התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

סכנות בשחקים
שרות ILUSA | פורסם: 10.02.2014 22:49
שגיאות של טייסים בטיסות פנימיות בארה"ב נפוצים יותר מכפי שנדמה, ורק חלקם מדווחים למנהל התעופה הפדרלי בארה"ב ומגיעים לידיעת התקשורת או הנוסעים

סכנות בשחקים בגלל טעויות של טייסים

* 35 נחיתות של טיסות מסחריות פנימיות בארה"ב התבצעו בשדות תעופה שגויים.
* 115 טיסות של מטוסי נוסעים ומטוסי מטען בטיסות פנימיות התכוננו לנחיתה בשדות תעופה שגויים, וגילו את טעותם בזמן.

הנתונים, שפורסמו ע"י מנהל התעופה הפדרלי בארה"ב, מכסים 20 שנה, מאז 1993. אך הדו"ח מתריע על כך, שמקרים רבים נוספים לא מדווחים לרשות, אלא נשארים 'בתוך המשפחה', בין פקחי הטיסה והטייסים.

הנחיתות השגויות האחרונות היו של בואינג 737 ובואינג 747 שטייסיהם 'פקששו' את שדות התעופה שבהם היו אמורים לנחות, במקרה הראשון בטוסון שבאריזונה ובשני בקנזס.

במקרה אחר, המתואר בדו"ח, טייסי חברת התעופה Southwest בלמו ברגע האחרון מטוס על קצה תהום בשדה התעופה הוליסטר שבמיזורי, אותו חשבו לשדה התעופה ברנסון הסמוך. התוצאה הייתה נחיתה במסלול שהיה קצר בחצי בהשוואה למסלול שנדרש למטוס שהטיסו. במקרה זה קבעו חוקרי הרשות הפדראלית לתעופה, כי הנוסעים היו בסכנה גדולה ורק בנס נמנע אסון ענק.

המספר הגבוה ביותר של טעויות מטוסים נמצא סביב שדה התעופה בסאן חוזה, שבסיליקון ואלי. 6 פעמים ב-20 השנים האחרונות דווח על טייסים התכוונו לנחות בסן חוזה וכמעט נחתו בשדה התעופה הצבאי למחצה במופט פילד, כ-30 מייל משם. עם זאת פקחי טיסה בשדה התעופה הקליפורני העידו, כי התבלבלות טייסים בין 2 שדות התעופה הסמוכים היא בעיה 'שיגרתית' כל חורף בתנאי מזג אוויר קשים. וגם מטוסים שאמורים לנחות במופט פילד צצים לפתע בשמי שדה התעופה בסן חוזה ומתכוננים לנחות על פי הוראות שהם מקבלים מפקחי שדה התעופה הסמוך.

הדו"ח מתריע שכל המקרים המדווחים נגרמו כאשר בתנאי ראות קשה טייסים העדיפו לסמוך על ראייתם ונסיונם במקום על הטייס האוטומטי, שבכל המקרים כיוון אותם לשדה התעופה הנכון. רוב המקרים אירעו בלילה.

מלבד שדות התעופה בסן חוזה ובטוסון, סומנו כמועדים לטעויות שדות התעופה בנאשוויל שבטנסי, ו-3 שדות תעופה בדרום פלורידה.

מזעזע: שיכורים שנסעו נגד כיוון התנועה הרגו בלילה אחד 11 בני אדם... משני צידי ארה"ב, בטמפה שבפלורידה ובמזרח לוס אנג'לס, כמעט באותו זמן, גרמה נהיגה-תחת-השפעה ל-2 תאונות אכזריות מאין כמותן. וידאו

קלטת "חינוכית" בהוצאת הכנסייה הפרסביטריאנית בארה"ב מסבירה למה הציונות הפכפכה...5 מיליון מאמיני הכנסייההנוצרית  בארה"ב נקראים לאמץ דיעות ועמדות אנטי-ישראליות, שבראשן אי הכרה בזכותה של מדינת ישראל להתקיים ליד שכנותיה. דע את האויב


גיהנום למהגרים הבלתי-חוקיים לארה"ב: אובמה המגרש... כמות המגורשים מארה"ב זינקה פי 9 (!) מאז תחילת שנות ה-90 ובתקופת כהונתו של הנשיא הרפורמטור יישבר שיא גירוש המהגרים של כל נשיא לפניו. אז מי נהנה מרפורמת ההגירה"

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

לכל הסיפורים החמים מאמריקה

למוסף סגנון חיים - בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה ודיאטה, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות ועוד

לעמוד הראשי - כל הכתבות החדשות

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

צילום: freedigitalphotos.net

 

הוסף תגובה חדשה