התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

מהפכה נוסח (מדינת) אורגון
מאת: אורנית חיון | פורסם: 14.02.2015 19:25
לאחר שארוסתו הצעירה של המושל הוותיק נתפסה בקבלת טובות הנאה, מונתה למשול במדינה שבמערב ארה"ב פוליטיקאית שהצהירה שהיא דו-מינית. שמח שם

מושלת אורגון החדשה, קייט בראוןמושלת אורגון החדשה, קייט בראון

קייט בראון (54) רשמה בסוף השבוע היסטוריה אמריקנית, כשהפכה למושלת הביסקסואלית המוצהרת הראשונה בתולדות ארה"ב. בראון תמשול על מדינת אורגון שבמערב ארה"ב.

היא אמנם נשואה מזה 18 שנה לגבר, דן ליטל, ומגדל איתו את 2 ילדיו מנישואיו הראשונים, אך עוד לפני נישואיה הכריזה בראון כי היא דו-מינית. מצעירותה היא לוחמת לשוויון זכויות לגייז.

זה לא הפריע לקריירה הפוליטית שלה. בראון נבחרה לראשונה לבית הנבחרים של אורגון בשנת 1991 בנסיבות דומות לקידומה הנוכחי, לאחר שחבר פרלמנט אחר התפטר. בשנת 2004 היא היתה האישה הראשונה ששימשה כמנהיגת הרוב בסנאט. ובשנים האחרונות כיהנה כמזכירת המדינה של אורגון.

במדינתה נחשבת בראון, חברת המפלגה הדמוקרטית, למועמדת המובילה למישרת המושל בבחירות הבאות ב-2018.

על הנטיות המיניות שלה אמרה בראון, כי יש ימים שבהם היא חשה שייכת לשני עולמות מבלי להיות שייכת לאף אחד מהם.

מאחורי הקלעים של המינוי המפתיע יש עוד סיפור עסיסי: המושל הפוולארי והוותיק, ג'ון קיצהאבר, נאלץ להתפטר מכהונתו הרביעית ברציפות (!) בגלל חשיפה של טובות הנאה שקיבלה ארוסתו הצעירה. על פי החשדות, ארוסתה השתמשה בקשריה עם המושל כדי לקדם את עסקיה הפרטיים.

"זה יום עצוב לאורגון", הגיבה בראון על שערוריית השחיתות. "אבל אני אמשיך להוביל את המדינה קדימה".

ואילו קיצהאבר, שהתפטר לאחר שנבחר בנובמבר האחרון באופן חסר תקדים לקדנציה הרביעית שלו כמושל - התנצל על כך שהפך למעמסה על הממשל ועל המוסדות שעבורם הקדיש את כל הקריירה הפוליטית שלי, אבל הכחיש את החשדות נגדו וטען שלא עשה שום מעשה פסול.

לכל הכתבות החדשות

צילום: 24x7BreakingNEWS / יו טיוב

הוסף תגובה חדשה