התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

איך מתנקם מושל רפובליקני בראש עיר דמוקרטי?
מאת: רון ניב | פורסם: 10.01.2014 09:01
יועצת נמרצת של מושל ניו ג'רזי, כריס כריסטי, התקווה הרפובליקנית לנשיאות ארה"ב ב-2016, גרמה במשך 5 ימים רצופים פקקים מכוונים על אחד הגשרים העמוסים בעולם

מושל ניו ג'רזי, כריס כריסטי

 

 

לפרשה הזו כבר יש שם - ברידג'-גייט, והיא עוד תשוב בגדול אם מושל מדינת ניו ג'רזי, כריס כריסטי (בתצלום משמאל), יממש את הפוטנציאל שרבים מוצאים בו וירוץ לתפקיד מועמד המפלגה הרפובליקנית בבחירות לנשיאות ב-2016.

אחרי שבועות של הכחשות וניסיון מצד דובריו לגמד את הפרשה, כריסטי, שזכה לשבחים רבים על טיפולו בנזקי סופת ההוריקן "סנדי", נתפס על חם. תכתובות אי-מייל מלשכתו - שפורסמו בעיתונות הניו יורקית - מוכיחות לכאורה כי יצאה מסביבת המושל הוראה לרשות הנמלים של ניו יורק וניו ג'רזי ליצור במשך 5 ימים רצופים פקקים מכוונים בכניסה לגשר ג'ורג' וושינגטון, העובר מעל הנהר ההאדסון.

 גשר ג'ורג' וושינגטון על נהר ההאדסוןגשר ג'ורג' וושינגטון על נהר ההאדסון

למה המושל מתעסק בחסימת אחד הגשרים העמוסים ביותר בעולם וגורם להמוני נהגים - רובם תושבי מדינתו - להמתין שעות בפקקי ענק?

על פי תכתובות האי-מייל, המטרה היתה "להעניש" את ראש העיר הדמוקרטי של פורט לי, השוכנת בכניסה לגשר מצד ניו ג'רזי, על כך שסירב להביע את תמיכתו בכריסטי לתפקיד המושל.

"אני נבוך ומושפל", הגיב כריסטי בהיתממות על האירוע שהתרחש בתחילת ספטמבר האחרון, כחודש לפני הבחירות למושל, שבהם זכה. הוא מיהר לפטר את סגנית מנהל לשכתו והיועצת הפוליטית הקרובה ביותר שלו, ברידג'ט אן לי, אשר לדבריו היא זו שיזמה את הפקקים בגשר, ללא ידיעתו.

מסתבר, כי כדי לגרום את הפקקים המבוקשים, רשות הנמלים הציבה מחסומים מיותרים ב-2 מתוך 3 המסלולים המובילים מפורט לי אל הגשר.

"אני המום מהטפשות הזו ופגוע עד עמקי נשמתי מכך שמישהי שהתרתי לה להיות במעגל האמון שסביבי ב-5 השנים האחרונות בגדה בי", אמר כריסטי, התנצל והבטיח להגיע לערים שנפגעו מהפקקים כדי להתנצל אישית בפני תושביהן.

פרשת ברידג'-גייט נפלה על כריסטי כשבועיים לפני השבעתו לכהונה שנייה כמושל, ערב צאתו לקמפיין מחוף-אל-חוף מתוקף תפקידו כיו"ר ארגון המושלים הרפובליקנים.

צפו במושל ניו ג'רזי מגיב על ברידג'-גייט:
 

{C}

Chris Christie 'Embarrassed And Humiliated' By Traffic Jam Scandalסיפורי ניו יורק: מה זה הקור הזה?... "לא הצלחתי לחצות את השדרה החמישית... בוססתי בשלג בסוהו... אי אפשר לשחרר טפח רוכסן במעיל". הסופר חיים גרינפלד מתמודד עם שבירת שיאי הקור
 

עיר שלמה בניו ג'רזי נלחמת על חייו של איתן... יום אחד, כשהיה בבית הספר, איבד לפתע איתן פרסלר בן ה-8 את שיווי משקלו ונפל. למחרת אובחן כסובל מסרטן קטלני במוח. עיר שלמה בניו ג'רזי נרתמת להציל את חייו
 

מתנה קנדית לישראל לקראת ביקור היסטורי של ר"מ קנדה... קנדה מינתה שגרירה חדשה, עו"ד ויויאן ברקוביצ'י היהודיה, שתומכת בישראל ומתנגדת למדיניות הפלסטינים, האו"ם וארה"ב
 

למוסף סגנון חיים - בריאות, מחקרים חדשים, תזונה ודיאטה, יחסים, הורות, צרכנות ועוד

לכל הסיפורים החמים מאמריקה

 

למוסף ישראלים באמריקה
 

לעמוד הראשי

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום
 

וידאו וצילום מסך: יו טיוב / Sky News

צילום הגשר: Dave Frieder / ויקיפדיה

 

 

 

הוסף תגובה חדשה