התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

ראש ראש קרטל הסמים הגדול ביותר בעולם נתפס במזטלן
מאת: רון ניב | פורסם: 23.02.2014 03:53
סוכני הרשות האמריקנית למלחמה בסמים פשטו עם שחר על בית הדירות בעיר הולדתו, שבו השתכן ברון הסמים הבינלאומי שהונו מוערך במיליארד דולר

חואקין ("הנמוך") גוזמן העומד בראש ראש קרטל הסמים הגדול ביותר בעולם


חואקין (El Chapo - הנמוך) גוזמן (בתצלום למעלה), עומד בראש ראש קרטל הסמים הגדול ביותר בעולם, "סינלואה". איש לא האמין שאי פעם יצליח מישהו להניח עליו את יד החוק, למרות שמזה שנים הוא בראש רשימות המבוקשים בארה"ב ובמכסיקו גם יחד. אחרי הכל, האיש הוא מיליארדר, שבעבר אף נכלל ברשימת עשירי העולם של Forbes. במכסיקו הוא כונה "אוסמה בן לאדן של מכסיקו" וארה"ב התייחסה אליו כאל ברון סמים החזק והחמקמק ביותר בעולם והציבה פרס של 5 מיליון דולר על ראשו.

בסוף השבוע, במבצע משולב חסר תקדים של הסוכנות האמריקנית למלחמה בסמים (DEA) בשיתוף כוחות ביטחון מכסיקנים, נלכד גוזמן (56) בעיר הבית שלו, מזטלן, אתר נופש במדינת סינלואה שבצפון מערב מכסיקו, החביב על ישראלים רבים החיים בחוף המערבי של ארה"ב. לכידתו סיימה מירדף ארוך חובק עולם, שכן היו שמועות שהיו מתגורר בכל מקום בעולם, מארגנטינה עד גוואטמלה.

גוזמן עלה לתהילה בשנת 2001 לאחר שנמלט מכלא שמור במכסיקו בתוך עגלת כביסה. ככל הנראה הוא טיפס לראשות הקרטל לפני כ-10 שנים. תחת פיקודו האכזרי השתלט הקרטל שבראשותו באופן כמעט בלעדי על נתיבי הברחות הסמים אל תוך ארה"ב ועל ערי הגבול  המכסיקניות טיחואנה (שהפכה בגללו לאחת הערים הקטלניות בעולם) וסיודד חוארס.. הוא הרחיב את פעילותו למרכז ודרום אמריקה, לאירופה ולאוסטרליה, ולמגוון של סמים - קוקאין, הרואין, מריחואנה וקריסטל מת'.

בשנים האחרונות שמו של "צ'אפו" הפך לאגדה, נכתבו עליו שירים ואף נעשה סרט על דמותו. בצפון מכסיקו רואים בו רבים גיבור מקומי. ל'גיבור' הזה מחכים בארה"ב עשרות אישומים נגדו, מרציחות ועד הברחת מאות טונות של סמים לארה"ב והלבנות כספים.

אך לפני שיוסגר לארה"ב, גם למשטר המכסיקני יש חשבון ארוך איתו והוא רואה בו את אחד האשמים הישירים למותם של כ-80,000 בני אדם כתוצאה ממאבקי הקרטלים בינם לבין עצמם ומול הממשלה.

זוהי תפיסה משמעותית שנייה בשנה האחרונה של ברון סמים מכסיקני. בקיץ האחרון נלכד במבצע דומה - אז בהשתתפות כוחות מרינס של צהא ארה"ב - מיגל אנחל טרבינו מוראלס (40), המכונה "מוות", ראש קרטל הסמים "זטאס", והוא מואשם בכמה ממעשי הטבח המחרידים ביותר שבוצעו במהלך מאבקי הסמים במכסיקו.

התובע הכללי בארה"ב, אריק הולדר, שיבח את הסוכנים האמריקנים שהשתתפו באיתורו של גוזמן ורואה במעצרו "ציון דרך חשוב וניצחון של אזרחי מכסיקו וארה"ב על סמים קשים, אלימות ושחיתות".

ישראלים בסמים:

מבוקשים בארה"ב: אב ובנו ישראלים-קולומביאנים הוכרזו כסוחרי סמים בינלאומיים... כתבי אישום וצווי מעצר בינלאומיים הוצאו נגד בני משפחת גיוברק, הנאשמים שהיו מעין 'שרי האוצר' של קרטל סמים בינלאומי באמצעות חשבונות בנק אמריקניים

מהפכת הסמים הקלים בארה"ב: הנחיות חדשות יקטינו את מספר התביעות
... שר המשפטים האמריקאי הוציא הנחיות לתובעים הפדראליים בארה"ב לא לפתוח יותר תיקי תביעה בעבירות סמים קלות, אם ממולאים 4 תנאים. כלומר, מותר להשתמש ולהחזיק

ישראלים נעצרו בלוס אנג'לס כחשודים במעורבות עם ארגון פשיעה... הכתב הפלילי אמיר זוהר מגלה, כי המעצרים בישראל ובארה"ב בוצעו על רקע כוונה לבצע עסקת קוקאין גדולה. העצור באל.איי חשוד בכוונה לייבא 20 ק"ג קוקאין לארה"ב

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

לכל הסיפורים החמים מאמריקה

למוסף סגנון חיים - בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה ודיאטה, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות ועוד

לעמוד הראשי - כל הכתבות החדשות

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

צילום מסך: ‪Crazy Viral Video / יו טיוב

הוסף תגובה חדשה