התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

טעות נפוצה? חזר לשריפה לחלץ את הטלפון שלו ונשרף למוות
מאת: אורנית חיון | פורסם: 05.03.2014 04:42
ב-90% מהמקרים שבהם אנשים חוזרים לביתם העולה בלהבות כדי להציל דבר מה, הם לא יוצאים בחיים - מזהיר נציב הכבאות בטקסס

בית עולה בלהבות

נציב הכבאות בטקסס אומר שמדובר ב"טעות נפוצה". למרבה הצער, אנשים שנמלטים משריפה, שפרצה חס וחלילה בביתם למשל, נוטים לא להעריך נכונה את מצב האש וקצב השריפה - ואם הם חוזרים לבית העולה בלהבות כדי להציל דבר מה, ב-90% מהמקרים הם יישרפו למוות.

ההתראה המחודשת יצאה לאחר המקרה האחרון שאירע ב-Plano שבטקסס. השריפה הגדולה פרצה בביתו של רקס בנסון, בן 72, בשעת לילה מאוחרת. הוא התעורר באימה ונמלט החוצה יחד עם בתו וידידו שהתארח אצלו.

"לפתע", סיפרה בתו, "הוא צעק: 'איפה הטלפון?... איך נזעיק את מכבי האש?'... ולפני שהספקתי להגיד מילה הוא רץ חזרה לבית הבוער כדי להוציא את המכשיר הסלולרי שלו. הוא האמין שנותר לו מספיק זמן כדי לחזור".

בנסון נלכד באש, ולאחר שכובתה הדליקה ע"י שירותי הכיבוי המקומיים (שהוזעקו ע"י שכנים), נמצאו שרידיו בבית.

"זו טרגדיה שאפשר היה למנוע אותה בקלות", אמר נציב הכבאות הטקסני. "אדם שאינו כבאי מומחה יתקשה מאוד בחישוב מהירות האש וכמה מהר הלהבות גדלות". 

גיבור אמיתי: מעשה הגבורה של בן ה-8 עלה לו בחייו... כשטיילר גילה שפרצה שריפה בקרוואן שבו התארח אצל בני משפחה בניו יורק, דבר ראשון הוא חילץ את הילדים הקטנים, אך כשניסה להציל את דודו הנכה אחזה האש בשניהם


יצאו לטייל עם הכלב - ומצאו אוצר ששווה 10 מיליון דולר (וידאו)... בתוך תיבת מתכת חלודה, ב'גולד קאונטי' שבקליפורניה, מצאו בני זוג בגיל העמידה את מה שמוכתר כ"אוצר המטבעות העתיקים הגדול ביותר שנמצא אי פעם"

לעמוד הראשי - כל הכתבות החדשות

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

לכל הסיפורים החמים מאמריקה

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

צילום מסך: ‪Jenna Ezarik / יו טיוב

 

הוסף תגובה חדשה