התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

תכניתו של כריסטופר: לפוצץ מטעני צינור בגבעת הקפיטול ולירות באובמה בראש (צפו בראיון איתו)
מאת: עודד כרמלי | פורסם: 07.03.2015 14:54
בהמשך התכוון הצעיר ההזוי מאוהיו להסתער ביריות על שגרירות ישראל בוושינגטון. האם אוהד "המדינה האיסלאמית" היה מצליח לממש את תכניות הטרור שלו?

Christopher Cornell כריסטופר קורנלעד כמה זה רציני? לא ממש. אבל ה-FBI רואה במעצרו של כריסטופר קורנל (Christopher Cornell), צעיר בן 20 מאוהיו (בתצלום למעלה), מהלך התרעה ואזהרה.

קורנל שנסחף לאהדת ארגון "המדינה האיסלאמית" (דאע"ש, ISIS) ונעצר בינואר השנה, מואשם שתיכנן פיגוע באמצעות פיצוץ מטעני צינור על גבעת הקפיטול בוושינגטון, התכוון לירות בנשיא ארה"ב ברק אובמה ולתקוף את שגרירות ישראל בוושינגטון.

האם קורנל, לכל הדעות אדם הזוי, היה מצליח לממש את תכניות הטרור שלו? ספק גדול. "בשום שלב בחקירה לא נשקפה סכנה לציבור", מסרה דוברת ה-FBI.

אבל כוונות היו לו מכאן ועד הודעה חדשה (האזינו לראיון עמו בסוף הכתבה). הוא דמיין עצמו יורה בסנאטורים וחברי בית הנבחרים, מרסק את פדחתו של אובמה בצרור כדורים, מרסס את שגרירות ישראל בוושינגטון כמו רמבו, וממשיך למוסדות אחרים בוושינגטון שבהם נמצאים "הכופרים".

קורנל נעצר אחרי שהתעניין איך להכין מטעני צינור, רכש רובה ותחמושת ותיכנן לנסוע לוושינגטון. הוא הודה ביצירת קשר עם גורמי דאע"ש - "אחיי שמעבר לים", ומשם עודדו אותו לצאת למסע ההרג שפינטז במוחו.

סוכן סמוי של האפ.בי.איי שיחק תפקיד של טריגר. ע"פ כתב התביעה, הסוכן נפגש עם קורנל בנובמבר האחרון ושמע ממנו את תכניותיו והכנותיו - ומאז הוא נמצא על הכוונת.

צפו בראיון עם קורנל מן הכלא:

 

BREAKING NEWS: Tri-State Capitol Hill Terror Suspect Talks To Fox 19 Newsלכל הכתבות החדשות

צילום מסך: WCPO.com/ יו טיוב; וידאו: Dawn Obrien / יו טיוב

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה