התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

ניו ג'רזי הצטרפה למועדון המתרחב ואישרה נישואים חד-מיניים
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 22.10.2013 05:43
המושל כריסטי ויתר על מאבקו בחוק המכיר בנישואי הגאים והשבוע נפתח עם חתונות שמחות במיוחד. המדינה הפכה להיות מס' 14 ברשימת ה"ידידותיות לקהילה" בארה"ב

חתונות חגיגיות במיוחד ברחבי ניו ג'רזיחתונות חגיגיות במיוחד ברחבי ניו ג'רזי

עכשיו זה רשמי: באיחור קל של למעלה משנתיים אחרי שכנתה/יריבתה ניו יורק, גם ניו ג'רזי מכירה בחוקיותם של נישואים חד-מיניים. זאת לאחר שמושל המדינה, כריס כריסטי, משך את עתירתו לעכב את החלת החוק כשהפנים כי בית המשפט "לא הותיר ספקות" בנוגע לעמדתו בנושא. ניו ג'רזי הצטרפה לשכנותיה, ממרילנד בדרום ועד מיין שבצפון, בחוף המזרחי ההופך "ידידותי" יותר עבור הקהילה מדי שנה.  

ניו ג'רזי היא בסך הכל המדינה ה-14 בארה"ב שמכירה בנישואים מסוג זה, אך ההכרזה נתנה את האות לחתונות הרשמיות הראשונות שיצאו לדרך כבר ביום שני. בג'רזי סיטי היה זה ראש העיר, סטיבן פולופ, שחיתן את מרדית' גרינברג עם ליאורה פרלמן על גדת ההדסון, מול הנוף המרהיב של דאונטאון מנהטן.

"אני מרגישה מחוזקת", אמרה גרינברג, "אנחנו ביחד כבר 16 שנים אבל מוטב מאוחר מאשר לעולם לא". רבים החמיאו לכריסטי על החלטתו לוותר על המאבק אך בלשכתו של המושל המשיכו להבהיר כי הוא מתנגד לחוק החדש.

ראוי לציין שבניו ג'רזי קבע בית המשפט כי יש להשוות את זכויות ההומוסקסואלים לאלו של ההטרוסקסואלים בתחום ההכרה בזוגיות כבר לפני 7 שנים וב-2007 אישרה המדינה את קיומה של ברית חד-מינית אזרחית. עם זאת, כריסטי המשיך להביע את התנגדותו להכרה בנישואים מסוג זה גם בתחילת השבוע, אחרי שכבר הרים ידיים.

"מדובר בצעד חיובי אך כריסטי יקבל קרדיט על כך שנסוג מעמדתו, למרות שמעולם לא באמת עמד מאחוריה", סיפק פולופ את פרשנותו למהלך, שלעניות דעתו היה פוליטי מלכתחילה. אגב, גם הדמוקרט קורי בוקר, ראש עיריית ניוארק שנבחר לאחרונה לסנאט האמריקני, השיא מספר זוגות גאים/גאות בבית העירייה.

בין הזוגות שייחלו לרגע ההיסטורי והתחתנו כבר ביומו הראשון של החוק ניתן היה למצוא גם את גארי ברגר ויוליסס גרנט דיץ. אם שמו של האחרון נשמע לכם מוכר, לא טעיתם: מדובר בנכד נכדיהם של נכדיו של יוליסס אס. גרנט – נשיאה ה-18 של ארצות הברית. "אני חושב שאם הוא היה חי היום, הוא היה בסדר עם זה", אמר דיץ. "בתקופה שלו זה אולי היה קצת בעייתי"...

מדוע מסרבת רשת Hobby Lobby למכור מוצרי יודאיקה?

עוד ידיעות וכתבות במוסף ניו יורק/ניו ג'רזי

לעמוד הראשי

צילום מסך: יוטיוב/WochitGeneralNews

הוסף תגובה חדשה