התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

השוד הקצר ביותר בהיסטוריה: רבע-מיליון דולר בפחות מדקה!
שרות ILUSA | פורסם: 07.08.2014 01:31
זה קרה במנהטן ביץ' הקסומה דרומית ללוס אנג'לס. 2 הגנבים חבושי הברדסים שהו בחנות 48 שניות בלבד ויצאו עם יהלומים מלוטשים ושעוני יוקרה

שעון רולקס

 

 

"זה היה השוד הקצר ביותר בהיסטוריה", התפעל סמל פול פורד ממשטרת מנהטן ביץ' - עיר שקטה וקסומה לחופי האוקיינוס הפסיפי, מעט דרומה מלוס אנג'לס.

שני גברים אפרו-אמריקנים חבושי ברדסים וכפפות שברו בפטישים ומוטות את זכוכית חלון הראווה של חנות תכשיטים בקניון, זמן קצר לפני שמנהלת החנות, רולה חורי, עמדה לפתוח אותה.

השניים פרצו כסערה לתוך החנות, זינקו מעבר לדלפקי המכירות, ניפצו חיש קל זכוכיות של 5 ארונות תצוגה ובזריזות לקחו יהלומים מלוטשים ושעוני יוקרה בשווי של כ-250,000 דולר.

"וכל זה קרה תוך דקה אחת", אמרה מנהלת החנות, "15 דקות אחרי שנפתח הקניון, למרות שאנחנו עוד לא פתחנו".

הגנבים יצאו תוך 48 שניות (!) מהחנות, ובריצה מהירה בין ראשוני הקונים בקניום שצרחו בפחד ואימה, הם נמלטו משם. לדברי עדי ראייה, הם זינקו בוואן שחנה באורח בלתי חוקי בפתח הקניון (כפי שהתברר, נגנב לילה קודם) ונמלטו מהמקום בחריקת בלמים. איש ביטחון של הקניון ניסה לדלוק אחריהם רגלית, אך לא היה לו סיכוי.

שעה אחר כך אותר הוואן בחניית מלון "מאריוט", לא הרחק ממקום הפשע.

הקורבן הייתה Manhattan Village's Prestige Jewelers, ובעל החנות אייב אסמאר אמד את הנזק: אבני חן, יהלומים, טבעות, עגילים, שרשרות, וצמידים, ו-20 שעוני רולקס בשווי של 5,000 עד 34,000 דולר. לדבריו, רוב הסחורה לא הייתה מבוטחת והוא הציע פרס של 25,000 דולר לכל מי שימסור מידע שיוביל למעצר הגנבים.

כבר במהלך השוד הגיעו למשטרת מנהטן ביץ' כ-25 קריאות עזרה מהקניון. חורי עצמה הפעילה את האזעקה תוך כדי השוד ומייד כשעזבו הגנבים מיהרה לחייג 911. סמל פורד ואנשיו הגיעו הכי מהר שיכלו, אבל כשהגיעו לקניון כבר לא היה זכר לגנבים.

יצויין שבשום שלב של השוד הגנבים לא הציגו או איימו בנשק חם.

בקרו באתר החדש באנגלית IsraelUSA.net

צילום: רולקס
 

הוסף תגובה חדשה