התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

כמה מרוויח רופא אמריקני?
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 20.04.2014 00:55
גם בתחום זה יש מיליונרים, והמובילים הם רופאי העיניים ורופאים המתמחים בטיפולים בסרטן הדם ובהקרנות

כמה מרוויח הרופא שלכם

 

 

 

נתוני השכר של רופאים בארה"ב, שפורסמו השבוע ע"י משרד הבריאות האמריקני, נועדו לספק לתכנית הבריאות הפדראלית, הנושאת את שם הנשיא - Obama Care, תחמושת בבואה להלחם בעלויות הבריאות שאינן מפסיקות לעלות.

למעשה, מדובר בנתונים חלקיים בלבד, שכן אלו הם רק סכומים שהרוויחו הרופאים הללו מטיפול ב-49 מיליון לקוחות מדי-קר ומדי-קל - תכניות הבריאות הממלכתיות. ועם זאת, הם נותנים מושג רחב על חשבונות הבנק של הרופאים שלנו.

אז כמה מרוויחים הרופאים מתכניות הבריאות הממשלתיות (נכון ל-2012)?

הנתונים נאספו על 880,000 רופאים ברחבי ארה"ב, שהרוויחו יחד בשנה שנבדקה 77 מיליארד דולר. סכום עתק זה משקף רק 12% מתקציב מדי-קר וומדי-קל ב-2012.

כ-4,000 מתוכם הרוויחו מעל מיליון דולר.

מתוכם 7 רופאים הרוויחו מעל 10 מיליון דולר. במקום הראשון והשני ניצבים רופאי עיניים, בהם אחד מפלורידה שהרוויח ב-2012 כ-21 מיליון דולר - ונחשב לרופא המרוויח ביותר בארה"ב.

עם זאת, התשלום הממוצע לרופא על טיפולים בחולי התכניות הממשלתיות עמד על 'רק' על 77,000 דולר בשנה.

התשלום הממוצע הגבוה ביותר בארה"ב שולם לרופאים המתמחים בטיפולים בסרטן הדם ובהקרנות - למעלה מ-360,000 דולר בשנה. רופאי העיניים במקום השני, עם שכר ממוצע של 327,000 דולר בשנה.

קבוצת הרופאים שזכתה בהכי הרבה תשלומים היו הרופאים הפנימיים – 8.7 מיליארד דולר; אחריהם (שוב) רופאי העיניים - 5.6 מיליארד דולר; והקרדיולוגים במקום השלישי עם 5 מיליארד דולר.

לכל הכתבות החדשות

פתאום בא לו לצייר (וידאו ותמונות)... שלוש שנים לאחר שיצא לפנסיה מהבית הלבן, הנשיא לשעבר ג'ורג' בוש הבן התאהב במכחול ומתגלה כצייר דיוקנים מוכשר. בתערוכתו הראשונה הוא מפתיע את מנהיגי העולם, כולל את ביבי

לא רק בישראל: גם מדינת ניו יורק מממנת אברכי ישיבות... רשות הרווחה טענה: "זה שימוש לרעה בכספי הציבור". אך השופט פסק כי כי אברכי כוללים ייחשבו כ"סטודנטים המקדישים את חייהם למחקר טקסטים דתיים"

מעכשיו, אמזון תעשה בשבילכם גם את קניות הסופרמרקט (וידאו)... תושבי לוס אנג'לס, סן פרנסיסקו וסיאטל לא חייבים יותר לצאת לקניות מזון. לגאדג'ט החדש, המוצע (בינתיים) חינם, קוראים Dash, ולשירות החדש Amazon Fresh

למדור העסקים והכלכלה

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

למוסף סגנון חיים - בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה ודיאטה, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות ועוד

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

צילום (אילוסטרציה): freedigitalphotos.net
 

הוסף תגובה חדשה