התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

נס בשלג: יצאה לטיול קצר בהר דוד, נפלה לבור ונעלמה לשבוע
מאת: אורנית חיון | פורסם: 16.02.2014 03:05
איך שרדה שרון בייטס (52) שבעה ימים בתוך בור שנפער בשלג סמוך לבית הקברות בעיר קוטג' גרוב שבאורגון, ללא מזון, בקור מקפיא ובאי ודאות מקפיאה לא פחות

שבעה ימים בבור בשלג באורגון

שרון בייטס (52), תושבת העיר הקטנה קוטג' גרוב שבאורגון (כ-130 מייל דרומית לפורטלנד, ב-Willamette Valley) יצאה מביתה "לנשום אוויר", לאחר ריב עם בני משפחתה. בחוץ ירד שלג, אך תושבי המקום רגילים אליו ובשבועיים האחרונים הוא ממילא כמעט לא פסק.

בייטס ביקשה לעשות 'סיבוב קצר' סמוך לביתה, להירגע. היא שמה פעמיה לעבר בית הקברות העתיק השוכן בהר ודו, שם קבורים בני משפחה, מקווה למצוא שם נחמה. בעודה מטיילת ביער שמקיף את איזור בית הקברות המוקף... לפתע היא נעלמה.

החיפושים אחריה לא העלו דבר. המשטרה הרימה ידיים לאחר כמה ימים. בני המשפחה כמעט נואשו, יוצאים מדעתם מתעלומת היעלמותה של אם המשפחה.

היום, בדרך נס, שבוע לאחר שנעלמה, נמצאה האבידה. בייטס אותרה בתוך בור בעומק של כ-12 פוט שנפער בשלג. היא מעדה ונפלה לתוכו ואיש לא שמע את צעקותיה בסופה שהתחדשה מסביב.

כיצד היא שרדה 7 ימים ללא מזון, בקור מקפיא ובאי ודאות מקפיאה לא פחות?

"זה היה סיוט... בהתחלה ניסיתי לטפס החוצה מהבור, אבל זה היה בלתי אפשרי, גבוה מדי וחלק מדי... שוב ושוב התחלקתי עד שאפסו כוחותיי. ואז התחיל לרדת גשם חזק וקרקעית הבור נעשתה רטובה וחלקה, משטח קרח, שלא הצלחתי אפילו לעמוד עליו.

"הזמן הקשה ביותר היה בלילות שאז הטמפרטורה ירדה ל-30 מעלות פרנהייט...

"ביום השני הבנתי שאני לפחות חייבת לשתות. כמו באורח נס, עפה שקית ניילון ברוח החזקה לתוך הבור. תפסתי אותה ואספתי בה שלג, שאותו עירבבתי עם מי גשם.

"למזלי, עץ גדול ורחב סוכך על פתח הבור ועליי מפני השלג והגשמים הכבדים שירדו כמעט בלי הפוגה. אלמלא כן הייתי נקברת בענמוק 10 מטר מתחת לשלג".

לבסוף נמצאה בייטס לאחר שהחיפושים אחריה חודשו במטרה למצוא לפחות את גופתה. השוטר שמצא אותה מעולפת למחצה לא האמין שהיא נותרה בחיים. צוותי הצלה חילצו את בייטס מהבור ופינו אותה לבית חולים באזור.

הרופאים אומרים שמצבה טוב בהתחשב במה שעברה, היא מתקשרת ואף ביקשה להודות אישית למחלציה.

טרגדיה בשלג: האישה ההרה נדרסה - הילד ניצל... מין לין יצאה לעשות קניות בסופרמרקט בברוקלין. כשהניחה את השקיות לתא המטען של מכוניתה היכתה בה לפתע מפלסת שלג. הילד נולד בניתוח קיסרי אך במצב קריטי

בואו ננסה להבין מה קורה עם מזג האוויר בארה"ב
... ארה"ב חווה את אחד החורפים הקשים ביותר בהיסטוריה שלה. המטאורולוגית שרית יהודאי, מסבירה למה עובר על חלקנו חורף שובר שיאים, ועל חלקנו בצורת חסרת תקדים

הצד השני של אמריקה: בקליפורניה הוכרזה בצורת... שעה שרוב רובה של אמריקה טובעת בגשמים ושלגים, שטפונות והצפות - קליפורניה סובלת מאחת משנות הבצורת הקשות בתולדותיה, ו-29 מחוזות במדינה הוכרזו כאזורי אסון


למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

לכל הסיפורים החמים מאמריקה

למוסף סגנון חיים - בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה ודיאטה, צרכנות, יחסים וזוגיות, רוחניות, הורות ועוד

לעמוד הראשי - כל הכתבות החדשות

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

צילום (מיקום הבור שבלע): משטרת קוטג' גרוב

הוסף תגובה חדשה