התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

שמועה: ארה"ב מאמצת מהגרים קטינים שנמצאים לבדם
מאת: רון ניב | פורסם: 10.06.2014 22:40
למרות הכחשות רשות ההגירה, גל חסר תקדים של ילדים נשלחים לחצות לבדם את גבולה הדרומי של ארה"ב ויוצרים בעיית הגירה חדשה

שתי ילדות מהגרות קטינות בלתי חוקיות במתקן כליאה של רשות ההגירהשתי ילדות מהגרות קטינות בלתי חוקיות במתקן כליאה של רשות ההגירה

התופעה מתרחשת כבר מזה כמה חודשים.

שמועה פשטה במכסיקו ובמרכז ואמריקה, לפיו קטינים שנמצאים בארה"ב לבדם, ללא הורים וללא קרובי משפחה, זוכים ל'סידור' ע"י רשות ההגירה האמריקנית ובסופו של דבר מושארים בארה"ב והופכים לתושבי קבע ואזרחים.

השמועה הביאה אלפי משפחות לשלוח את ילדיהם לבדם לחצות את הגבול לארה"ב ולהבטיח בכך לעצמם עתיד טוב יותר.

על פי הערכות שונות, חצו בחודשים האחרונים את הגבול הדרומי של ארה"ב כ-60,000 קטינים ללא ליווי של מבוגר. רובם מגיעים ממכסיקו, אבל קטינים רבים זורמים גם מהונדורס, אל סלבדור וגווטמאלה.

רק אחוזים מעטים נתפסים, אך גם כך מתקני המעצר של רשות ההגירה האמריקנית גדושים במאות רבות של קטינים שנלכדו או מסרו עצמם לידי השלטונות.

רשות ההגירה טוענת כמובן שאין אמת בשמועה, והמשרד לביטחון פנים ביקש מהקונגרס בוושינגטון תקציב מיוחד ומיידי של 2 מיליארד דולר לטיפול במשבר ההומניטרי המתהווה.

מהגרים בלתי חוקיים בדרכם למתקן מעצר של רשות ההגירה, לאחר שנתפסו בעת חציית הגבול ממכסיקו לארה"במהגרים בלתי חוקיים בדרכם למתקן מעצר של רשות ההגירה, לאחר שנתפסו בעת חציית הגבול ממכסיקו לארה"ב

המהגרים הקטינים נתפסים בעיקר במדינת טקסס ונכלאים ב"מתקני מעבר", שם על-פי החוק מותר להחזיק אותם 72 שעות, שבקושי מספיקות לתחקור ראשוני ובדיקה רפואית. מאחר שרשות ההגירה האמריקנית מעולם לא התמודדה עם הגירת קטינים בלתי חוקית בהיקף כזה, רבים ממבריחי הגבול הקטנים מוחזקים במתקני המעבר מעבר לזמן המותר... לפני שהם מועברים להמשך טיפול ב"מתקני שהייה לטווח ארוך". אלו הוקמו ב-3 בסיסים של הצבא האמריקני בטקסס ובאוקלהומה, שגם הם כבר גדושים בקטינים הממתינים לגורלם.

הצפיפות והמעצרים הממושכים מביאים לתופעות לוואי אכזריות.

קטינה ממכסיקו התלוננה שבעת לכידתה סמוך לגבול עם מכסיקו, שוטרי ההגירה דרסו אותה במתכוון ברכבם וגרמו לה פציעות קשות.

קטין מאל סלבדור התלונן שהוכה מכות רצח ע"י שומרי אחד ממתקני המעבר ולמרות פציעתו נמנע ממנו טיפול רפואי כדי להסתיר את המעשה.

בכיר ברשות ההגירה נשמע מתנצל-משהו: "הטיפול בגלי הקטינים שחוצים את הגבול ובעצם מבקשים להתפס, הוא תופעה שאיננו מוכנים לה... לארה"ב אין פתרון לילדים האומללים הללו, שנשלחו מבתיהם לבדם אל הבלתי נודע, חוץ מאשר להחזיר אותם לגופי רווחה בארצותיהם ולחסום את הגבול ככל שניתן מפני החדירות האלו".

צפו באתר החדש באנגלית Israel USA.net

לכל הכתבות החדשות

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

לכל הסיפורים החמים מאמריקה

למוסף סגנון חיים - כל מה שצריך לדעת כשחיים בארה"ב: בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה ודיאטה, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות ועוד

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

צילומי מסך: ‪WochitGeneralNews / יו טיוב
 

הוסף תגובה חדשה