התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

למיליארדרים בלבד: דירות יוקרה במחיר התחלתי של 50 מיליון דולר
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 01.10.2013 06:14
מחירי דירות הפאר בניו יורק הוכפלו לאחרונה והגיעו לסכומים חסרי תקדים, בעיקר בשל כניסתם של אוליגרכים ומשקיעים זרים לשוק הנדל"ן בעיר. יש גם ב-130 מיליון

פנטהאוז יוקרה במנהטןרציתם נוף לפארק? 50 מיליון דולר בבקשה

מחירי הנדל"ן בניו יורק כבר מזמן איבדו כל פרופורציות הגיוניות או אחיזה במציאות כפי שיתר העולם מכיר אותה, אך את העיר הזאת כל אלה לא מעניינים. פרופורציות? מציאות? ברגע שיש ביקוש, החצים יכולים להוביל בכיוון אחד בלבד. מחיר התחלתי לדירת פאר בימים אלה? 50 מיליון דולר. כן, התכוונו להתחלתי.

ברגעים אלה ממש מוצעות למכירה בעיר לפחות 19 דירות - אם אפשר להגדירן במילה הפשוטה הזאת - שמחירן 50 מיליון ומעלה. למשל = פנטהאוז דופלקס במגדלי טראמפ שבשכונת סוהו. במגדל פאר אחד בסנטרל פארק ווסט נמכר לאחרונה פנטהאוז ב-88 מיליון דולר (הרוכש – אוליגרך רוסי, אך גם הסכום הזה עדיין לא מתקרב לשיא הטירוף.

ב-River Club היוקרתי שבאיסט סייד, היושב אגב ממש על אחד מעורקי התחבורה הסואנים ביותר במנהטן (ה-FDR Drive) מוצעת למכירה דירה שטרם נבנתה למעשה ותורכב מהשילוב הביזארי של 5 חדרי שינה עם 10 חדרי אמבטיה, ביחד עם פינוקים צנועים וסטנדרטיים למדי כגון בריכה, מגרש טניס וחדר קולנוע IMAX. מדוע המחיר המפלצתי? נהמר על 3 חוקי הבסיס של הנדל"ן: מיקום, מיקום ומיקום.

במלון פייר שיושב על סנטרל פארק מזרח מוצע למכירה טריפלקס (פנטהאוז תלת-מפלסי) מפואר במיוחד במחיר מבוקש של 125 מיליון דולר. ממש ליד, במלון Sherry-Netherland, מוצעת דירה ב-95 מיליון. גם באזורים פחות מבוקשים תמצאו מחירים דומים לפנטהאוזים החדשים הנבנים כיום או נבנו לאחרונה: על רחוב 42, בצדו המערבי הפחות אטרקטיבי אך הקרוב להדסון, תמצאו דירת יוקרה במחיר של 85 מיליון דולר.

"זוהי תקופה יוצאת דופן בשוק, דירות של 50 מיליון דולר הפכו לנורמה", הודתה מנכ"לית קבוצת הנדל"ן קורקורן, פמלה ליבמן. מה לדעתה הוביל לכך? "בנייתם של בניינים סופר-יוקרתיים אשר מושכים מיליארדרים מכל העולם. ניו יורק ממשיכה להיות המקום בו עשירי תבל הכי היו רוצים לקנות בית". 

שופינג? בניו יורק זו מצווה

עוד ידיעות, טורים וכתבות בעמוד ניו יורק/ניו ג'רזי

צילום מסך: יוטיוב/MrBobLuck

הוסף תגובה חדשה