התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

מהפכה בניו יורק: הכירו את ראש העיר החדש
מאת: רון ניב | פורסם: 04.11.2013 23:18
הסקרים מנבאים לביל דה-בלסיו נצחון גדול בבחירות לראשות עיריית ניו יורק ומהפך דמוקרטי בעיר שמחצית מתושביה חיים באיזור קו העוני. המיליונרים ישלמו יותר

המשפחה הראשונה החדשה של ניו יורק: ביל דה-בלסיו, אשתו וילדיו, דנטה (בתספורת אפרו) וצ'יארה (Chiara) קבלו את ראש עיריית ניו יורק הבא ולימדו את שמו - ביל דה-בלסיו (Bill de Blasio). דמוקרט. שמאלני. ליברל. מחשיב עצמו "מהפכן" אנטי-ממסדי סוציאל-דמוקרטי. ההיפך הגמור מטייקון התקשורת, המיליארדר מייקל בלומברג, שעמד בראש העיר הנחשבת ביותר בארה"ב במשך 12 שנה. אם יש מכנה משותף אחד לבלומברג ודה-בלסיו הוא תמיכתם בישראל וביהודים. דה-בלסיו, יליד מנהטן שמתגורר בברוקלין, מקורב מאוד לקהילה החרדית בעיר והוא צפוי לזכות ברוב מוחלט בקרבם, לאחר שרבנים מרכזיים הורו למאמיניהם לתמוך בו. "ברוקלין בכיס שלו", העריכו פרשנים שבועות לפני הבחירות דה-בלסיו (52), שכיהן בשנים האחרונות כחבר מועצת העיר, הגיח לזירת הקרב על ראשות העיר בת 8 מיליון התושבים רק לפני פחות מחצי שנה, עקף את כל הפייבוריטים מימין ומשמאל ומיתג עצמו כנציג מעמד הפועלים (ילדיו, למשל, לומדים בחינוך הציבורי) וכאנטי-תזה לבלומברג הרפובליקני. היו כל הקבלות הנדרשות כדי לכבוש את לב הדמוקרטים. בשנות ה-50 נחקרו הוריו בחשד לנטיות קומוניסטיות. כסטודנט באוניברסיטת קולומביה הוא ניהל מאבק נגד גובה שכר הלימוד. בשנות ה-80 הוא היה פעיל בתנועת המחאה נגד המעורבות האמריקנית בדרום אמריקה. בהמשך השנים הוא פעל למען המלחמה באיידס, קידם חקיקה למתן שוויון זכויות לזוגות גאים, תמך בזכות נשים לבצע הפלות ובליגליזציה של מריחואנה, ועשה לעצמו שם של 'אביר חברתי'.  הקריירה המוניציפאלית שלו החלה ב-1990 כשעבד במטה של ראש העיר דיוויד דינקינס, ושם גם הכיר את שירליין (Chirlane), אשתו האפרו-אמריקנית, בעצמה פעילה חברתית. בתקופת קלינטון הוא ניהל, בין היתר, את איזורי ניו יורק וניו ג'רזי במשרד השיכון, ובשנת 2000 הידק את הקשר עם משפחת הנשיר לשעבר, כשניהל את קמפיין הבחירות המוצלח שהכניס את הילרי קלינטון לסנאט כנציגת ניו יורק. מאז 2001 הוא נציג ברוקלין במועצת העירייה. אבל את ניצחונו בפריימריס של המפלגה הדמוקרטית הוא מייחס למשנו אחר לגמרי - תשדיר בחירות שבו הופיע דנטה, בנו בן ה-15, בתספורת 'אפרו' קוראת-תגר נוסח 'הפנתרים השחורים' של שנות ה-70. 
ניו יורק, לתפיסתו, מייצגת את כל הרע שבאמריקה: מצד אחד חיים בעיר 400,000 מיליונרים. מצד שני, כמחצית מהתושבים נוגעים בקו העוני או בסמוך לו. וכל זאת בשעה שמעמד הביניים בסכנת הכחדה. 

ראש העיר המיועד מבקש להכניס שורה של רפורמות, ובראשן העלאת שיעור המס לבעלי הכנסה שנתית של למעלה מחצי-מיליון דולר בשנה, והקמת מאות-אלפי יחידות דיור חדשות שיימכרו במחירים מסובסדים לאוכלוסייה מעוטת יכולת. הוא גם יגביר את הפיקוח על NYPD ונוהלי המעצר שלהם ורוצה לשפר את מערכת החינוך.  בחירתו של דה-בלסיו מלמדת לא רק על העדפה של מועמד חברתי אלא גם על מצבה העגום של המפלגה הרפובליקנית בניו יורק, שלא הצליחה להעביר לתושבים מצע כלכלי שכלל הורדת מסים לחברות ועסקים ועידוד היי-טק אך לא תעשיות אחרות. ניו יורק מושכת עניין רב, אבל בחירות מיוחדות יתקיימו גם במדינות אחרות בארה"ב - לתפקידי מושלים, חברי קונגרס וליוזמות מיוחדות שיעלו להצבעה.  עניין מיוחד יש בבחירות לתפקיד המושלים בוירג'יניה ובניו ג'רזי. בוירג'יניה צפוי להבחר טרי מקאלוף הדמוקרטי, איש עסקים וחבר אישי של הילרי וביל קלינטון. ובניו ג'רזי צפוי המושל כריס כריסטי לנצח בהליכה ואולי לקבל ביטחון להפוך למועמד הרפובליקני בבחירות לנשיאות ב-2016. כך הפסיד המועמד היהודי 'הבטוח' לראשות עיריית ניו יורק נתפס (שוב!) על סקסטינג /america/4318  מה באמת חושבים עלינו האמריקנים? מאת: מאיר דורון, העורך הראשי | פורסם: 04.11.2013 12:36 "הליגה היהודית נגד השמצה" (ADL), אחד הארגונים היהודים-אמריקנים החזקים (והרעשנים) בארה"ב, מודדת מזה 49 שנים, אחת לכמה שנים, את מדד האנטישמיות בארה"ב /fighting_antisemitism/4850 איך הפך הצעיר החרדי מניו ג'רזי לג'יהאדיסט קיצוני ואנטישמי? מאת: רון ניב | פורסם: 03.11.2013 15:21 השבוע ייגזר דינו של יוסף מוחמיד אל ח'טאב מניו ג'רזי, לשעבר יוסף כהן, יהודי חרדי, שהתאסלם, הקים ארגון ג'יהאד והורשע בהטפה לאלימות נגד מנהיגים יהודיים /america/4849 למוסף ישראלים באמריקה /israelis_in_america לעמוד הראשי עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום https://www.facebook.com/IsraeliLifeUSA צילום: ויקיפדיההמשפחה הראשונה החדשה של ניו יורק: ביל דה-בלסיו, אשתו וילדיו, דנטה (בתספורת אפרו) וצ'יארה (Chiara)
 

קבלו את ראש עיריית ניו יורק הבא ולימדו את שמו - ביל דה-בלסיו (Bill de Blasio).

דמוקרט. שמאלני. ליברל. מחשיב עצמו "מהפכן" אנטי-ממסדי סוציאל-דמוקרטי. ההיפך הגמור מטייקון התקשורת, המיליארדר מייקל בלומברג, שעמד בראש העיר הנחשבת ביותר בארה"ב במשך 12 שנה. אם יש מכנה משותף אחד לבלומברג ודה-בלסיו הוא תמיכתם בישראל וביהודים. דה-בלסיו, יליד מנהטן שמתגורר בברוקלין, מקורב מאוד לקהילה החרדית בעיר והוא צפוי לזכות ברוב מוחלט בקרבם, לאחר שרבנים מרכזיים הורו למאמיניהם לתמוך בו. "ברוקלין בכיס שלו", העריכו פרשנים שבועות לפני הבחירות

דה-בלסיו (52), שכיהן בשנים האחרונות כחבר מועצת העיר, הגיח לזירת הקרב על ראשות העיר בת 8 מיליון התושבים רק לפני פחות מחצי שנה, עקף את כל הפייבוריטים מימין ומשמאל ומיתג עצמו כנציג מעמד הפועלים (ילדיו, למשל, לומדים בחינוך הציבורי) וכאנטי-תזה לבלומברג הרפובליקני.

היו כל הקבלות הנדרשות כדי לכבוש את לב הדמוקרטים. בשנות ה-50 נחקרו הוריו בחשד לנטיות קומוניסטיות. כסטודנט באוניברסיטת קולומביה הוא ניהל מאבק נגד גובה שכר הלימוד. בשנות ה-80 הוא היה פעיל בתנועת המחאה נגד המעורבות האמריקנית בדרום אמריקה. בהמשך השנים הוא פעל למען המלחמה באיידס, קידם חקיקה למתן שוויון זכויות לזוגות גאים, תמך בזכות נשים לבצע הפלות ובליגליזציה של מריחואנה, ועשה לעצמו שם של 'אביר חברתי'.

הקריירה המוניציפאלית שלו החלה ב-1990 כשעבד במטה של ראש העיר דיוויד דינקינס, ושם גם הכיר את שירליין (Chirlane), אשתו האפרו-אמריקנית, בעצמה פעילה חברתית. בתקופת קלינטון הוא ניהל, בין היתר, את איזורי ניו יורק וניו ג'רזי במשרד השיכון, ובשנת 2000 הידק את הקשר עם משפחת הנשיר לשעבר, כשניהל את קמפיין הבחירות המוצלח שהכניס את הילרי קלינטון לסנאט כנציגת ניו יורק. מאז 2001 הוא נציג ברוקלין במועצת העירייה.

אבל את ניצחונו בפריימריס של המפלגה הדמוקרטית הוא מייחס למשנו אחר לגמרי - תשדיר בחירות שבו הופיע דנטה, בנו בן ה-15, בתספורת 'אפרו' קוראת-תגר נוסח 'הפנתרים השחורים' של שנות ה-70.

ניו יורק, לתפיסתו, מייצגת את כל הרע שבאמריקה: מצד אחד חיים בעיר 400,000 מיליונרים. מצד שני, כמחצית מהתושבים נוגעים בקו העוני או בסמוך לו. וכל זאת בשעה שמעמד הביניים בסכנת הכחדה. 

ראש העיר המיועד מבקש להכניס שורה של רפורמות, ובראשן העלאת שיעור המס לבעלי הכנסה שנתית של למעלה מחצי-מיליון דולר בשנה, והקמת מאות-אלפי יחידות דיור חדשות שיימכרו במחירים מסובסדים לאוכלוסייה מעוטת יכולת. הוא גם יגביר את הפיקוח על NYPD ונוהלי המעצר שלהם ורוצה לשפר את מערכת החינוך.

בחירתו של דה-בלסיו מלמדת לא רק על העדפה של מועמד חברתי אלא גם על מצבה העגום של המפלגה הרפובליקנית בניו יורק, שלא הצליחה להעביר לתושבים מצע כלכלי שכלל הורדת מסים לחברות ועסקים ועידוד היי-טק אך לא תעשיות אחרות.

ניו יורק מושכת עניין רב, אבל בחירות מיוחדות יתקיימו גם במדינות אחרות בארה"ב - לתפקידי מושלים, חברי קונגרס וליוזמות מיוחדות שיעלו להצבעה.

עניין מיוחד יש בבחירות לתפקיד המושלים בוירג'יניה ובניו ג'רזי. בוירג'יניה צפוי להבחר טרי מקאלוף הדמוקרטי, איש עסקים וחבר אישי של הילרי וביל קלינטון. ובניו ג'רזי צפוי המושל כריס כריסטי לנצח בהליכה ואולי לקבל ביטחון להפוך למועמד הרפובליקני בבחירות לנשיאות ב-2016.

 

כך הפסיד המועמד היהודי 'הבטוח' לראשות עיריית ניו יורק: נתפס (שוב!) על סקסטינג
 

מה באמת חושבים עלינו האמריקנים?... "הליגה היהודית נגד השמצה" (ADL), אחד הארגונים היהודים-אמריקנים החזקים (והרעשנים) בארה"ב, מודדת מזה 49 שנים, אחת לכמה שנים, את מדד האנטישמיות בארה"ב
 

איך הפך הצעיר החרדי מניו ג'רזי לג'יהאדיסט קיצוני ואנטישמי?... השבוע ייגזר דינו של יוסף מוחמיד אל ח'טאב מניו ג'רזי, לשעבר יוסף כהן, יהודי חרדי, שהתאסלם, הקים ארגון ג'יהאד והורשע בהטפה לאלימות נגד מנהיגים יהודיים
 

למוסף ישראלים באמריקה
 

לעמוד הראשי


עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

צילום: ויקיפדיה

 

הוסף תגובה חדשה