התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

לראשונה בארה"ב: מפעיל אתר "פורנו נקמה" יישב 18 שנה בכלא
מאת: נצח שלמון | פורסם: 04.04.2015 17:33
גזר הדין החמור נגזר לא כל כך בגלל 10,000 תמונות העירום שפירסמו בו בני זוג לשעבר שביקשו לנקום בבנות זוגם, אלא בשל מערכת סחטנות דיגיטלית שהפעיל

קווין בולארט ודוגמא מאתר האינטרנט שלו שהוצגה בבית המשפט בסן דייגוקווין בולארט ודוגמא מאתר האינטרנט שלו שהוצגה בבית המשפט בסן דייגו

קווין בולארט (28) קפא באימה ובאי אמון, כאשר השופט גזר את פסק דינו בסוף השבוע בבית המשפט בסן דייגו: 18 שנות מאסר בעוון הפעלת אתר "פורנו נקמה" וסחיטת הקורבנות בתמורה להסרת תמונותיהן.

זוהי הפעם הראשונה בארה"ב שאדם נשפט על הפעלת אתר באינטרנט. בולארט הקים את ugotposted.com (אל תנסו למצוא אותו, הוא הוסר) בסוף 2012, ודי מהר הפך פופולארי בשוליים הפרברטיים של עולם הפורנו האינטרנטי.

אך דינו של בולארט נגזר לא כל כך בגלל 10,000 תמונות העירום שפירסמו בו בני זוג לשעבר שביקשו לנקום בבנות זוגם (99% מהתצלומים באתר היו של נשים), אלא בשל מערכת סחטנות דיגיטלית שהפעיל מול המופיעות בתמונות.

אחת הדרישות להשמת תמונה באתר הייתה פרסום שמן המלא של המופיעות בתמונה, מקום מגוריהן, גילן וקישור לעמוד הפייסבוק שלהן.

את מי שביקשו להסיר את תמונתן והלינקים מהאתר, בולארט היפנה לאתר אחר, שבו דרש מהן כסף תמורת הסרת תצלומן. עד שהופסקו מעשיו, הספיק הצעיר לסחוט למעלה מ-30,000 דולר.

קורבנותיו היו מכל הקשת החברתית בארה"ב: רווקות ונשואות, מורות ונשים שמחזיקות בעבודות ציבוריות. במשפט העידה, בין היתר, אשה אחת שניסתה לשים קץ לחייה לאחר פרסום תמונות עירום שלה. "החיים שלי הידרדרו במהירות... הוריי נידו אותה בגלל הבושה הרבה שנגרמה להם... הרגשתי אבודה, הרוסה", היא סיפרה בביה"מ.

מספר נשים העידו, כי איבדו את מקום עבודתן בעקבות פרסום תמונות עירום שלהן כנקמה של בני זוג לשעבר. נשים אחרות העידו שהפרסומים גרמו למשבר בחיי הזוגיות החדשה שלהן.

היחידים שביקשו רחמים על בולארט היו הוריו שהפצירו בשופט שינהג בו ביד רכה. הם תיארו צעיר מבריק, בעל יכולות טכנולוגיות, שהיפנה את כשרונו ומרצו לערוץ שגוי. גם בולארט הביעה חרטה על מעשיו. אבל זה לא ממש השפיע על השופט דיוויד גיל, ובולארט ייצא מבית הכלא כשהעולם כבר יתמלא בטכנולוגיות חדשות שאולי יחסמו את אופציית "פורנו הנקמה" אשר עדיין רוחשת בשבילי האינטרנט.

לכל הכתבות החדשות

צילומי מסך: World Network TV / יו טיוב

הוסף תגובה חדשה