התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

הטרור הדאע"שי נמשך: נפרצו מחשבי הפנטגון וצבא ארה"ב
מאת: רון ניב ונצח שלמון | פורסם: 12.01.2015 18:41
בהתקפת האקרים של ארגון המדינה האיסלאמית, הגדולה ביותר עד כה על מחשבי הממשל האמריקני, הועתק מידע צבאי סודי ורגיש, כולל תכניות לפעולה צבאית על אדמת אסיה

תצלום 'הפרופיל' של חשבון הטוויטר של צבא ארה"ב לאחר פריצת ההאקרים של ISIS. לאחר שעה ארוכה העמוד הושבתתצלום 'הפרופיל' של חשבון הטוויטר של צבא ארה"ב לאחר פריצת ההאקרים של ISIS. לאחר שעה ארוכה העמוד הושבת

אם היה למישהו ספק לאן ימשיך הטרור האיסלאמי הדאע"שי לאחר גל הטרור בפריז, הוא לא נצרך להחלטתו השגויה של הנשיא ברק אובמה שלא להשתתף אישית, או לפחות לשלוח את שר החוץ שלו, במפגן המיליון שהתקיים בבירה הצרפתית שאמר 'לא' לטרור.

המטרה האסטרטגית הגדולה של דאע"ש (ISIS) היא ארצות הברית - ועוד לא יבש דמם של 17 הרוגי מתקפת הטרור בפריז, ובתוכם 4 יהודים, שעה שהאקרים המזוהים עם ארגון הטרור האיסלמי הקיצוני פרצו בהתקפה משולבת למחשבי הפנטגון - ו'משכו' משם מידע צבאי סודי ורגיש, כולל מידע מודיעיני נרחב אודות סין וקוריאה הצפונית ותכניות לפעולה צבאית על אדמת אסיה; ובמקביל חדרו למערכות תקשורת של הפיקוד העליון של צבא ארה"ב, גלויות כמו עמוד הטוויטר וחשבון היוטיוב של הצבא, ומוצפנות, השתלטו עליהן והשביתו אותן.

זוהי התקפת ההאקרים של ארגון המדינה האיסלאמית הגדולה ביותר עד כה על מחשבי הממשל האמריקני.

 

"שימרו על הגב שלכם!"

כ'דוגמא' לחומר שהצליחו להשיג בלילה שביום יום ראשון לשני, ההאקרים פרסמו בעמוד הטוויטר של צבא ארה"ב רשימה של מאות מפקדים בכירים, הכוללת שפע של מידע אישי עליהם, כולל דרכי התקשרות.

"חיילי ארה"ב - אנחנו באים! שימרו על הגב שלכם!!! ISIS " - היעתה הכותרת שהתנוססה מעל רשימת הפיקוד האמריקנית.

"דאע"ש ממשיך במלחמת הסייבר-ג'יהאד", נכתב בהודעה נוספת בעמוד הטוויטר של הצבא. "בזמן שארה"ב ושותפותיה הורגים את אחינו בסוריה, עיראק ואפגניסטן, אנחנו פרצנו לרשתות שלכם ולמכשירים האישיים שלכם. לא תזכו לרחמים מאיתנו, כופרים! דאע"ש כבר כאן, בתוך המחשבים שלכם, בכל בסיס צבאי! אנחנו יודעים הכל עליכם, על נשותיכם ועל ילדיכם!!! חיילי ארה"ב, אנחנו צופים בכם".

במשך שעה ארוכה הופיעה כ'פרופיל' הצבא האמריקני תמונת צעיר מוסלמי, וביוטיוב של הצבא פורסמו סרטוני תעמולה של המדינה האיסלאמית. וההאקרים הבטיחו: "בשם אללה הרחמן והרחום, החליפות הקיברנטית תמשיך את הג'יהאד נגד ארצות הברית".

 

איום ביטחוני

מומחי ביטחון סייבר אומרים, כי מדובר בפריצות מתוחכמות ביותר, המעידות על כשרים טכנולוגיים ברמות שלא היו מביישות את גאוני הסיליקון ואלי. "הם הצליחו לעקוף מערכות אבטחה והצפנה מורכבות ומוגנות במיוחד", אמר מומחה ביטחון סייבר מניו יורק. "לא מדובר רק באירוע מביך, אלא באיום ביטחוני".

הפריצה הגדולה היא מבוכה גדולה לבית הלבן, לאחר שממש במקביל להתרחשותה נשא הנשיא אובמה דברים בוועידת הסחר הפדראלית בוושינגטון, וקרא ליוזמות שיבטיחו הגנה על זהויות ועל הפרטיות של אזרחי ארה"ב.

בעקבות גל הטרור בצרפת: גם יהדות ארה"ב רוצה לשדרג את אמצעי האבטחה על היהודים

לכל הכתבות החדשות

צילום מסך: טוויטר

הוסף תגובה חדשה