התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

תלמידי התיכון בברקלי הגיעו לבית הספר לבושים חצאיות
מאת: יריב נאה, סן פרנסיסקו | פורסם: 13.11.2013 01:45
סשה פליישמן, תיכוניסט מברקלי, שבקליפורניה, הוצת באוטובוס שהסיע תלמידים כי לבש חצאית. בית הספר כולו התייצב לצידו

סשה פליישמן

מחזה יוצא דופן מאוד נראה ביום שישי האחרון בבית הספר התיכון מייבק (Maybeck High School), שבברקלי, קליפורניה. כל תלמידי התיכון - בנים, בנות, מורים ומורות - הופיעו ליום הלימודים בחצאיות.

זו היתה דרכם להביע תמיכה בלוק (סשה) פליישמן, תלמיד התיכון, שמגדיר עצמו "א-ג'נדר" (אי-מיני, agender) ונוהג לבוא לביה"ס לבוש בחצאית. כמה ימים קןדם, במהלך נסיעה שגרתית באוטובוס ההסעות של ביה"ס, נרדם סשה. כמה תלמידים אחרים הציתו את החצאית שלבש ושרפו אותו.

פליישמן התעורר בבעתה. דקות ארוכות לא הצליח לכבות את האש בכוחות עצמו. בעזרת תלמידים אחרים באוטובוס כובתה לבסוף האש, מותירה את סשה סובל מכוויות קשות בכל גופו. מאז המקרה הוא מאושפז בבית חולים.

מנהל בית הספר עודד את מפגן הסולידריות של תלמידי בית ספרו: "התלמידים שלנו צריכים לדעת שהם יכולים להיות עצמם בלי שאף אחד יעשה מהם צחוק, או יגרום להם נזק. ועליהם לכבד כל אחד שרוצה להיות עצמו. לא נסכים לשום שום סוג של בריונות".

במשטרת ברקלי טרם הוחלט כיצד לנהוג בתוקף, נער בן 16. בינתיים מודאגים הוריו של סשה מההוצאות הרפואיות שיהיו כרוכות בשיקומו. וגם לכך דואגים החברים והתומכים, שהקימו אתר אינטרנט שמטרתו לאסוף כספים למטרה זו (עד כה נתרמו יותר מ-21,000 דולר). 

צפו בכתבת חדשות מקומית על הסיפור:

 

Skirts the Fashion at Berkeley School in Solidarity with Student Burned on Bus


 

 

7,500 ילדים בשנה!... זהו מספר הילדים שמגיעים לבתי החולים בארה"ב פצועים מתקריות ירי, לאחר שנורו בעיקר כשהיו בבית. 500 מתוכם מתים מפצעיהם. תחמושת חדשה למתנגדי אחזקת נשק

 

איך מרגיש קיבוצניק שזוכה בפרס נובל?... שני החוקרים הישראלים-אמריקנים, שזכו בפרס נובל בכימיה, לא ממש היו מאושרים בישראל. פרופ' ורשל לא השיג 'תקן', והמחקר שהחל פרופ' לוויט לא קודם בארץ

מה באמת הכי חסר לנו בחיים?

למוסף ישראלים באמריקה

 

למוסף סגנון חיים - בריאות, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות, על השולחן
 

לעמוד הראשי

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום
 

וידאו: KRON 4 / יו טיוב; צילום סשה: fundly.com/helping-sasha-fleischman-have-a-speedy-recovery

 

 

הוסף תגובה חדשה