התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

מנהל התיכון היפנט את תלמידיו - והורי 3 מהם שנהרגו יפוצו ע"י בית הספר
מאת: רון ניב | פורסם: 08.10.2015 18:31
הסיפור הבלתי ייאמן התרחש בנורת' פורט שבפלורידה, ואחד הקורבנות היה הקווארט-בק היהודי-אמריקני בן ה-16 של קבוצת הפוטבול של בית הספר

מתו אחרי שהופנטו

בהחלטה תקדימית ראשונה מסוגה, בית ספר תיכון בנורת' פורט שבמחוז סראסוטה בפלורידה, ישלם 600,000 דולר פיצויים ל-3 משפחות שילדיהן מתו אחרי שהופנטו... ע"י המנהל לשעבר של בית הספר.

המנהל המהפנטאך המנהל עצמו, ג'ורג' קני (בתצלום מימין), יצא בזול, הואשם רק בעיסוק בהיפנוזה ללא רישיון, קיבל שנת מאסר על-תנאי וכיום מנהל אכסניה לצעירים בצפון קרוליינה. הורי הילדים שהואשם בעקיפין במותם לא יכולים לתבוע אותו אישית על פי חוקי העסקת מורים בפלורידה. לכן, המנהל גם לא התנצל על מעשיו למרות שהודה בהם במשפטו.

חקירת המשטרה המקומית בפלורידה גילתה, כי בשנים 2006 - 2011, בהן כיהן כמנהל בית הספר, קני לא הסתפק במילוי תפקידו, אלא היפנט לפחות 75 תלמידים ואנשי צוות בביה"ס. אחד התלמידים, כוכב קבוצת הבייסבול של ביה"ס, סיפר כי קני היפנט אותו יותר מ-30 פעם במהלך עונת משחקים אחת, כדי לעזור לו "להתרכז במשחקים". אחרים הופנטו מכיוון שקני הבטיח להם, כי הדבר יסייע להם להתמודד עם בעיות שונות בחייהם.

קני החל את הקריירה החינוכית שלו כמנצח מקהלות בתי הספר וזכה לפופולריות רבה. הוא היה 'פריק' של היפנוזה, והאמין שבה נמצא מזור לכל בעיה. הוא הירצה בפני תלמידיו על היפנוזה, קיים להם חוגי היפנוזה והירבה לערוך הדגמות חיות. בנוסף הוא נהג להזמין למשרדו תלמידים כדי להפנט אותם 'בארבע עיניים'.

היפנוזה להתגבר על כאבים

מקרה המוות הראשון היה זה של מרקוס פרימן (בתצלום למעלה באמצע), הקווארט-בק היהודי-אמריקני בן ה-16 של קבוצת הפוטבול של בית הספר. קני לימד אותו טכניקות להיפנוזה עצמית כדי להתגבר על כאבי הפציעות במשחקים. פרימן נהרג בתאונת דרכים, לאחר שסטה ללא סיבה מכביש ראשי. חברתו שהייתה איתו וניצלה העידה, כי ניסה להתמודד עם כאב שיניים שסבל ממנו באמצעות היפנוט עצמי, כפי שלמד ממנהל ביה"ס.

מקרה המוות השני, שבו 'הואשמה' ההיפנוזה, היה התאבדותו של 'האמן של בית הספר', וסלי מקינלי (בתצלום למעלה מימין), שהמנהל היפנט אותו כדי לסייע לו להתכונן למבחני הכניסה לג'וליארד - בית הספר היוקרתי לאמנות ולמוזיקה בניו יורק. ההיפנוט האחרון נעשה ביום מותו של הנער בן ה-16. חבריו העידו, כי וסלי התנהג באורח מוזר אחרי פגישת ההיפנוזה עם המנהל, לא זכר את שמו ולא זיהה את חבריו.

המשפחה השלישית שזכתה לפיצוי הייתה זו של בריטני פאלומבו (בתצלום למעלה משמאל). המנהל איבחן אותה כסובלת מחרדת בחינות והבטיח לה שהיפנוזה תסייע לה להתמודד עם הלחץ, לשפר את ציוני הפסיכומטרי שלה ולהתקבל לאוניברסיטה יוקרתית. לאחר אחד ההיפנוטים, בריטני בת ה-17 שמה קץ לחייה.

בעקבות מקרה זה הושעה קני מתפקידו - "מנהל צריך לחנך תלמידים, לא להפנט אותם ולבצע טיפולים רפואיים על ילדים ללא הכשרה", קבע הממונה על אגף החינוך בפלורידה. לאחר מכן קני התפטר והחלה חקירת מעשיו.

במהלך החקירה נמצא, כי קני הוזהר ע"י מפקח בית הספר שלא להפנט תלמידים במסווה של שיעורי פסיכולוגיה, אלא אם יקבל אישור לכך בכתב מההורים; מה שלא קרה והביא לטרגדיות.

לכל הכתבות החדשות

צילומי מסך: New York Daily News / יו טיוב

הוסף תגובה חדשה