד מדענים מתריעים על שבריריותו של כדור הארץ, שלא יחזיק מעמד יותר מ-1,000 שנים, ב-NASA איתרו 3 כוכבים שעליהם יוכל האדם להתקיים במתכונתו הנוכחית

 

לעמוד הראשי

 

צילומים: freedigitalphotos.net ; climatecentral.org

 

הוסף תגובה חדשה