התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

שערוריית הרכב הגדולה של GM (וידאו)
מאת: שלומי אמיר וחיים אבעזר | פורסם: 12.03.2014 21:38
האם ידע תאגיד הרכב האמריקני מזה 10 שנים שמכוניות שברולט, פונטיאק, סאטורן שייצר מסכנות-חיים? ולמה נדרשו 13 הרוגים כדי לגלות תקלה חמורה במתג ההתנעה

חקירה פדראלית נגד ג'נרל מוטורס

משרד המשפטים האמריקני  פתח חקירה פלילית נגד קונצרן הרכב האמריקני "ג'נרל מוטורס" (GM) על כך שהזניח ולא התריע במשך שנים על תקלה מסכנת-חיים בדגמים רבים של רכבי החברה - ואולי על תקלות נוספות.

התקלה העיקרית שבה מדובר הביאה בחודש שעבר ל-recall של כ-1.6 מיליון כלי רכב של ג'נרל מוטורס שנמכרו בין השנים 2005 עד 2007. מדובר על בעיות במתג ההתנעה, שגרמו עד היום למותם בתאונות דרכים של 13 בני אדם.

מקור התקלה: עומס על מתג ההתנעהמקור התקלה: עומס על מתג ההתנעה

התקלה נגרמת ככל הנראה כתוצאה ממשקל יתר על מתג ההתנעה, תנאי הכביש או אירועים פתאומיים שגורמים למתג לעבור באמצע הנסיעה למצב חנייה. המנוע נכבה בבת אחת ומרכיבים אחרים ברכב, כמו כריות האוויר, מנוטרלים. ההנחה הרווחת היא, שהתקלה נגרמת בזמן נסיעה במהירות גבוהה.

ההמלצה המיידית של GM לנהגים עוד לפני שרצים למוסכי החברה הייתה... לנתק את המפתח למכונית ממחזיקי מפתחות שעלולים להכביד עליו. באמת?

החשד הוא שהחברה הייתה מודעות לסכנה כבר לפני 10 שנים - עוד לפני שהמכוניות הוצאו לשוק, ולכן במקביל לחקירה הפלילית, מנהל הבטיחות בדרכים בארה"ב (NHTSA) חוקר אם התגובה של החברה היתה מהירה ויעילה מספיק.

מארי בארה, מנכ"לית ג'נרל מוטורס, מנסה להעביר את האחריות ליצרן - חברה בשם "דלפי אוטומוטיב", שמצידו הרגיע את ציבור הנהגים בהבטחה שהמתג שייצרה היה בלעדי ל-GM ולא מצוי בשום כלי רכב של אף יצרנית רכב אחרת.

הפרשה היא פגיעה חמורה בתדמית ענק הרכב האמריקני, שרק החל להתאושש מהמשבר הכלכלי ומניות GM אכן נוטות מטה.

ואגב - משרד המשפטים האמריקני עוד לא סגר את התיק עם יצרנית רכב אחרת - "טויוטה", שב-2009 אולצה לבצע recall ענק בשל תקלה מיכנית שגרמה להאצה פתאומית של הרכב, לתאונות ולנפגעים. טויוטה עדיין מנהלת מגעים ליישוב החקירה.

בידקו כאן אם המכונית שלכם בסכנה

הדגמים המסוכנים של GM:

Chevrolet Cobalt
Chevrolet HHR
Saturn Sky
Saturn Ion
Pontiac G5
Pontiac Solstice

צפו בכתבת טלוויזיה מדטרויט על הפרשה:

 

Source: GM target of criminal probe over ignition switch recall3 שנים אחרי ש"חוסל", El Mas Loco נורה למוות במרינה של מכסיקו (וידאו)... נסאריו מורנו, ראש קרטל הסמים הפסבדו-דתי "מסדר הקמפלרים", הוכרז כמחוסל ב-2010. עד שהתברר שהוא חי וקיים ומקים לעצמו מזבחות באיזורי שליטתו

האשמה: הגנרל אנס את קצינת המודיעין שלו במשך 3 שנים (וידאו)...ואיים לרצוח אותה ואת בני משפחתה אם תחשוף אותו. במקביל ניהל סגן מפקד הדביזייה המוטסת ה-82 עוד 2 רומנים. המשפט שצבא ארה"ב לא רוצה שיידעו עליו

האדמו"ר שלימד את גוגל איך עושים עסקים (וידאו)... מיהו הרב שמייעץ לחברות כמו גוגל ויאהו כיצד להרוויח יותר כסף? הכירו את הרב איתמר גינצבורג, נצר לשושלת רבנים. ב-25 במרץ בתערוכת "פרנסה 2014" בניו ג'רזי

לעמוד הראשי - כל הכתבות החדשות

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

למוסף סגנון חיים - בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה ודיאטה, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות ועוד

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

צילומי מסך ווידיאו: ‪wxyztvdetroit /יו טיוב


 

 

 

הוסף תגובה חדשה