התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

עיברו לאלבמה ותקבלו קהילה יהודית ו-50,000 דולר
שרות ILUSA | פורסם: 16.10.2013 22:39
הקהילה היהודית הזעירה בדותן שבמזרח אלבמה גייסה מיליון דולר כדי להביא יהודים לעיר, ו-6 משפחות כבר עשו הבדל והכפילו את הקהילה. יש תקציב לעוד 13 משפחות

ברוכים הבאים לדותן, אלבמה

רוצים 50,000 דולר ביד?

תעברו לדותן שבדרום-מזרח אלבמה, שם זקוקה הקהילה היהודית לתגבור דחוף; ואיש עסקים יהודי, איל מלונאות מקומי בשם לארי בלומברג (אין שום קשר לראש עיריית ניו יורק היהודי), רושם את הצ'קים כ"דמי מימון מעבר".

עד עכשיו ניצלו את ההצעה 6 משפחות שהביאו עמן 18 נפשות מפלורידה, מניו יורק, מג'ורג'יה, מפנסילבניה ומווירג’יניה. הן עברו לעיר הקטנה שלאורך "חגורת התנ"ך", שרוב 65,000 תושביה מתפרנסים מ... גידול בוטנים. משפחה אחת לא הצליחה להשאר - ועזבה. בקרן שהקים בלומברג נותרו אם כך עוד 650,000 דולר ל-13 משפחות נוספות.

בלומברג יסד את התכנית משום שליבו כאב על בית הכנסת (הרפורמי) "עמנואל" בדותן, שהלך והתרוקן ממתפללים עד שלא הצליח לאסוף מניין לתפילות. 6 משפחות חדשות הן לא הרבה, אבל זה כבר הכפיל את מספר היהודים שהיו קודם לכן בעיר.

דאון-טאון דותן, אלבמהדאון-טאון דותן, אלבמה

מה יש לדותן להציע חוץ מהמענק החד-פעמי והקהילה האינטימית והחמה? שעה נסיעה - אתם על חופי פלורידה. העיר מתגאה גם במה שהיא מכנה "אי התנועה הקטן ביותר בעולם". עלות החיים נמוכה ואיכות החיים גבוהה. האנשים חמים וידידותיים. אין פקקים ואין 'שעות שיא' של תנועה. מדי סתיו מתנהל בעיר "פסטיבל הבוטנים הלאומי". יש 2 בתי חולים, מוזיאון ואפילו סניף של אוניברסיטה.

היעלמותן של קהילות יהודיות מערים קטנות בדרום ארה"ב היא תופעה גוברת בשני העשורים האחרונים, במקביל לפריחת קהילות יהודיות וישראליות-אמריקאיות בערים גדולות כמו אטלנטה, נאשוויל, בירמינגהם ושארלוט. בשנים האחרונות הופסקה פעילותן של עשרות קהילות יהודיות בערים קטנות ב"חגורת התנ"ך" - איזור שבו רוב נוצרי מוחלט.

 

לכל הסיפורים החמים מאמריקה
 

למוסף ישראלים באמריקה

למוסף סגנון חיים - בריאות, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות, על השולחן

לעמוד הראשי
 

כמה קל: עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל הזמן

צילומים: Ecjmartin1 / ויקיפדיה; ואתר העיר

 

הוסף תגובה חדשה