התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

נחשפה רשת זנות של חיילות צעירות באחד הבסיסים הגדולים של צבא ארה"ב
מאת: רון ניב | פורסם: 03.12.2013 21:44
הקורבנות: חיילות צעירות במצוקה כלכלית. המשתמשים: חיילים ותיקים. המפעיל: הממונה על מניעת הטרדות מיניות בבסיס

צילום אילוסטרציה - חיילות אמריקניות. אין קשר בינן לבין הכתבה

מה קורה בצבא ארה"ב?

השערוריה האחרונה היא חשיפת רשת זנות באחד הבסיסים המפורסמים והגדולים ל צבא ארה"ב - בסיס פורט הוד (Fort Hood) שבטקסס (כ-60 מייל מאוסטין).

מפעיל הרשת היה הנגד הבכיר שבין יתר תפקידיו היה מניעת הטרדות מיניות בבסיס. בראד גריימס משרת מזה 17 שנים בצבא האמריקאי ובין היתר שירת בעיראק ובאפגניסטן. במקום למנוע הטרדות, 'גייס' גריימס  חיילות צעירות בבסיס, שידל אותן לזנות, תיווך ביניהן לבין חיילים אחרים בבסיס שביקשו לקבל את שירותיהן וגבה אתנן מכובד, שהפך לתוספת קבועה - וגבוהה - להכנסתו הצבאית.

התביעה הצבאית טוענת, כי הוא נהג בנערות כ"טרף קל" תוך ניצול מצוקתן הכלכלית ועצם העובדה שהיו 'ירוקות' בבסיס. גריימס גם נחשד שבעצמו שכב עם חיילות צעירות, אך הוא מכחיש זאת.

חייל מהבסיס כבר הועמד לדין בפרשה, שרק החלה להתגלגל. עוד נגד ותיק מהבסיס נתון בחקירה על סיוע בהפעלת הרשת.

בתוך כך מצטיירת תמונה עגומה על מה שמתרחש בבסיס הצבאי המרכזי אחרי 'שעות העבודה' - מסיבות חשק, שכרות והוללות, שהתקיימו בחסות הרשת של גריימס.

פורט הוד, טקסס. סמל הבסיס

פורט הוד (סמל הבסיס למעלה) הוא למעשה "עיר צבאית", המשמש בסיס לכ-160,000 חיילים ו-6,000 קצינים ובכל עת נמצאים בו כ-53,000 לובשי מדים. מכאן יוצאים ה"טורים" לעיראק, לאפגניסטן ולמוצבים אמריקניים נוספים ברחבי העולם.

הפיקוד העליון בצבא והמפקד העליון, הנשיא אובמה, דרשו בשנה האחרונה לשים דגש ולנהוג ביד קשה נגד כל סוג של אלימות מינית בשורות הצבא. אבל מסתבר שהנורמות הפסולות טבועות עמוק גם בדרגי הפיקוד בכל זרועות צבא האמריקני. עוד סימפטום לנגע הזה היה דו"ח פנימי של הצבא שפורסם לפני מספר חודשים והצביע על עלייה משמעותית בהריונות בלתי רצויים אשר דווחו בצי האמריקאי (שלושה מתוך ארבעה הריונות לא היו מתוכננים).

 

שיא של תקיפות מיניות בצבא האמריקני... ושיא השיאים: הקצין הממונה על התוכניות למניעת אלימות מינית בחיל האוויר האמריקני נעצר בחשד ל... תקיפה מינית במגרש החנייה של הפנטגון

שחיתויות בצמרת צבא ארה"ב...
הימורים, זנות, שוחד, אלכהוליזם - עשרות מפקדים בכירים מכל זרועות הצבא האמריקני בשל "התנהגות שאינה הולמת". את 'השיא' שברו השבוע ראשי מודיעין הצי

ההסכם הגרעיני עם איראן במבחן השכל הישר
... בניגוד לתובנה המקובלת, איראן רואה בארה"ב, סעודיה ומדינות המפרץ הערביות - ולא בישראל - את בנק המטרות הראשוני ליכולת גרעינית. פרשנות מאת השגריר (בדימוס) יורם אטינגר
 

כל הסיפורים החמים מארה"ב

למוסף ישראלים באמריקה
 

למוסף סגנון חיים - בריאות, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות, על השולחן
 

לעמוד הראשי

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום
 

צילום: hood.army.mil / צילום מסך: armorersvault / יו טיוב

הוסף תגובה חדשה