התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

מחפשים שוויון? עיברו לווירג'יניה ביץ'
מאת: שלומי אמיר, פרשננו הכלכלי | פורסם: 15.03.2014 21:35
לעומת זאת, 6 הערים הכי פחות שוויוניות בארה"ב הן (בזה הסדר) אטלנטה, סן פרנסיסקו, מיאמי, בוסטון, וושינגטון וניו יורק. איפה אתם חיים?

וירג'יניה ביץ': מה רע, גם חוף וגם העיר הכי שוויונית בארה"בוירג'יניה ביץ': מה רע, גם חוף וגם העיר הכי שוויונית בארה"ב

נושא אי השוויון בארה"ב עולה יותר ויותר על סדר היום, וצמצומו הוא עניין מרכזי באג'נדה של הנשיא אובמה בכהונתו השנייה.

אי שוויון עשוי לנבוע מכוחות כלכליים עולמיים, אבל זהו גם נושא מקומי. עיר שבה העשירים הם עשירים מאוד והעניים הם עניים מאוד, סובלת מבעיות שונות - החל מקושי לשמור על בתי ספר עם מעמדות מעורבים שמייצרים תוצאה טובה יותר עבור ילדים מבתים עם הכנסות נמוכות, דרך שירותים שמעניקה העירייה ביחס לתשלומי המסים ועד היכולת של העיר לייצר שכונות נגישות למעמד הביניים, כדי שמי שזז למעלה או למטה בסולם החברתי לא יצטרך בסוף לעזוב את העיר.

מכון המחקר "ברוקינגס" בוושינגטון פירסם לאחרונה מעין מדד שיוויון עירוני, שמיפה את ארה"ב על פי מדד מיוחד, המכונה 95/20, ומייצג את המרחק הכלכלי בין משקי הבית ב-5% העליונים לבין אלה שנמצאים ב-20% התחתונים.

(הנוסחה היא:מספר משקי הבית שבהם ההכנסה גבוהה ב-95% מיתר משקי הבית - לחלק בהכנסות משקי הבית שבהם מרוויחים יותר מ-20% ממשקי הבית האחרים).

מפת אי השוויון בארה"ב

הנתון הראשון שנמצא, הוא ש-50 הערים הגדולות בארה"ב (מדד ממוצע 10.8) שוויוניות פחות מערים קטנות יותר (מדד ממוצע 9.1); כלומר, משקי הבית העשירים בערים הגדולות בארה"ב הם עשירים יותר ממשקי הבית ב-5% העליונים בכל המדינה.

העיר שנמצאה הכי פחות שוויונית בארה"ב היא אטלנטה, שבג'ורג'יה, שם משק בית ממוצע ב-5% העליונים הכניס בשנה 280,000 דולר, לעומת הכנסת משק בית ב-20% התחתונים שעמדה על 15,000 דולר.

העשירייה הראשונה של הערים הכי פחות שוויוניות בארה"ב כוללת (לפי הסדר) את סן פרנסיסקו במקום השני, מיאמי, בוסטון, וושינגטון, ניו יורק, אוקלנד, שיקגו, לוס אנג'לס ובולטימור במקום העשירי.

הערים הגדולות הכי שוויוניות והכי פחות שוויוניות

העיר השיוויונית ביותר מבין הערים הגדולות בארה"ב היא וירג'ניה ביץ' שבמדינת וירג'יניה, (מדד 6), בה ההכנסה הממוצעת של משק בית ב-5% העליונים היא 188,000 דולר, לעומת 31,000 דולר במשקי בית של שני העשירונים התחתונים.

הרביעייה הראשונה של הערים השיוויוניות ביותר כוללת (לפי הסדר) גם את ארלינגטון שבטקסס במקום השני, מסה שבאריזונה ולאס וגאס במקום הרביעי.

המקצוע המבוקש ביותר בארה"ב: מינהל עסקים... אלו הם האוניברסיטאות הטובות ביותר לעסקים? כמה הן עולות? ומה הסיכוי להתקבל? חלומה החדש של כל אמא יהודיה

הסכם ישראלי-אמריקני יפיל ברשת ישראלים בעלי חשבונות ב-2 המדינות
... הסכם כלכלי חדש מקווה לסתום את כל ה'חורים' המאפשרים לבעלי אזרחות כפולה, ישראלית ואמריקנית, להלבין הון ולהתחמק מתשלומי מס

איך המהנדס מאינטל הפך למנטור בינלאומי להצלחה... מאת: אור אייקהורן שטרן... ערן שטרן ויתר על משכורת שמנה לאחר פגישה עם קוראת בכף היד. בראיון איתו הוא מדבר על השקר של עולם ההיי טק ועל המפתח למימוש אישי. בדרך להצלחה

לעמוד הראשי - כל הכתבות החדשות

לכל הכתבות במדור העסקים, הכלכלה והנדל"ן

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

למוסף סגנון חיים - בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה ודיאטה, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות ועוד

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

צילום וירג'יניה ביץ': ויקיפדיה; מפה וטבלה: מכון ברוקינגס
 

הוסף תגובה חדשה