התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

כמה שווים המועמדים לנשיאות ארה"ב?
מאת: שלומי אמיר | פורסם: 03.10.2015 00:14
16 מ-20 מועמדי שתי המפלגות הם מיליונרים, ל-8 מהם הון של מעל 10 מיליון דולר, אבל אחד מהם שווה אפס. הצצה לחשבונות הבנק של הנשיא הבא

המועמדים לנשיאות ארה"ב

כמה שווים המועמדים לנשיאות ארה"ב ב-2016 באמת, כלומר בחשבון הבנק שלהם?

המגזין Forbes, אמן הדירוגים, פירסם את דירוג 20 המועמדים הרפובליקנים והדמוקרטים על פי הערכות עושרם.

16 מועמדים הם מיליונרים (בלי מרכאות), ו-8 מהם שווים יותר מ-10 מיליון דולר. רק 4 מהמועמדים הם בעלי הון הנמוך ממיליון דולר.

מי במקום הראשון, כולנו יודעים... אבל מי במקום האחרון?

התפרן שבין המועמדים, מסתבר, הוא גם הפחות ידוע מביניהם - מועמד המפלגה הדמוקרטית מרטין אומיילי, מושל מדינת מרילנד לשעבר, שהונו מוערך ב-0 דולר!!! מומחי "פורבס" חישבו ומצאו, כי אומיילי הרוויח בשנות שירותו הציבורי כ-600,000 דולר נטו, שאת רובם הוציא על כלכלה שוטפת ושכר לימוד ל-4 ילדיו. שיובן, לאומיילי אין אפילו דירה והוא לא השקיע סנט בבורסה או בקרנות נאמנות פעילות. אין לו גם שום חשבון חסכון.

במקום ה-19 - הסנאטור הרפובליקני הצעיר מפלורידה, מרקו רוביו, ששוויו מוערך ב-100,000 דולר.

במקום ה-18 - הסנאטור היהודי הדמוקרט ברני סנדרס - 700,000 דולר. יש לו בית צנוע וחשבון חסכון בקרנות נאמנות 'חברתיות' בלבד, כלומר כאלו שמשקיעות במיזמים בעלי היבט חברתי.

הצצה לחשבונותיו של מושל ניו ג'רזי הרפובליקני כריס כריסטי מצאה 3 מיליון דולר בקופה. ומתחרהו ריק סנטוריום שווה כ-2 מיליון דולר.

המועמד הרפובליקני ג'ב בוש מחזיק הון בגובה 22 מיליון דולר, שאת רובו הרוויח לאחר סיום כהונתו כמושל מדינת פלורידה בשנת 2007.

מעליו, הנוירוכירורג הרפובליקני השחור, ד"ר בן קרסון, שהינו בעל הון של 26 מיליון דולר, רובו במניות בחברות ענק (כמו "קלוג" ו"קוסטקו") בהן שימש בעבר כחבר דירקטוריון. בשנה שעברה, מצאו חוקרי פורבס, מנתח המוח הרוויח 4.2 מיליון דולר מהרצאות שנתן וכנסים שבהם הופיע.

מועמד דמוקרט כמעט בלתי ידוע, לינקולן שפי, צץ בצמרת עשירי המועמדים, עם הון של 32 מיליון דולר.

קפיצה למקום השלישי - הילארי קלינטון, מובילת המירוץ במפלגה הדמוקרטית, המחזיקה בהון בגובה 45 מיליון דולר, שאת רובו עשתה מספרים והרצאות, כנסים ותפקידים בדירקטוריונים של חברות מובילות.

במקום השני - מתחרתה הרפובליקנית קרלי פיורינה, שלה יש בחשבונותיה 58 מיליון דולר, שאת רובם היא משקיעה ביותר מ-1,000 מיזמים שונים בתחומי הנדל"ן והטכנולוגיה.

במקום הראשון בפער אדיר - המתמודד הרפובליקני המוביל דונלד טראמפ. תחקירני "פורבס" תיחשבו את ערכו ב-4.5 מיליארד דולר. האיש עצמו טוען שהוא שווה 10 מיליארד... מה זה משנה. אם נתעלם לרגע מהונו העצום של טראמפ, הונם המצטבר של יתר 19 המועמדים מגיע ל-254 מיליון דולר, שהם בקושי 1/17 מהונו של טראמפ ע"פ ההערכות הנמוכות.

לכל הכתבות החדשות

הוסף תגובה חדשה