התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

אבולה בארצות הברית: פאניקה (וידאו)
מאת: רון ניב ו"דוקטור" נתי | פורסם: 09.10.2014 00:26
האדם הראשון שאובחן על אדמת ארה"ב כחולה בנגיף הקטלני מת בטקסס, חברו התחיל לפתח תסמינים של המחלה ועוד 50 בני אדם שהיו במגע איתו נבדקים מדי יום בקפדנות

חולה האבולה האמריקני הראשון מת מהנגיף הקטלני בבית חולים בטקססחולה האבולה האמריקני הראשון מת מהנגיף הקטלני בבית חולים בטקסס

רקע: הכירו את נגיף האבולה, אחד הנגיפים המסתוריים ביותר בעולם

ארה"ב בפאניקת אבולה.

בטקסס דווח על מותו של תומאס אריק דאנקן, האדם הראשון שאובחן על אדמת ארה"ב כחולה בנגיף הקטלני, לאחר שחזר מליבריה - שם הוא חי ועובד, לביקור משפחתי; ועל אדם נוסף שנדבק ממנו לאחר שביקר אותו בדירתו והתחיל לפתח תסמינים של המחלה. עוד כ-50 בני אדם שהיו במגע ישיר או בלתי ישיר עם האיש מאז שהגיע לארה"ב ב-20 לספטמבר האחרון, נבדקים מדי יום בקפדנות.

בתגובה - לכל נמלי התעופה הבינלאומיים בארה"ב הוכנסו מכשירי מדידת חום אישיים, שיבדקו ללא מגע אדם את חום הגוף של נוסעים שמגיעים מגינאה, ליבריה וסיירה ליאון - מוקדי המגפה העולמית, כדי לשלול אפשרות שנדבקו. בנוסף, יידרשו הנוחתים למלא שאלון רפואי שיצר המרכז לבקרת מחלות ומניעתן (CDC).

והממשל יצא למסע הרגעה - כשני-שליש מאזרחי ארה"ב מודאגים או מודאגים מאוד מהתפשטות הנגיף ביבשת, ע"פ סקר שנערך היום. בבית הלבן בטוחים שהצעדים הללו בנמלי התעופה ימנעו את התפרצות המגיפה בארה"ב.

במקביל, האמריקנים יגבירו את המלחמה באבולה במערב אפריקה, היכן שמקור הנגיף. הפנטגון יתגבר כוחות אמריקניים שכבר נמצאים בליבריה כדי לעזור במאבק נגד הנגיף. כ-100 חיילי מארינס שיצטרפו לכוחות יביאו איתם מסוקים וכלי תעבורה שיסייעו ל להגיע למקומות ואיזורים שלא 'כוסו' עד כה וככל הנראה נמצאים בהם עוד אלפי בני אדם הנגועים במחלה.

האמריקנים גם יממנו ויקימו בליבריה מרכזי טיפול חדשים לנפגעי הנגיף ו-2 מעבדות ניסוי לפיתוח תרופות וחיסונים למחלה.

ואילו מזכיר המדינה האמריקני, ג'ון קרי, מנסה גם במלחמה באבולה ליצור קואליציה בינלאומית למאבק בנגיף. "עכשיו הזמן לפעולות, אין לנו טיפת זמן לבזבז ועלינו להפנות את כל המאמצים נגד המגפה הזאת", אמר קרי.

מול הקולות המרגיעים נשמעים מומחי בריאות, האומרים שקשה להניח שמקרים נוספים של המחלה לא יתגלו בקרוב בארה"ב ובעוד מדינות מערביות. "בשל הנסיעות הרבות של אנשים מארה"ב ומאירופה לאיזורים הנגועים באפריקה ושל אפריקנים הטסים בעולם, זה יהיה קשה עד בלתי אפשרי למנוע את זה", אמר בעל תפקיד בכיר ב-CDC.

על העברת הנוסעים המגיעים ממערב אפריקה דרך מכשירי מדידת החום העיר הבכיר, ש"אין הוכחה לכך שזה באמת מועיל".

ארגון הבריאות העולמי ספר עד היום למעלה מ-8,000 בני אדם שנדבקו באבולה, ו-3,879 מתוכם מתו כתוצאה ממנה.

צפו בכתבת AP על חולה האבולה האמריקני הראשון, נסיבות חייו ומותו:

 

{C}

First Ebola Patient Diagnosed in US Dies


 

 

רקע: נס רפואי: החולים האמריקניים באבולה החלימו לחלוטין (וידאו)

בקרו באתר החדש באנגלית IsraelUSA.net

וידאו וצילום מסך: ‪Associated Press/ יו טיוב

 

 

הוסף תגובה חדשה