התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

ארה"ב: תמיכה (כמעט) מקיר אל קיר, מימין ומשמאל, במבצע הישראלי בעזה
מאת: אייל שמיר, פרשננו לענייני ארה"ב | פורסם: 20.07.2014 22:40
הדיווחים בכלי התקשורת האמריקנים הם אוהדים, או לפחות נייטרלים, והדבר היחידי שפועל נגד ישראל הוא תמונות הילדים הפלסטינים שנהרגים בעימות

חייל גולני בלב עזה. חטיבת הרגלים פועלת כחוד החנית של המבצע בעזה ושילמה מחיר יקר באבידות ובפצועים, כולל מח"ט החטיבהחייל גולני בלב עזה. חטיבת הרגלים פועלת כחוד החנית של המבצע בעזה ושילמה מחיר יקר באבידות ובפצועים, כולל מח"ט החטיבה, שנפצע קל

למה רק כמעט? גל ההפגנות האנטי-ישראליות בארה"ב מתגבר (וידאו)... הליגה היהודית נגד השמצה ספרה 51 הפגנות אנטי-ישראליות שהתקיימו בערים שונות בארה"ב, וצופה עשרות הפגנות ומצעדים נוספים שמתארגנים למהלך השבוע

הפעולה הקרקעית ברצועת עזה הגיעה, בכל מה שקשור לתקשורת הבינלאומית, בתזמון כמעט מושלם מבחינת ישראל. עיני ארה"ב התמקדו בעיקר בהתרסקות המטוס המלזי שהופל במזרח אוקראינה, ובאתרים הבינלאומיים הכותרות הראשיות היו כולן על המטוס. גורם נוסף שמסייע לתזמון הישראלי מבחינת התקשורת האמריקנית הוא שתי הפסקות האש שנידחו והופרו על ידי חמאס.

אבל עזה חוזרת היום לראש הכותרות ברבים מאתרי החדשות בארה"ב. כרגע, הדיווחים בכלי התקשורת האמריקנים הם אוהדים, או לפחות נייטרלים, והדבר היחידי שפועל נגד ישראל הוא תמונות הילדים הפלסטינים שנהרגים בעימות.

בעוד שבערי אירופה עשרות אלפי מפגיני מוסלמים יוצאים לרחובות בהפגנות שנאה נגד היהודים ונגד ישראל, בארה"ב נדמה שהתמיכה במבצע "צוק איתן" היא כמעט מקיר לקיר.

החל מהנשיא אובמה ומזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי, ששיחות שקיימו עם ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו הופרעו באזעקות שהמחישו להם את מה שקורה בשמי ישראל - ועד שמאלני התקשורת שבפעם הזו הבינו את המניעים הישראלים.

למשל, אחד המנחים הפופולריים בטלוויזיה האמריקנית, ביל מאהר, שמוכר כדמוקרט ושמאלני, השמיע הצהרה פרו-ישראלית חסרת תקדים עבורו בתכניתו Real Time ב-HBO: "אני מרגיש איום ונורא על כל ילד פלסטיני שמת, אבל זה אביך, אחיך והדוד שלך שיורים את הרקטות הללו לישראל... אתם באמת מצפים מישראל לא להגיב?" ההצהרה זכתה למחיאות כפיים סוערות, ובפאנל שפתח מאהר בנושא שררה תמימות דעים נדירה בינו לבין מרואיין רפובליקני. 

גם ב"ניו יורק טיימס" התייצבו במאמר המערכת באורח נדיר לצידה של ישראל: "ישראל לא יכולה לעבור בשתיקה על ירי אל עבר אזרחיה. אף מדינה לא יכולה לקבל שרקטות נורות לעברה וטרוריסטים חופרים מנהרות לעבר השטח שלה... חמאס אינו יכול להביס את הישראלים, אז הוא מנסה להפחיד אותם".

בהמשך המאמר גינה העיתון החשוב את השימוש שעושה חמאס בילדים ואזרחים: "מנהיגי החמאס ראויים לגנאי על שהם מאחסנים ומשגרים רקטות באזורים צפופי אוכלוסייה, בציניות, תוך ידיעה שהדבר יגרור ירי ישראלי למקומות שבהם חיים אזרחים".

למרות המראות הקשים של גופות ילדים פלסטינים בשכונת סג'עייה שבעזה שמציפים את שידורי החדשות בטלוויזיה בארה"ב, בוושינגטון נשמעת תמיכה בישראל מכל גורמי הממשל. והיטיבה לבטא את התמיכה בקונגרס, ג'יין הרמן, חברת בית הנבחרים לשעבר מטעם הדמוקרטים וכיום נשיאת מכון "מרכז וילסון" בוושינגטון, שאמרה שזו הפעם היחידה בחייה שהיא מסכימה עם בעל הטור השמרני צ'ארלס קראוטהיימר, שמפיץ את האמירה שתבע ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, כי בזמן שישראל מפתחת את מערכת "כיפת ברזל" כדי להגן על אזרחיה מטילים, החמאס משתמש באזרחים שלו כדי להגן על הטילים.

כך מסבירים

צפו בראיון שנתן נתניהו לרשת CNN:

 

{C}

Netanyahu's Full Interview in CNN: July 20, 2014


 

אובמה לנתניהו: "יש לך גיבוי מלא מארה"ב לפעולה בעזה"... בעיתוי מושלם נשמעה אזעקה כשנתניהו הסביר לאובמה את חשיבות הפעילות הקרקעית של צה"ל בתוככי עזה. "זאת המציאות שבה חיים מיליוני אזרחי ישראל בימים האחרונים"

 

צילומי מסך: צה"ל / יו טיוב

 

 

הוסף תגובה חדשה