התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

המחבלים מטקסס הופעלו ע"י דאע"ש באמצעות "טוויטר" (וידאו)
מאת: עודד כרמלי, פרשננו לענייני ערבים | פורסם: 06.05.2015 20:20
המחדל שמאחורי התקפת הטרור ב בגרלנד על תחרות קריקטורות פרובוקטיבית של הנביא מוחמד: אחד המחבלים ניסה לגייס סוכן חשאי לפעול איתו. לסיפור המלא


 

פמלה גלר, מארגנת תחרות הקריקטורות על מוחמד, שנערכה בטקסס, עם אנשי היחידה למלחמה בטרור של טקסספמלה גלר, מארגנת תחרות הקריקטורות על מוחמד, שנערכה בטקסס, עם אנשי היחידה למלחמה בטרור של טקסס שמיהרו להגיע לזירת האירוע. פמלה, פעילה יהודיה-אמריקנית ימנית, צפתה את שקרה והשקיעה כעשרת-אלפים דולר באבטחת האירוע

הגם שזה קשה לעיכול ע"י ה-CIA וה-FBI, נאלצו גופי הביטחון האמריקניים להודות, שההתקפה על אירוע שבו נערכה תחרות קריקטורות על הנביא מוחמד בגרלנד שבטקסס, אכן הייתה ביוזמה והפעלה של ארגון המדינה האיסלאמית (דאע"ש, ISIS).

דובר הארגון לא חיכה לאישור המשרד לביטחון פנים האמריקני, ודובר של דאע"ש התפאר מייד על "התקפת הטירור הראשונה בתוככי ארה"ב, אשר בוצעה ע"י חיילי החליפות האיסלאמית ששילמו בחייהם על מעשה הגבורה שלהם", והבטיח כמובן שיהיו עוד התקפות טרור נוספות ע"י תומכי הארגון בארה"ב. "גורלה של אמריקה יהיה רע ומר... חיילי המדינה האיסלאמית בארצות הברית יעשו דברים נוראיים".

המחבלים מטקססשני המחבלים, (מימין לשמאל בתצלום למעלה) אלטון סימפסון (30) ונאדיר סופי (34), תושבי פיניקס שבאריזונה - פתחו באש לעבר דלת הכניסה למרכז "קרטיס קאלוול" בגרלנד (Garland) שבטקסס, שם התקיימה התחרות הפרובוקטיבית, יוזמתה של אשת המדיה היהודייה הימנית פמלה גלר. הם פצעו מאבטח שניצב במקום ונורו למוות ע"י שוטר תנועה זריז.

הפארדוקס הוא שהתסריט היה ידוע מראש: במשך שנים עוקבים גופי ביטחון הפנים אחר סימפסון. הוא נמצא על הכוונת מאז 2006 והוא אף הורשע ב–2011 באשמת עדות שקר בנוגע לכוונתו להצטרף לארגוני ג'יהאד בסומליה. אז נידון ל-3 שנות מאסר על תנאי.

לפני כעשור הצעיר האפרו-אמריקני התאסלם והתפלל בקביעות מסגד של הקהילה המוסלמית-אמריקנית בפיניקס, שם הקפיד להקרא איברהים. סוכן סמוי שהושתל במסגד התיידד איתו הקליט בחשאי כ–1,500 שעות של שיחות ביניהם, שבמהלכן סימפסון ניסה לשכנע את הסוכן לא פעם להשתתף איתו בפעולת טרור. "הגיע הזמן להפוך את ארה"ב לשדה קרב, הגיע זמן לפעול", סימפסון מעודד באחת ההקלטות את סוכן ה-FBI.

"אלפים בכל רחבי ארה"ב נדבקו באידיאולוגיה של דאע"ש"

סימפסון ושותפו לדירה, ההרוג השני, קיבלו השראה מהתקפות הטרור בפאריז (על מערכת השבועון הסאטירי "שארלי הבדו", שהציג קריקטורות שנתפסו בעיני מוסלמים כמעליבות את הנביא מוחמד) ובקופנהגן (על אירוע בעד חופש הביטוי).

הם הקימו למעשה תא טירור שהיה בקשר ישיר עם גורמים בדאע"ש והופעל באמצעות חשבונות טוויטר. תחרות הקריקטורות בגרלנד, שהציעה פרס של 10,000 דולר לאיור הטוב ביותר של הנביא מוחמד, נתפסה בעיניהם כאירוע 'יהודי' שנועד לחלל את שם הנביא ונראה מטרה אידיאלית. הם הצטיידו ברובי סער ובתחמושת רבה ויצאו לדרך מאריזונה לטקסס.

ה-FBI מתנצל על המחדל וטוען, כי סימפסון לא היה ב'סדר העדיפויות' ולא הייתה כל אינדיקציה שהוא מתכוון לבצע פיגוע. "כמו סימפסון וסופי", אמר מקור בסוכנות הביון הפדראלית, "ישנם אלפים בכל רחבי ארה"ב - אמריקנים שהתאסלמו, מזדהים עם מטרות דאע"שיוצרים קשרים עם גורמי הארגון בסוריה ובעיראק ומקבלים הוראות באמצעות הרשתות החברתיות... בלתי אפשרי לעקוב כל הזמן על כל אחד ואחד מהם".

צפו בכתבת וידאו מטקסס על האירוע והתקפת הטרור:

 

Garland Shooting: Inside Texas Community Center Moment of Attack at Muhammad Cartoon Event |VIDEO


 

לכל הכתבות החדשות

וידאו וצילומי מסך: YouHotNews / יו טיוב

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה