התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

גם זה קורה: שבוע שלם ללא מקרי רצח בניו יורק
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 15.10.2013 06:44
הירידה בפשיעה האלימה נמשכת ובפעם השנייה ב-2013, העיר הגדולה בארה"ב רשמה הישג ראוי לציון. השנה הנתונים מרשימים, עם ירידה של 26 אחוזים במספר הרציחות

אזיקים
ניו יורק מציגה: פחות מקרי רצח מאי פעם

בקיץ, בשיא החום, העצבים עדיין גורמים לניו יורקרים להשתגע ובאופן כמעט בלתי נמנע כנראה – גם לפגוע אחד בשני. אלא כשמזג האוויר מתחיל להתקרר, תושבי העיר הגדולה מגיבים בהתאם ובהתאם למגמה בשנים האחרונות, הופכים פחות ופחות אלימים. התוצאה: בפעם השנייה ב-2013, ניו יורק רשמה שבוע שלם ללא מקרי רצח.

בלשכת ראש העיר מיהרו לפרסם את הנתון החריג למדי, בהתחשב בגודלה של ניו יורק ובהיסטוריה שלה, בתחילת השבוע. זאת לאחר שבשבוע שעבר – מיום שני ועד ראשון (כולל), לא נרשם בעיר ולו מקרה רצח אחד. בפעם הקודמת שנרשם נתון מרשים שכזה הרצף החזיק מעמד 9 ימים תמימים – זה קרה בסך הכל בינואר השנה.

הנתונים ממשיכים לשקף מגמה עקבית של ירידה בפשיעה האלימה בניו יורק בשנים האחרונות ולמעשה בשני העשורים האחרונים. בנובמבר אשתקד נרשמה יממה ללא פשע אלים אחד בעיר, לאחר מכן הגיע רצף תשעת הימים הנ"ל וגם אחרי הקיץ שהביא עמו, כאמור, לא מעט אלימות, המספרים מדברים בעד עצמם.

על פי הנתונים שפרסמה לשכתו של בלומברג עולה כי עד ה-13 באוקטובר 2013 בוצעו בעיר 256 רציחות – ירידה של 90 רציחות לעומת התקופה המקבילה אשתקד (346), המשקפת ירידה של 26 אחוזים. הנתון המשלים מדבר על ירידה של 28.8 אחוזים במספר מקרי הרצח שבוצעו בעזרת נשק חם – מ-208 ל-148 בלבד.

לשם השוואה – במהלך שנת 1990 תועדו בניו יורק 2,245 מקרי רצח – ממוצע של למעלה מ-6 ביום. 21 שנים לאחר מכן, רשמה העיר נתון יפה של 515 מקרי רצח. אשתקד המספר צנח ל-419 רציחות והוכתר כנתון הנמוך ביותר ב-50 השנים האחרונות. את השנה הנוכחית מקווים בעיר לסגור לא רק עם שיא חדש, אלא גם עם מספר שישקף פחות ממקרה רצח אחד ליום. 

מי דאג שפסל החירות ייפתח מחדש?

עוד ידיעות וכתבות בעמוד ניו יורק/ניו ג'רזי

צילום מסך: יוטיוב/NTDTV

 

 

הוסף תגובה חדשה