התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

ריצת המרתון האחרונה של ג'וי ג'ונסון
מאת: אורנית חיון | פורסם: 07.11.2013 02:19
האצנית המבוגרת ביותר במרתון ניו יורק (מזה כמה שנים), קליפורנית בת 86, מעדה בקילומטר ה-32, אך התעקשה לסיים את המירוץ, ונפטרה כיממה לאחר מכן

ג'וי ג'ונסון, בת 86, אצנית מרתון

 

ג'וי ג'ונסון היתה אמנם בת 86, אבל אצנית מרתון ותיקה ומשופשפת. ביום ראשון האחרון זכתה הסבתא מקליפורניה לאורות הזרקורים, נהנית ממעמדה המיוחד כאצנית המבוגרת ביותר המשתתפת במרתונים של ניו יורק מאז 2011. "אני מודה לאל שאני יכולה לצאת מהמיטה כל בוקר ולהמשיך לרוץ. הרבה אנשים בגילי חיים בכיסאות גלגלים", היא אמרה לפני שיצאה לדרך.

יממה לאחר שחצתה את קו הסיום, ג'ונסון הלכה לעולמה.

ג'וי ג'ונסון, בת 86, אצנית מרתוןבמהלך המירוץ, שהיה המרתון ה-25 שבו השתתפה, מעדה ג'ונסון בקילומטר ה-32 ונחבלה. היא נבדקה ע"י רופא שהמליץ שתפסיק את המירוץ ותיבדק בבית חולים. ג'ונסון אמרה "לא, תודה", התעקשה להמשיך לרוץ "בקצב שלי", נחבשה ו... הגיעה לקו הסיום; הקשישה רצה במשך 8 שעות רצופות! לאחר הריצה היא התלוצצה, שבימיה הצעירים יותר, כשרק החלה לרוץ בשנות ה-90, גמרה מרתונים ב-5 שעות. (בתצלום מימין, חבושה לאחר שחצתה את קו הסיום של המרתון)

למחרת עם שחר התארחה האצנית בתוכנית Today Show. היא חזרה עייפה ומותשת לבית אחותה בניו יורק. היא נשכבה "לתפוס תנומה" ומתה בשנתה.

"לפחות היא סיימה את הריצה... זו הדרך שבה היא רצתה למות", אמרה בתה, דיאנה. היא סיפרה, שבני המשפחה חששו שלא תחזיק מעמד בריצה הארוכה, אבל ג'וי הבטיחה להם שכשתהיה עייפה - תעבור להליכה.

לדברי המשפחה, ג'וי רצה מדי יום 8 מייל ועשתה 150 שכיבות-סמיכה. בשאר הזמן קיימה סדר חיים שיגרתי לבני גילה ואהבה במיוחד לקרוא וללמוד בתנ"ך.

 

מהפכה בניו יורק: הכירו את ראש העיר החדש

גם זה הישג ישראלי-אמריקני: אמיר להבות זכה במקום ה-3 באליפות העולם בפוקר... הלוואי על כולנו תבוסה כזו: שחקן הפוקר הישראלי-אמריקני מפלורידה, מהנדס במקצועו, זכה במקום השלישי וחוזר הביתה עם 3,727,823 דולר!

 

למדור נלחמים באנטישמיות


למוסף ישראלים באמריקה

 

לעמוד הראשי

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום
 

צילומי מסך: The Weather Channel / יו טיוב
 

הוסף תגובה חדשה