התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

עד לאן זה יגיע? בן 11 ירה למוות בבן 16 שניסה לפרוץ לביתו (וידאו)
מאת: רון ניב | פורסם: 04.09.2015 18:40
מדי יום מזדעזעת ארצות הברית מאירועי ירי - רבים מהם היו צריכים להמנע, וביותר ויותר מהם מעורבים ילדים. אקדח בהישג יד ויד קלה על ההדק

גופת הירוּי בן ה-16 מסנט לואיס, מיזורי, בחזית הבית שניסה לפרוץ אליו - וגופתו מוצאת מזירת האירוע (בתצלום למטה)גופת הירוּי בן ה-16 מסנט לואיס, מיזורי, בחזית הבית שניסה לפרוץ אליו - וגופתו מוצאת מזירת האירוע (בתצלום למטה)גופת הירוּי בן ה-16 מסנט לואיס, מיזורי, בחזית הבית שניסה לפרוץ אליו - וגופתו מוצאת מזירת האירוע (בתצלום למטה)

אז יריתי בו!

זה הפך לחלק מתפריט החדשות היומי בארה"ב: אירוע ירי שברוב המיקרים יכול וצריך היה להמנע, אך הופך לטלטלה טרגית שמזעזעת את האומה... עד לאירוע הבא. 

שכונה בסנט לואיס, שבמדינת מיזורי, שרוב תושביה אפרו-אמריקנים מהמעמד הבינוני.

ילד בן 11 שומר על אחותו בת ה-4 בביתם. שניהם לבד.

נער בן 16 מנסה לפרוץ לבית, פעם ועוד פעם.

בן ה-11 לא תודרך על אפשרות התקשרות ל-911.

בנסיון הפריצה השני, השעה 2 בצהרים, הילד בן ה-11 פותח את הדלת, אקדח בידו והוא יורה בראשו של הפורץ הצעיר. הורג אותו במקום.

הירייה החרידה את השכנים והמשטרה הוזעקה. גופתו של בן ה-16 הייתה מוטלת בחזית הבית.

החקירה העלתה, כי שכנים היו מודעים לפעילותו של הנער בן ה-16 בשכונה. הוא ניסה למכור טלפונים סלולריים במחירים מוזלים לילדים (כנראה גנובים) ובמקביל ניסה לפרוץ לבתים. אך דבר לא נעשה.

את האקדח רכשה אמו של הילד היורה, ברשיון, בגלל מכת הפריצות בשכונה. והילד ידע היכן נמצא האקדח. לדבריו, הוא נבהל וירה בפורץ כמו שראה בסרטים...

בת 9 נהרגה מכדור תועה, ובן שנתיים ירה בעצמו

תשובה לשאלה, האם הקורבן היה פורץ או מוכר טלפונים סלולריים 'עצמאי', עוד לא נמצאה, אבל היא שתכריע את גורלו של בן ה-11 שאמנם אינו שפיט אך ניתן לכלוא אותו במוסדות לעבריינים צעירים לשנים רבות.

שאלה נוספת שעולה על סדר היום, היא מדוע שני הילדים היו בבית לבדם; זו עבירת הורות ע"פ החוק האמריקאי, ואמו של הילד היורה עלולה לאבד בשל כך את שני ילדיה.

שיובן, זה לא אירוע ירי ראשון שבו  מעורבים יורים ילדים: רק במחוז סנט לואיס היו - בחודש האחרון בלבד - 2 אירועי ירי שפגעו בילדים: בת 9 נורתה למוות מכדור תועה כשהכינה שיעורים על מיטתה של אמה, ופעוט בן שנתיים ירה בעצמו בטעות למוות כשהתארח בבית סבתו.

ככל שתקריות הירי בארה"ב הופכות נפוצות יותר ויותר, מתחמם הדיון הציבורי על הצורך בחקיקה מגבילה בנושא אחזקת נשק על ידי אזרחים. אולם כוחן הפוליטי הרב של חברות הנשק מנע עד כה קידום חקיקה כזו. כיום אין אפילו סעיף אחד בחוק שמסוגל לסיים את את עידן ה'נשק לכל'.

צפו בווידאו על האירוע המזעזע בסנט לואיס:

 

{C}{C}{C}

Police: 11-Year-Old Shoots, Kills Teen Intruder


 

זה כבר קרה: מזעזע: בן 4 מניו ג'רזי ירה בראשו של בן 6 והרג אותו (וידאו)... אבי ההרוג: "בדיוק רגע לפני היריה דיברתי בטלפון עם אחותי. הסתכלתי על הילדים המשחקים מבעד לחלון, ואמרתי לה: 'כמה נחמד לראות ילדים משחקים ביחד ונהנים'"

לכל הכתבות החדשות

צילום מסך: KSDK / יו טיוב; וידאו: Associated Press / יו טיוב

 

הוסף תגובה חדשה