התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

נס רפואי: החולים האמריקניים באבולה החלימו לחלוטין (וידאו)
מאת: אורנית חיון ו"דוקטור" נתי | פורסם: 22.08.2014 02:53
רק לפני כשבוע השניים הגיעו בבידוד מוחלט ובמצב סופני אנוש מליבריה לבית חולים באטלנטה... אז האם יש תרופה למגפה חשוכת המרפא?

 ד"ר ברנטלי, האמריקני הראשון שנדבק בנגיף האבולה - והחלים לחלוטין, בצאתו מביה"ח באטלנטה ד"ר קנת ברנטלי, האמריקני הראשון שנדבק בנגיף האבולה - והחלים לחלוטין, בצאתו מביה"ח באטלנטה

רקע: פחד מוות: האבולה הגיעה לארצות הברית (וידאו)... בבית חולים באטלנטה מתמודדים לראשונה רופאים אמריקנים עם אחד הנגיפים המסתוריים ביותר בעולם, כשהחולה הראשון הוא רופא אמריקני שטס לאפריקה לסייע במלחמה בנגיף הממית

"זהו נס שאני בחיים, אין מילה אחרת" - אמר בהתרגשות, כשדמעות בעיניו, הרופא ד"ר קנת ברנטלי, אחד מ-2 אמריקנים שחלו בנגיף האבולה חשוך המרפא כביכול, בעת שטיפלו בחולים בליבריה.

מלווה בבני משפחתו, ברנטלי - שרק לפני שבוע הוטס בתנאי בידוד חסרי תקדים ואושפז בארה"ב כגוסס במצב קריטי - הכריז על החלמתו המלאה, ושוחרר מבית החולים של אוניברסיטת אמורי באטלנטה.

איך זה קרה שהוא ניצל כל כך בקלות וכל כך מהר ממגיפה שהרגה עד היום למעלה מ-1,350 נדבקים במדינות מערב אפריקה והוגדרה כהתפרצות האבולה הגדולה ביותר בהיסטוריה? 

ברנטלי והחולה האמריקנית השנייה, ננסי רייטבול, מיסיונרית שהחלימה גם היא ושוחררה מביה"ח מבלי לעבור דרך העיתונות כבקשתה, שניהם תושבי מדינת אורגון, טופלו טיפול בתרופה ניסיונית בשם "זימאפ", שטרם אושרה לשימוש, אך מסתבר שיכולה אולי לחסוך עוד אלפי קורבנות - אנשים שנדבקו בנגיף ומאושפזים חשוכי מרפא בבתי חולים במערב אפריקה; כ-90% מהנדבקים באבולה - מתים ממנו. "זימאפ" הראתה תוצאות מבטיחות כשנוסתה בחיות, אך זו הפעם הראשונה שהיא נבדקה על בני אדם.

ברנטלי ורייטבול, שיצאו לאפריקה בשליחות ארגון נוצרי מסיונרי אמריקני, הם שני החולים הראשונים שטופלו באבולה על אדמת ארה"ב. הרופאים מאטלנטה אומרים שהחלמת השניים אינה מעידה בהכרח רק על יעילותה של "זימאפ", כי מלבדה הם זכו לשורה של טיפולים מתוחכמים באחד מבתי החולים הטובים בעולם.

"אני מאושר לחזור לחזור הבייתה, להיות בריא, ולהתאחד עם משפחתי שאותה לא ראיתי מזה חודש מאז שהנגיף תקף אותי בבית החולים שבו התנדבתי לעבוד בליבריה", אמר ד"ר ברנטלי, שהודה לאלוהים ולמאות האלפים שהתפללו לרפואתו.

חלק נכבד מה'נס' שייך לד"ר ברוס ריבנר, שעמד בראש צוות המטפלים בחולי האבולה בביה"ח אמורי. הוא נשאל כיצד זה יתכן ששבוע לאחר שכמעט הוכרזו כמתים, שוחררו ברנטלי ורייטבול מבידוד מוחלט ללא שום תנאים מגבילים? 

שניהם, הוא הדגיש בתשובתו, עברו בדיקות מקיפות לפני שהוחלט על שחרורם. "אני בטוח שהם לא מאיימים על בריאות הציבור", הוא אמר.

צפו בדבריו של ד"ר ברנטלי לאחר שחרורו מביה"ח באטלנטה:


 

{C}{C}

Ebola Patient Dr. Kent Brantly Says 'God Saved My Life'


 

בקרו באתר החדש באנגלית IsraelUSA.net

וידאו צילומי מסך: ABC News/יו טיוב
 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה