התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

העימות הרפובליקני השני: כולם נגד טראמפ
מאת: רון ניב | פורסם: 16.09.2015 15:27
כל המתמודדים יסירו את הכפפות במאבקם נגד המיליארדר המוביל בסקרים, בראשות המשתתפת החדשה, האישה היחידה, קרלי פיורינה. כל מה שצריך לדעת

10 מהמתמודדים בעימות הרפובליקני המרכזי השני - נסו לזהות אותם. תצטרף אליהם המועמדת הרפובליקנית היחידה10 מהמתמודדים בעימות הרפובליקני המרכזי השני - נסו לזהות אותם. תצטרף אליהם המועמדת הרפובליקנית היחידה

העימות השני במירוץ לתפקיד מועמד המפלגה הרפובליקנית לנשיאות ארה"ב מתקיים לא במקרה באתר הסמלי של "ספריית רונאלד רייגן" בסימי ואלי, שמצפון ללוס אנג'לס, על שמו של נשיא רפובליקני מהעשורים האחרונים שכולם מתגעגעים אליו וכל מועמד רפובליקני היה נותן הכל להשתוות לו.

בדומה לעימות שהתקיים בקליבלנד לפני כחודש וחצי, גם בעימות הנוכחי (שיונחה ויוקרן ע"י רשת CNN) ישתתפו רק המועמדים המובילים לפי הסקרים, אך במקום 10 יהיה 11.

משתתפת חדשה בעימות המרכזי, האישה היחידה, תהיה כוכבת העימות המישני הקודם (שבו השתתפו 7 המועמדים שלא הצליחו להתברג לעימות המרכזי), מנכ"לית HP לשעבר, קרלי פיורינה, שטיפסה למקום השישי בסקרים. את 'מחליפה' את מושל טקסס לשעבר לשעבר ריק פרי שפרש מהמירוץ העמוס.

פיורינה צפויה להוביל את המתקפה על דונלד טראמפ, לאחר שלגלג על הופעתה החיצונית וטען שהאזנה לקולה גורמת לו כאב ראש. טראמפ מודע להתקפה הצפויה נגדו מתכוון 'לחשוף' את ההיסטוריה העסקית של פיורינה ואת כשלונותיה ב–HP.

מה שלא יהיה, טראמפ - המוביל בסקרים בפער ניכר (33%), יעמוד במרכז העימות. כל המתמודדים יסירו את הכפפות במאבקם נגד המיליארדר ויעשו ככל יכולתם לעצור את הזינוק של טראמפ בסקרים. הם יאשימו אותו שאינו "רפובליקאי אמיתי ש "לא כשיר לכהן כנשיא" ויעמתו אותו עם הצהרות לא עקביות שהשמיע בנושאים כלכליים וחברתיים. הם ינסו להקטין אותו, להציג אותו כמגוחך ולמצוא שגיאות עובדתיות בדבריו.

עוד ישתתפו בעימות המרכזי בסימי ואלי: הנוירולוג השחור בן קארסון,  האלטרנטיבה הרפובליקאית לאובמה - מספר 2 בסקרים, שעלה מ–6% לפני העימות הראשון ל–23% ערב העימות השני... מושל פלורידה לשעבר ג'ב בוש... הסנאטור טד קרוז... מושל ויסקונסין סקוט ווקר... הסנאטורים מרקו רוביו וראנד פול... מושל ארקנסו לשעבר מייק האקבי... מושל אוהיו ג'ון קאסיץ'... ומושל ניו ג'רזי כריס כריסטי.

בעימות המשני ישתתפו רק ארבעה, לאחר שמושל טקסס ריק פרי פרש מהמירוץ העמוס, ומושל וירג'יניה לשעבר ג'ים גילמור לא עמד בתנאי הסף להשתתפות (3% מהקולות בסקרים): הסנאטור לשעבר ריק סנטורום... מושל לואיזיאנה בובי ג'ינדל... מושל ניו יורק לשעבר ג'ורג' פטאקי... והסנאטור לינדזי גרהאם.

האם ומתי מתוכנן עימות הטלוויזיוני בין מועמדי המפלגה הדמוקרטית?... שם לא ממהרים. העימות הראשון יתקיים ב–13 באוקטובר בנבאדה.

לכל הכתבות החדשות

צילומי מסך: FoxNews / יו טיוב; ויו טיוב

הוסף תגובה חדשה