התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

תרמית ושמה "אוניברסיטת טראמפ"
מאת: שלומי אמיר | פורסם: 26.08.2013 23:54
קוסם היח"צ נתבע השבוע במנהטן ע"י התובע הכללי של מדינת ניו יורק בטענה שהאוניברסיטה שהקים פעלה ללא רשיון ולא עמדה בהבטחותיה להפוך את בוגריה לעשירים

Donald Trump דונאלד טראמפ

היה צריך הרבה תעוזה לפתוח אוניברסיטה שתכריז כי תהפוך את בוגריה לעשירים. אבל דונאלד טראמפ ידוע בהכרזותיו הבומבסטיות שלא תמיד יש מאחוריהן כיסוי.

קוסם יחסי הציבור נתבע השבוע במנהטן ע"י התובע הכללי של מדינת ניו יורק, אריק שניידרמן (Eric Schneiderman), בטענה שהאוניברסיטה שהקים ב-2005 פעלה ללא רישיון עד 2011; שלא עמד בהבטחותיו ל-5,000 סטודנטים שנרשמו לאוניברסיטה להפוך אותם לעשירים; ושלא סידר להם תוכניות התמחות כפי שהובטח להם בזמן ההרשמה. לאחר שטראמפ לא השיג רשיונות לאוניברסיטה שינה את שם המוסד ל"מכון היזמים של טראמפ".

התובע דורש מטראמפ להחזיר לכל הסטודנטים שלמדו באוניברסיטה שלו את מלוא שכר הלימוד ופיצויים, בסך כולל של 40 מיליון $. אוניברסיטת טראמפ הבטיחה להכשיר עשירים, אבל שכר הלימוד בה היה לעשירים בלבד: עלות השתתפות בקורסים וסמינרים הגיעה לממוצע של 35,000 $ לתלמיד.

עשרות הסטודנטים שהתאגדו להגיש את התלונה נגד טראמפ, טענו, בין היתר, כי כל מהלך לימודיהם לא פגשו את קוסם ההון וכוכב הריאלטי "המתמחה", אפילו פעם אחת, למרות שכל האוניברסיטה הוקמה סביב דמותו והוא כיכב בכל הקמפיינים שהריצה האוניברסיטה. במקום פגישה, צולם כל תלמיד בסיום לימודיו ליד תמונה בגודל טבעי של טראמפ.

בכתב האישום נטען עוד, שהאוניברסיטה הטעתה תלמידים לגבי תכני השיעורים. במודעות הפרסום הובטח שמדובר באוניברסיטה מהדרגה הראשונה ושטראמפ אישית בוחר את המרצים - טראמפ לא בחר אפילו מרצה אחד מבין המרצים.

באחד הקורסים, למשל, הובטח לנרשמים שילמדו "שיטה מיוחדת של השקעות בנדל"ן שפותחה ע"י דונאלד טראמפ". במציאות, טראמפ לא היה מעורב בשום אספקט של תכנית הלימודים. בתביעה נטען, כי רבים מהסטודנטים לא הצליחו לבצע על פי השיטה אפילו עסקת נדל"ן אחת, ומצבם לאחר הלימודים באוניברסיטת טראמפ היה גרוע הרבה יותר מאשר לפני הלימודים, בנוסף לחובות בהיקף של אלפי דולרים שצברו כדי לממן את לימודיהם.

"לא משנה עד כמה אתה עשיר או מפורסם, אין לך הזכות להונות אנשים", אמר התובע שניידרמן. "למעשה, טראמפ מכר קורסים וסמינרים יקרים, שרובם היו חסרי ערך. מי שעושה זאת, צריך לתת על כך את הדין. אוניברסיטת טראמפ, בידיעתו ובהשתתפותו של דונלד טראמפ, התבססה על הכרת השם טראמפ ועל מעמדו של טראמפ כאישיות מפורסמת, במטרה לנצל את הצרכנים שהאמינו במותג טראמפ".

תלמידים נוספים הגישו תלונות דומות נגד טראמפ והאוניברסיטה שלו בטקסס, פלורידה ואילינוי.

טראמפ לא מבין מה רוצים ממנו ומהאוניברסיטה שלו. הוא טוען שהתביעה נובעת "ממניעים פוליטיים", משום שאינו תורם "מספיק" לשניידרמן. לדבריו, הוא תרם לשניידרמן 12,500 $ כאשר התמודד על תפקיד התובע הכללי.

טראמפ טוען גם, כי 98% מבוגרי האוניברסיטה שמילאו טפסי המלצה בסיום לימודיהם סימנו שהיו "מאוד מרוצים". "למר טראמפ יש לפחות 11,000 מכתבים כאלה מסטודנטים וסטודנטים לשעבר", טען פרקליטו.

 

איך מיקי נפתלי כובש את ניו יורק (והפעם לבד)... מנכ"ל "אלעד נכסים" לשעבר, שעבד עבור איל ההון הישראלי יצחק תשובה, יצא בגיל 49 לדרך עצמאית ושנתיים אחרי מכתיר אותו ה"וול סטריט ג'ורנל" כנסיך החדש של בנייני הדירות בניו יורק. איך הוא עשה את זה?

 

הכלכלה האמריקאית: Ups & Down
בתים חדשים - Out! בתים קיימים - IN! הריביות - Up! האבטלה - Down! אביב רייזמן, פרשננו הכלכלי, מנסה לעשות מעט סדר במצב נוכח נתונים מבלבלים ולפעמים סותרים

 

כל הסיפורים החמים על ישראלים בארצות הברית: ישראלים באמריקה בחדשות, בעסקים, בחברה, בפוליטיקה, בפילנטרופיה
 

 

לעמוד הראשי

 

צילום מסך: Bloomberg / יו טיוב

הוסף תגובה חדשה