התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

ארה"ב מזועזעת: "המדינה האיסלאמית" כרתה את ראשו של עיתונאי אמריקני
שרות ILUSA | פורסם: 20.08.2014 22:27
הארגון הסוני הקיצוני מאיים גם בהוצאה להורג של עיתונאי אמריקני חטוף נוסף, אם לא ייפסקו ההפצצות האמריקניות על כוחותיו שתוך חודש כבשו שליש משטחה של עיראק

ג'ים פולי, רגע לפני עריפת ראשוג'ים פולי, רגע לפני עריפת ראשו. הסרטון שתיעד את המעשה המזוויע הוסר ע"י יו טיוב

ארגון "המדינה האיסלאמית" הוציא להורג, מאז שהתפצל מאל־קאעידה, מאות אנשים בסוריה ובעיראק, אבל עכשיו הוא מתהדר בפעם הראשונה ברצח של אמריקני. סרטון הווידאו הזה היה קשה לצפייה, ורוב ערוצי השידור בארה"ב נמנעו מלהקרין אותו בטלוויזיה בשלמותו. אבל באינטרנט הופצה הזוועה הבלתי נתפסת ונצפתה ע"י מיליונים עד שהורדה ע"י "יו טיוב". הסוכנות האמריקנית לביטחון לאומי (NSA) אישרה את אמיתות האקט המחריד, שנשיא ארה"ב, ברק אובמה, אמר שהוא "מזעזע את המצפון של העולם כולו".

העיתונאי שנערף, ג'ים פולי

"אף דת בעולם לא מלמדת לרצוח באופן שכזה", הוסיף אובמה"למדינה האיסלאמית אין כל אידאולוגיה ואין כל ערך לאנושיות. זו אידיאולוגיה בפשיטת רגל והיא תיכשל. האנשים הללו פשטו על עיירות וערים, שיעבדו ואנסו נשים. הם רצחו מוסלמים באלפיהם, שיעים וסונים, נוצרים ובני מיעוטים רק בשל דתם. האנשים הללו ייכשלו בסופו של דבר מכיוון שהעולם מעוצב על ידי אנשים שבונים ולא על ידי אנשים שהורסים. העולם מעוצב על ידי אנשים כמו העיתונאי ג'ים פולי. על עמי האזור לקום ולדחות את הניהיליזם של המדינה האיסלאמית". 

אובמה הבטיח, ש"ארה"ב תמשיך לעשות כל שנדרש כדי להילחם באנשי המדינה האיסלאמית. הארגון הזה הוא סרטן ואין לו מקום במאה ה-21. אף אלוהים לא יעמוד מאחורי מה שהם עשו מאחורי מה שהם עושים מדי יום".

העיתונאי שנערף, ג'ים פוליבסרטון - שהוסר ע"י יו טיוב מהאינטרנט - נראה לוחם של "המדינה האיסלאמית" (דאע"ש, ISIS), שמסביר באנגלית לא רעה למה הוא חותך בסכין חדה את ראשו של העיתונאי האמריקני ג'יימס (ג'ים) פולי (40), שנחטף בסוריה לפני כשנתיים. 'פעולת תגמול' ברוח הקוראן להפצצות האמריקניות בעיראק, המנסות לעצור את הארגון האכזר בשערי העיר אירביל, לאחר שכבר טבח ורצח מאות עיראקים-כורדים שסירבו להתאסלם.

בסרטון מוצג עיתונאי אמריקני נוסף, סטיבן סוטלוף, (בתצלום מימין), שנחטף גם הוא בצפון סוריה ביולי 2013. הרוצח מזהיר את נשיא ארה"ב, שגורלו של סוטלוף יהיה דומה, אם לא יחדלו ההפצצות על לוחמי המדינה האיסלאמית.

משפחתו של פולי מזועזעת, כמו ארה"ב כולה, מהרצח הברוטאלי של העיתונאי שהתמחה ועבד במזה"ת ובצפון אפריקה במשך 5 שנים עבור אתר האינטרנט Global Post, עד שנחטף בנובמבר 2012 ע"י חמושים בלתי מזוהים כשהיה בדרכו בסוריה לכיוון הגבול הטורקי. עד היום לא ידעה משפחתו מי חטף אותו.

חבר בית הנבחרים בוושינגטון, אדם שיף, דמוקרט מקליפורניה, היטיב לבטא את תחושת ארה"ב: "לעיתים נדירות התיאור 'רשע' תקף באופן כה מדויק כמו במקרה של הקבוצה המפלצתית הזאת המתהדרת במוות".

"בני נתן את חייו כדי לחשוף לעולם את סבלו של העם הסורי", אמרה אמו בדמעות, והפצירה בחוטפים לחוס על חייו של העיתונאי השני המוחזק בידיהם. היא סיפרה, כי שנה לפני חטיפתו של פולי בסוריה, הוא נחטף כאשר סיקר את המרד נגד מועמר קדאפי בלוב והוחזק במשך 45 ימים ע"י כוחות נאמנים למנהיג לוב המודח.

סוטלוף, 'המועמד' הבא לעריפה, כתב על נושאי המזה"ת ל-Time ולאתר האינטרנט Foreign Policy.

מזה שבוע ארה"ב מבצעת תקיפות אוויריות בעיראק, לראשונה מאז עזיבת הכוחות האמריקניים ב–2013. התקיפות בלמו את התקדמות המדינה האיסלאמית, לאחר שמאז תחילת הקיץ כבשו את רוב צפון עיראק, כשליש משטחה.

בקרו באתר החדש באנגלית IsraelUSA.net

וידאו וצילומי מסך: ‪CocoTV /יו טיוב

 

הוסף תגובה חדשה