התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

הדייג, הכריש והשחיין מחוף מנהטן (וידאו)
שרות ILUSA | פורסם: 06.07.2014 18:57
"הוא 'טס' מתוך המעמקים אל פני המים. ראיתי את עיניו נעוצות בי. לפני שהסתפקתי להגיב הוא 'ננעל' על החזה שלי". אירוע מצמרר בדרום קליפורניה

השחיין החובב סטיבן רובלס מוצא פצוע וזב דם מהים לאחר שהותקף ע"י כריש לבן בחוף מנהטןהשחיין החובב סטיבן רובלס מוצא פצוע וזב דם מהים לאחר שהותקף ע"י כריש לבן בחוף מנהטן

סטיבן רובלס, בן 40, סוכן נדל"ן מאיזור לוס אנג'לס, שחה יחד עם קבוצת חברים בחוף מנהטן (Manhattan Beach) הפסטורלי שבדרום קליפורניה, כהכנה לתחרות שחייה, כאשר לפתע, משום מקום, הופיעו מול פניו מלתעותיו הענקיות של כריש לבן באורך 7 פוט (כ-3 מטר).

"הוא 'טס' מתוך המעמקים אל פני המים. הוא הסתכל עלי, ראיתי את עיניו נעוצות בי בזמן ששחה במהירות לכיווני. לפני שהסתפקתי להגיב הוא 'ננעל' על החזה שלי ונשך אותי... הכל קרה תוך שנייה", סיפר רובלס.

"ניסיתי להכות את הכריש באף כדי לשחרר את מלתעותיו (אסטרטגיה ידועה במצב כזה)... למזלי הכריש נעלם במצולות כלעומת שבא... תודה לאל, עוד נשיכה אחת ולא הייתי נחלץ בחיים מהמצב הזה", סיפר הנשוך לאחר שחולץ ע"י חבריו ונלקח לבית חולים.

מהחוף זה נראה ככה:  "כתם דם החל להתפשט בים... השחיין (רובלס) צרח בזוועה. זינקתי לים עם הגלשן שלי, כדי שאוכל להסיע אותו לחוף. סייעתי להוציא את הפצוע שוטט הדם מהים, וכל אותו זמן, איזה 20 דקות, המשיך הכריש להסתובב בשטח".

בהמשך, הסתבר כי הכריש הענק נתפס בחכתו של דייג חובב שדג על המזח הסמוך לחוף הרחצה. לאחר שהכריש נאבק איתו במשך כחצי שעה הוא הצליח להשתחרר מהחכה ופנה מייד לעבר קבוצת השחיינים.

לדברי מומחים, מדובר ב"נשיכת תגובה" בעקבות הפאניקה שאחזה בכריש לאחר שנתפס בחכת הדייג. כרישים מסוג לבן גדול נפוצים במימי דרום קליפורניה, אך התקפת כריש היא אירוע נדיר.

משמר החופים של לוס אנג'לס שיגר מסוקים והורה למצילים לאורך חופי הרחצה הסמוכים לנסות לאתר את הכריש התוקף; עד כה ללא הצלחה. במקביל, נאסר הדיג באיזור.

צפו בווידאו על המקרה:

 

Great white shark bites swimmer near Southern California's Manhattan Beach (EXCLUSIVE VIDEO)


 


וידאו וצילום מסך: ‪TOP TV / יו טיוב

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה