התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

סדר פסח עם אובמה: "אני אוהב את סיפור יציאת מצרים" (תמונות)
שרות ILUSA | פורסם: 14.04.2014 22:48
כמדי שנה מאז שנכנס לכהונתו בבית הלבן, הסבה משפחת אובמה לארוחת ערב בסגנון סדר פסח, וג'ון קרי עשה סדר אצל רון דרמר

ליל הסדר עם משפחת אובמה

ליל הסדר עם משפחת אובמה

ליל הסדר עם משפחת אובמהליל הסדר עם ברק אובמה (הצילומים אמנם מליל הסדר בשנה שעברה, אך בבית הלבן אמרו ש"כל שנה זה בדיוק אותו דבר". מסורת)

כמדי שנה מאז שנכנס לכהונתו בבית הלבן, הסבה משפחת אובמה לארוחת ערב בסגנון סדר פסח. ג'ון קרי עושה סדר אצל רון דרמר, ואמר ספק בהומור: "סיפור ההגדה מזכיר לנו שמעולם זה לא היה זה מעשה פשוט להוביל את עם ישראל למקום טוב ובטוח יותר"

לא קל להיות נשיא ארה"ב. שעות אחדות לאחר שנשא דרשה לכבוד Easter הנוצרי, הסב אובמה - כמדי שנה מאז שנכנס לכהונתו בבית הלבן, לארוחת ערב בסגנון סדר פסח, יחד עם מישל ובנותיו, ובחברת יהודים מסגל הבית הלבן.

לפני שהחלו בסדר (כהלכתו, בהנחיית רב של חב"ד), אמר אובמה שהוא אוהב סיפור יציאת מצרים משום שהוא נותן תקווה לעתיד טוב יותר והיווה השראה לדורות רבים מסביב לעולם במאבקם לחירות.

הנשיא הזכיר בפתח הסדר את אירוע הירי בקנזס, שכוון ליהודים, בו נהרגו 3 בני אדם (2 לא יהודים), "תזכורת כואבת לכך שעולמנו עוד זקוק לתיקון".

"על האמריקנים", אמר הנשיא, "לעמוד מאוחדים נגד אלימות נוראה שכזו. אין לזה מקום בחברה שלנו ועלינו להילחם בבורות, בחוסר הסובלנות, באנטישמיות, שמביאים לשנאה ולאלימות. לעולם לא נאבד תקווה שחמלה וצדק ינצחו לבסוף את השנאה והפחד. וסיפור יציאת מצרים מלמד אותנו שבסבלנות, נחישות ואמונה איתנה, עתיד מזהיר הוא בר השגה".

בסדר נוסף, שהתקיים במעונו של שגריר ישראל החדש בוושינגטון, רון דרמר, השתתף מזכיר המדינה האמריקני, ג'ון קרי, כמו לרכך את ביקורתו הקשה על ישראל ערב פסח, כמי ש'אשמה יותר' בהפסקת תהליך השלום הישראלי-פלסטיני.

בברכה שנשא קרי ליד שולחן הסדר, גם הוא התייחס להגדה: "סיפור ההגדה מזכיר לנו שמעולם זה לא היה זה מעשה פשוט להוביל את עם ישראל למקום טוב ובטוח יותר... אני מקווה שנוכל לשאוב השראה מבני ישראל שביציאת מצרים עמדו מול ים סוף, רועדים מאימה, אך מלאים בתקווה שהנה יזכו בחירות ויגשימו את ההבטחה שלהם כעם".

קרי גם התייחס ל-4 הקושיות מהגדת הפסח: "למה הלילה הזה שונה משאר הלילות? אני מתפלל שהתשובה תהיה: בגלל שהלילה הזה יוביל אותנו לשנה של מחוייבות מחודשת לשלום, לחירות ולכבוד לכל ילדי האל".

תחקיר: הכירו את "היטלר האמריקני" שניסה לרוץ לסנאט (וידאו)... דיוקנו של פרייז'ר גלן קרוס - גזען, אנטישמי, שונא יהודים ותיק ומוכר, שמעולם לא הסתיר את דיעותיו ואף ניסה פעמיים לרוץ לקונגרס. הכתובת הייתה בעצם על הקיר לפני שיצא למסע הקטל בקנזס סיטי. "אני מכריז בזאת על מלחמה נגד הציונים וקורא לחבריי הארים להצטרף ללחימה. הכו בבני זונות"

10 שנים שלא חגגנו את חג הפסח בחיק המשפחה... כבר עשור טל גולדשטיין שואלת "מה נשתנה הלילה הזה מכל הלילות?" - והתשובה היא שמשפחתה הגדולה שם ומשפחתה הקטנה כאן, ופסח ללא ספק שונה ואחר בלעדיהם

ליד שולחן הסדר: חוזרים בשאלה... חוכמה יהודית: בליל הסדר חישוקי הקשר המשפחתי, המתעמעמים ומתרופפים במשך השנה במיוחד בחברה פתוחה ומודרנית כחברתנו, זוכים לחישול מחודש

לכל הסיפורים החמים מאמריקה

למדור העסקים והכלכלה

לכל הסיפורים החמים מאמריקה

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

למוסף סגנון חיים - בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה ודיאטה, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות ועוד

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

צילומי מסך: ‪The White House / יו טיוב

הוסף תגובה חדשה