התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

מי יהיה מועמד המפלגה הרפובליקנית לנשיאות ארה"ב? שלדון אדלסון יחליט
שרות ILUSA | פורסם: 26.03.2014 19:27
הכסף מדבר, וטייקון ההימורים שלדון אדלסון מחזיק ברובו. 4 מועמדים מובילים עלו אליו לרגל, למלונו בלאס וגאס, וניסו לשכנע אותו שהם המתאימים ביותר

במפלגה הרפובליקנית הפנימו בבחירות האחרונות, כי ללא תמיכתו הכלכלית של מעוז ההון הרפובליקני, טייקון ההימורים שלדון אדלסון, אין שום סיכוי לאף מועמד לנשיאות לגייס את העלויות העצומות הנחוצות כדי להגיע לבית הלבן. אדלסון היה התורם הגדול ביותר למועמדים רפובליקנים בבחירות 2012 לנשיאות ארה"ב - תחילה תמך ביו"ר בית הנבחרים לשעבר ניוט גינגריץ', ולאחר שפרש השקיע עשרות מיליונים במיט רומני. תבוסתם (גינגריץ' בפריימריז ורומני בבחירות לנשיאות) הייתה, מבחינה 'עסקית', ירידה  לטמיון של כ-100 מיליון דולר.

המסר שיצא ממכרה הזהב של אדלסון לקראת בחירות 2016, שצפויות להיות היקרות ביותר בהיסטוריה האמריקנית, היה שהפעם אדלסון מתכוון לשכלל את מנגנון התמיכה שלו ולהיות מעורב יותר בבחירת המועמד הרפובליקני המתאים שיוכל להתמודד מול (ככל הנראה) הילארי קלינטון.

השבוע - במסגרת ועידת "הקואליציה הרפובליקנית היהודית" (שהוא חבר בוועד המנהל שלה), המתארחת במלונו, Venetian שבלאס וגאס, מתייצבים בפני שלדון ואשתו מרים, 4 המועמדים המובילים, שמבינים שללא תחמושת כספית מהמיליארדר היהודי-אמריקני לא יוכלו להתקדם בשדה הקרב הפוליטי - למה שנראה כ'מבחן קבלה' לתפקיד הרם:

בעל הסיכויים הגדולים ביותר במה שכבר מכונה "הפריימריז של אדלסון", הוא ככל הנראה מושל פלורידה לשעבר ג'ב בוש, האח של הנשיא לשעבר, הבן של הנשיא לשעבר, שגם כובד לשאת את הנאום הראשי בוועידה בארוחת ערב סגורה לתורמים של 25,000 דולר ויותר.

חן רב יביא עמו מושל ניו ג'רזי הכריזמטי כריס כריסטי.

גם מושל ויסקונסין סקוט ווקר ומושל אוהיו ג'ון קסיץ יסבירו את עמדותיהם לוועידה ולשלדון ומרים ב-4 עיניים, על כוס קפה או בארוחת ערב, בכל נושא עלי אדמות.

אם לא יימצא מביניהם מועמד מתאים, אדלסון יפנה למעגל השני, הכולל את הסנאטור מפלורידה מרקו רוביו ואת מושל לואיזיאנה בובי ג'ינדל. לעומת זאת, אדלסון כבר העביר מסר שמועמדותו של סנאטור הצעיר מקנטאקי ראנד פול מתנועת 'מסיבת התה' אינו כוס התה שלו. מקורב של אדלסון הסביר, כי הפעם איל ההימורים מבקש לקחת תחת חסותו מועמד 'מרכזי' ומקובל שיהיה לו סיכוי אמיתי לנצח את קלינטון. ופול אינו עונה על הדרישות.

לכל הסיפורים החמים מאמריקה

לעמוד הראשי - כל הכתבות החדשות

אובמה תוקף את שלדון אדלסון: "היה עדיף לו להציע לי 100 מיליון $ כדי לפרוש" (וידאו)... "כנראה שלא הייתי מסכים, אבל הייתי חושב על זה, ואני יודע שמישל היתה לוקחת את הכסף", אמר הנשיא על תמיכתו המאסיבית של איל ההימורים ביריבו מיט רומני

אדלסון (שוב) עושה גלים: מציע לאובמה לאיים בפצצת אטום על איראן... הטייקון היהודי-אמריקני בן ה-80 לא מפסיק להפתיע, ובהופעה ב"ישיבה יוניברסיטי" בניו יורק הוא הטיל... פצצת אטום (מילולית)

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

למוסף סגנון חיים - בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה ודיאטה, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות ועוד

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

צילום מסך: ‪RJCHQ /יו טיוב

הוסף תגובה חדשה