התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

מחריד: הציתה חנות עם חיות המחמד שהיו בה - ואת הכלבים שניצלו היא רוצה בחזרה
מאת: אורנית חיון | פורסם: 21.03.2014 22:37
בעוד התביעות המשפטיות נגד בעלת החנות והמצית מתבררות בבתי המשפט בלאס וגאס, מחכים 25 הכלבים הניצולים לגורלם

הכלבים הניצולים במקלט החיות בלאס וגאס

הכלבים הניצולים במקלט החיות בלאס וגאסהכלבים הניצולים במקלט החיות בלאס וגאס

מכבי האש שהוזעקו לשריפה שפרצה בסוף ינואר בחנות חיות המחמד היוקרתית Prince & Princess Puppies & Boutique בלאס וגאס, לא הצליחו לעצור את האש, אבל במעשי גבורה של כבאים מקומיים הצליחו לחלץ ממנה 25 גורי כלבים ו-2 כלבים מבוגרים - מסוג יורקשייר טרייר, בולדוג צרפתי ופאגים קטנים, הניצולים היחידים מהחנות.

משטרת לאס וגאס, שחקרה את המקרה כהצתה, הצליחה להניח את ידה על קלטות מצלמת אבטחה של עסק סמוך, ובאחת מהן נחשפה אשה מכניסה לחנות דרך הכניסה האחורית גבר גברתן. דקות אחדות אחר כך פרצה האש, והחשד הוא שהגבר שפך בנזין בכל רחבי החנות ובתוך הכלובים, הצית כמה עיתונים והעלה את המקום באש.

האשה זוהתה כאחת מבעלי החנות שנפתחה ב-2010, גלוריה און הי לי (35). היא נעצרה ומואשמת  - למרות הכחשתה - בהצתה בזדון ובהתעללות בבעלי חיים על מנת לסחוט כספי ביטוח. בהמשך עצרה המשטרה באינדיאנה את המצית - מתאגרף חובב בשם קרק בילס, ידיד של בעלת החנות, שגם הוא כפר בהאשמות אבל יועמד לדין.

בוטיק חיות המחמד לפני השריפהבוטיק חיות המחמד לפני השריפה, ו(למטה) הפגנת כלבים ואנשים מארגון למען זכויות בעלי החיים במחאה על צו איסור מסירת הכלבים ניצולי השריפה לאימוץהפגנת כלבים ואנשים מארגון למען זכויות בעלי החיים במחאה על צו איסור מסירת הכלבים ניצולי השריפה לאימוץ

באשר לגורל הכלבים שניצלו מהשריפה ושוהים במקלט לבעלי חיים בלאס וגאס - לאחר שכלי התקשורת בווגאס דיווחו שאם לא יאומצו במהרה הם יומתו בהמתת חסד, על פי הנהלים העירוניים, התייצבו עשרות מתושבי העיר במקלט החיות. מנהלת המקלט סיפרה, כי אנשים עמדו בתור מ-3 לפנות בוקר, היו דחיפות וגם פרצה קטטה, לאחר שהמנהלת הודיעה לממתינים כי הוחלט למסור את הכלבים לא בשיטת "ראשון מגיע, ראשון זוכה", אלא על פי הגרלה שמחיר ההשתתפות בה נקבע ל-250 דולר.

ואז - רגע לפני ההגרלה, שכמה עשרות חובבי כלבים חיכו לתוצאותיה בקוצר רוח, הוציא בעלה בנפרד של  און הי לי, שותפה לחנות, צו עצירת אימוץ, לאחר שבית המשפט קיבל את טענתו שהכלבים הם רכושו וכי העיר והמקלט אינם רשאים לנכס אותם לעצמם ולהפיק מהם רווחים.
והכלבים הניצולים? הם כלואים בכלוביהם כבר כמעט חודשיים - מחכים לבית חם, בעוד גלגלי בתי המשפט מסתובבים לאיטם בדיונים על ביטול צו עצירת האימוץ שהגיש ארגון זכויות בעלי חיים.

לעמוד הראשי - כל הכתבות החדשות

על כלבים ותינוקות: זה טוב לבריאות!... מחקרים חדשים מצביעים על תרומה בריאותית ונפשית לילדים ופעוטות הגדלים עם כלבים וחתולים משנת חייהם הראשונה. בבגרותם הם חלו פחות

רוצים לקנות חיית מחמד? לא בלוס אנג'לס... הילד רוצה כלב? הילדה מבקשת חתול? ארנב לאשה? לא בלוס אנג'לס. העירייה עומדת להצביע בעד איסור על חנויות Pet Shop למכור חיות מחמד, מסיבות הומניות ומעשיות

כלב מי שטס לאמריקה... ארה"ב היא היעד החם ביותר להטסת חיות מחמד בקרב הישראלים. למעלה מ-92% מאיתנו לוקחים איתם את החיה כשהם עוברים לארה"ב, מדווחת הסוכנות הישראלית להטסת חיות

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

למוסף סגנון חיים - בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה ודיאטה, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות ועוד

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

צילומי מסך: ‪KTNV Channel 13 Action News /יו טיוב

הוסף תגובה חדשה