התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

מהפכה טקסנית: "יש לי הזכות להיות אישה של האישה שאני אוהבת יותר"
שרות ILUSA | פורסם: 19.01.2014 20:07
הצהירה ראש עיריית יוסטון, אניס פארקר, שהפכה לראש העיר הראשונה בארה"ב הנשואה כדת וכדין לאישה. אבל למה החתונה היתה צריכה להתקיים בקליפורניה

ראש עיריית יוסטון, אניס פארקר (מימין) וכלתה קתי היוברד2 כלות: ראש עיריית יוסטון, אניס פארקר (מימין) וכלתה קתי היוברד

טקסס ידועה כאחת המדינות השמרניות ביותר - אם לא הכי - בארה"ב, אבל זה לא הפריע לתושבי יוסטון, העיר הגדולה בטקסס הרביעית בגודלה בארה"ב, לבחור לראשות העיר לסבית מוצהרת, אניס פארקר (Annise Parker), שבסוף השבוע עשתה צעד היסטורי, כשנישאה כדת וכדין לבת זוגתה מזה שנים, קתי היוברד (Kathy Hubbard) והפכה בכך לראש העיר הראשונה בארה"ב הנשואה בנישואים חד-מיניים.

החתונה לא התקיימה ביוסטון, אלא בפאלם ספרינגרס שבקליפורניה, עיר המקלט הרשמית של הגייז. רק קרובים ממש ובני משפחה הוזמנו לטקס הנישואין הנוצרי, שניהל הכומר פול פרומברג, ידיד של השתיים. אחד משני העדים היה שופט מחוזי לשעבר.

אניס וקתי (שתיהן בנות 57), הן בנות זוג מזה 23 שנים והחתונה התקיימה ביום השנה ה-23 לנישואיהן. במהלך השנים הן אימצו 2 בנות (הנושאות את שם המשפחה פארקר) ומשמשות אומנות לבן (הנושא את שמו מבית).

אניס, חברת המפלגה הדמוקרטית, מכהנת בראשות עיריית יוסטון מזה 2 קדנציות, 5 שנים. תמיד הצהירה, שהאג'נדה שלה היא לפעול למען תושבי יוסטון ולא למען אג'נדה חברתית מסויימת. אבל היא לא הסתירה מתושבי העיר את רצונה להתחתן.

לאחרונה, עמדה פארקר במרכזה של סערה פוליטית, כאשר נלחמה נגד פסיקת בית המשפט העליון בטקסס לבטל חקיקה שמנעה זכויות פיננסיות מבני זוג חד מיניים. בצעד מתריס, שעורר ויכוחים רבים בטקסס, החליטה פארקר להעניק הטבות בביטוח בריאות וביטוח חיים לבני זוג חד מיניים של עובדי עיריית יוסטון, שנישאו כחוק במדינות אחרות.

לבסוף החליטה פארקר לא לחכות לפסיקת בית המשפט העליון בטקסס, שספק אם ייתן אור ירוק לנישואי גייז, והחליטה להתחתן במדינה אחרת שחוקיה מאפשרים נישואים חד-מיניים - קליפורניה.

"יש לי הזכות להיות אישה של האישה שאני אוהבת", הסבירה פארקר בהודעה לתושבי יוסטון. "נאלצנו להמתין זמן רב מאוד עד שזכינו לתת תוקף למחויבות שלנו האחת לשנייה". על קתי היא אמרה, ש"היא נמצאת לצידי יותר משני עשורים, עוזרת לגדל משפחה, תומכת בקריירה הפוליטית שלי ובכל העליות והמורדות האחרים שבאים עם המחויבות למערכת יחסים". ולאחר החתונה הוסיפה: "אני לא יכולה להיות מאושרת יותר!"

בחזרה למציאות הטקסנית, כשתשוב מירח הדבש מצפה לפארקר אופוזיציה חזקה מצד הלובי הטקסני-רפובליקני החזק המתנגד לנישואים חד-מיניים, שאותו מוביל יו"ר המפלגה הרפובליקנית במחוז האריס, ג'ראד וודפיל, שמיהר להתקיף את נישואי ראש העיר שבמחוזו: "מדוע היא חיכתה עם הנישואין עד לאחר הבחירות?.. למה היא נותנת הטבות לבני זוג חד מיניים מטקסס שנישאים במדינות אחרות?.. פארקר מנסה לייבא את הערכים של ניו יורק וקליפורניה לטקסס, אבל אלו לא הערכים שעל פיהם חיים ובהם תומכים תושבי טקסס".

צפו בכתבת טלוויזיה מקומית מיוסטון על חתונת ראש העיר:


Mayor Parker weds longtime partner in California


 

הכל על פרשות הרב פינטו: חקירות בארה"ב ובישראל... הכתב הפלילי אמיר זוהר (פוסטה) מתאר כיצד אנשיו של אחד הרבנים הפופולריים בעולם, התנהלו בשנתיים האחרונות כמו יחידת משטרה מקצועית
 


האם תכנית אובמה תחזיר לנו את הפרטיות?... האם באמת תוחזר הפרטיות לאזרחי ארה"ב (והעולם) בעקבות הגבלת הציטוטים ההמוניים - או שייגרם נזק בלתי הפיך ליכולת האמריקנית לאסוף מודיעין ולמנוע פיגועי טירור?
 


כמה סיוע תקבל ישראל מארה"ב ב-2014?... תגידו מה שתרצו על אובמה, המספרים מדברים בפני עצמם וישראל צפויה לקבל ב-2014 סיוע אמריקני ברמת שיא. עדות על הידידות החמה שרוחשת גבעת הקפיטול לישראל
 

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה
 

למוסף סגנון חיים - בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה ודיאטה, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות ועוד
 

לעמוד הראשי - כל הכתבות החדשות

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

 

וידאו וצילום מסך: ‪Lauretta Heckstall / KHOU / יו טיוב

 

 

הוסף תגובה חדשה